دانشگاه واترلو کانادا (University of Waterloo)

 • دانشگاه واترلو کانادا

  University of Waterloo

نوع موسسه آموزشی

دانشگاه

موقعیت دانشگاه

واترلو، اُنتاریو

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

31,917 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 6,810 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 23,662 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

54 بورس تحصیلی به ارزش 184,300 دلار کانادا

شماره تماس

43614 4567 888 – (519)

شماره تماس رایگان

N/A

فکس

2882 746 – (519)

ایمیل

askus@uwaterloo.ca

آدرس

200University Avenue West, Waterloo, Ontario, Canada

دانشگاه واترلو کانادا

چیزی که دانشگاه واترلو کانادا را از باقی دانشگاه‌ها متمایز می‌سازد، کیفیت آموزش آن است. این دانشگاه بزرگ‌ترین برنامه کارآموزی را در دنیا اجرا می‌کند. شما می‌توانید از طریق این کارآموزی‌ها به دو سال تجربه کاری دست پیدا کنید و با حقوق 33.000 تا 90.000 دلار مشغول به کار شوید.

اگر شرکت‌های فناوری بالا (های تک) کانادایی را بررسی کنیم، به نتیجه جالبی می‌رسیم. بنیانگذاران این شرکت‌ها بیش از هر دانشگاه دیگری، به دانشگاه واترلو و تحصیل در آن مربوط می‌شوند. دانشگاه واترلو برای 27 سال به صورت مستمر به عنوان نوآورترین دانشگاه کانادا رتبه‌بندی شده است.

آموزش در دانشگاه واترلو کانادا فراتر از کلاس‌های درسی است. در این دانشگاه بیش از 100 رشته تحصیلی برای انتخاب شما وجود دارد. “دفتر موفقیت دانشجویان” دانشگاه واترلو با فراهم آوردن ورک‌شاپ‌ها، مربیان و حتی اقامتگاه‌های خاص از دانشجویان کارآفرین حمایت می‌کند. این دانشگاه بیش از 300 باشگاه، انجمن و گروه دارد.

سیاست مالکیت معنوی دانشگاه واترلو باعث می‌شود که دانشجویان و اساتید این دانشگاه برای همیشه مالکیت ایده‌های خود را در اختیار داشته باشند. تاکنون بیش از 300 استارتاپ و شرکت به وسیله دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تاسیس شده است. به خاطر داشته باشید که فارغ‌التحصیلان دانشگاه واترلو کانادا همیشه به موفقیت رسیده‌اند.

دانشگاه واترلو کانادا

زمینه‌های تخصصی

دانشگاه واترلو شهرت خود را مدیون برتری در آموزش رشته‌های مهندسی، ریاضی، علوم رایانه، حسابداری، معماری، اپتومتری و داروسازی است. نشریه مشهور نیویورک تایمز این دانشگاه را به عنوان “یکی از بهترین موسسات آموزش فناوری در جهان” نامیده است. با این حال، دانشگاه واترلو کانادا نه تنها برای عرصه فناوری، بلکه برای آموزش و تحقیقات برجسته در زمینه‌های سلامتی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، محیط زیست، علوم و کسب و کار (با ارائه 17 رشته مرتبط با کسب و کار) نیز در سطح بین‌المللی شناخته شده است.

اقامت در خوابگاه درون محیط دانشگاه

نوع خوابگاهتعداد تختپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختلط4,873 تخت5,800 دلار11,200 دلار

اقامت دانشجویان سال اولی و دانشجویان انتقالی توسط این دانشگاه تضمین شده است.

دانشگاه واترلو کانادا

اقامت در خارج از محیط دانشگاه

دانشگاه واترلو کانادا برای تسهیل اقامت دانشجویان خارجی خود اقدام به تشکیل “دپارتمان تهیه مسکن و اقامتگاه” کرده است. دانشجویان با مراجعه به وب‌سایت این دپارتمان می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی را شامل لیست خانه‌های موجود برای اجاره، قوانین اجاره، میزان اجاره‌بها و … را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

https://uwaterloo.ca/off-campus-housing

 

دانشجویان ورودی

دانشجویان تازه وارد در دانشگاه واترلو کانادا می‌توانند به راحتی با شرایط و محیط این دانشگاه آشنا شوند. موارد زیر در این زمینه می‌توانند کمک بسیاری به این دانشجویان داشته باشند:

 • دفتر موفقیت دانشجویان یا Student Success Office (اطلاعات بیشتر در آدرس اینترنتی https://uwaterloo.ca/student-success).
 • جلسات آشناسازی هفتگی: دانشجویان تازه وارد در این جلسات آشناسازی‌ها می‌توانند با همکلاسی‌های آینده خود ارتباط برقرار کنند. همچنین، آن‌ها می‌توانند با دانشگاه خود آشنا شوند، حضور در این جامعه علمی را تجربه کنند و هر آن‌چه که در دانشگاه واترلو کانادا ارائه می‌شود را بشناسند (اطلاعات بیشتر در آدرس اینترنتی https://uwaterloo.ca/orientation).
 • بخش ارتباط میان دانشجویان خارجی (ISC: International Student Connection): این بخش، مرکز اصلی برای دانشجویانی از سراسر جهان است که در دانشگاه واترلو برای تحصیل گرد هم آمده‌اند. دانشجویان در این بخش می‌توانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند و به جمع‌آوری منابع مورد نیاز خود بپردازند. همه دانشجویان صرف‌نظر از این که کانادایی یا خارجی هستند، می‌توانند به بخش ارتباط میان دانشجویان خارجی بپیوندند و در همه رویدادهای آن شرکت کنند.

هر کدام از اساتید و کارکنان خوابگاه و دانشگاه برنامه‌های زیادی دارند تا به دانشجویان در افزایش تجربه و زندگی در دانشگاه در سال اول ورود به دانشگاه واترلو کمک کنند. برخی از خدماتی که در این دانشگاه ارائه می‌شود، عبارتند از: مشاوره دانشگاهی، مشاوره شخصی و پشتیبانی‌های رایانه‌ای.

علاوه بر این، تیم “تجربه دانشجویان خارجی” از دانشجویان خارجی دانشگاه واترلو کانادا حمایت می‌کند. این تیم به وسیله برگزاری جلسات آشناسازی، کلاس‌های مکالمه انگلیسی و فعالیت‌های اجتماعی به دانشجویان خارجی برای بهتر شدن شرایط اقامت و تحصیلی آن‌ها کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://uwaterloo.ca/international-students

دانشگاه واترلو کانادا

برنامه‌ریزی شغلی

در دانشگاه واترلو کانادا ، مرکزی برای بخش اقدامات عملی شغلی در نظر گرفته شده است. این مرکز برای کمک به آینده حرفه‌ای دانشجویان فرصت‌هایی را فراهم می‌آورد. از جمله اقدامات این مرکز می‌توان به برگزاری ورک‌شاپ یا کارگاه‌های نوشتن رزومه، راه‌اندازی نمایشگاه‌های حرفه‌ای و جمع‌آوری منابع اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه اشاره کرد. این خدمات در دسترس همه دانشجویان این دانشگاه قرار دارد.

کارآموزی در واترلو

دانشگاه واترلو کانادا بیش از 60 سال تجربه را به همراه خود یدک می‌کشد. این دانشگاه در سال 1957 تاسیس شد. از همان زمان واترلو استاندارد آموزش همراه با کارآموزی را برای خود تعریف کرده است و امروز همچنان در جهان، یک پیشرو در این زمینه است. هر دانشجویی که به عنوان کارآموز در این دانشگاه فعالیت می‌کند، باید در 4 تا 6 زمینه کاری به کسب تجربه بپردازد. این مشاغل در هنگام فارغ‌التحصیلی می‌توانند درآمدی بین 33،000 تا 90،000 دلار در سال برای کارآموزان واترلو به ارمغان بیاورند.

کارآموزی تقریبا در تمامی رشته‌های تحصیلی ارائه شده (بیش از 100 رشته تحصیلی) دانشگاه واترلو اجرا می‌شود. بیش از نیمی از دانشجویان مقطع کارشناسی در سیستم کارآموزی این دانشگاه ثبت‌نام و شرکت می‌کنند.

دانشگاه واترلو کانادا

ورزش‌ها

دانشگاه واترلو کانادا در رشته‌های ورزشی بسیار زیادی نظیر بدمینتون، بیسبال، بسکتبال، اسکیت، هاکی، فوتبال، راگبی، گلف، والیبال، اسکواش و تنیس در دو بخش زنان و مردان فعالیت دارد. این دانشگاه امکانات مناسبی را برای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان خود تدارک دیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به آدرس اینترنتی www.athletics.uwaterloo.ca مراجعه کنید.

فعالیت‌ها

مدت زمانی را صرف کارآموزی نزد یکی از برترین کارفرمایان دنیا کنید. برای مثال، می‌توانید عضوی از تیم طراحی نسل بعدی خودروی خورشیدی باشید. با همکلاسی‌هایی که از سراسر دنیا آمده‌اند، به تحقیق و پژوهش بپردازید. دانشگاه واترلو کانادا ، یعنی دانشگاهی که همیشه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های سراسر کانادا رتبه‌بندی می‌شود، به شما آموزشی عالی و تجربه دانشجویی فعالی را اعطا می‌کند.

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

یک روش عالی برای این که علایق و استعدادهای خود را کشف کنید، این است که به یکی از 200 باشگاه و انجمن دانشجویی دانشگاه واترلو کانادا بپیوندید. به این ترتیب، می‌توانید اطراف خود را با مسائل و چیزهایی پر کنید که به آن‌ها علاقه دارید و با دیگرانی معاشرت کنید که علایق شما را به اشتراک می‌گذارند.

این دانشگاه باشگاه‌ها و انجمن‌هایی دارد که به نوعی به منافع دانشجویان خود خدمت می‌کنند. حتی اگر هنوز باشگاهی وجود ندارد که با منافع شما هماهنگ باشد، می‌توانید با گرد هم آوردن دوستان خود و کمک گرفتن از مدیران دانشگاه، انجمن خود را تاسیس کنید.

فناوری اطلاعات

دانشگاه واترلو کانادا مجهز به شبکه بی‌سیم است. جزئیات اطلاعات مربوط به خدمات رایانه‌ای این دانشگاه برای دانشجویان بر روی آدرس اینترنتی زیر موجود است:

https://uwaterloo.ca/information-systems-technology/services/audience/375

برخی از این امکانات عبارتند از:

 • شبکه بی سیم
 • حساب کاربری ایمیل
 • آزمایشگاه‌های رایانه (که برخی برای رشته‌های خاص و برخی دیگر برای عموم دانشجویان هستند)

رویدادها و امکانات فرهنگی

یک بخش بزرگ برای استودیو و فعالیت‌های هنری، استودیوهای معماری، چهار موزه، دو گالری هنری، یک رصدخانه ستارگان، کافه‌های دانشجویی، یک مجموعه از کتاب‌های کمیاب، باشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی از جمله امکانات فرهنگی دانشگاه واترلو کانادا هستند. همچنین، بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و رویدادهای فرهنگی خاص نظیر اکتبرفست (Oktoberfest: جشن اکتبر) و روز استقلال کانادا در این دانشگاه برگزار می‌شود.

خدمات ویژه

خدمات ویژه در دانشگاه واترلو شامل مرکز اقدامات عملی شغلی، بخش مذهبی، خدمات مشاوره، خدمات بهداشت و سلامتی، دفتر دانشجویان خارجی، دفتر منابع حقوقی، خدمات دانشجویان، خدمات خارج از دانشگاه، دفتر خدمات معلولین، وکیل حقوقی، مشاوره آزارهای جنسی و مرکز زنان است.

موسسات علمی و آموزشی مرتبط

برخی موسسات علمی و آموزشی دیگر به دانشگاه واترلو کانادا وابسته هستند. این موسسات عبارتند از:

 • کالج دانشگاه کنراد گربل (Conrad Grebel)
 • کالج دانشگاه رنیسون (Renison)
 • دانشگاه سنت جروم ( Jerome)
 • کالج دانشگاه سنت پائول ( Paul)

دانشجویان می‌توانند از طریق کالج دانشگاه رنیسون و دانشگاه سنت جروم برای رشته‌های دانشگاهی ثبت نام کنند. همه این چهار موسسه آموزشی، رشته‌های تخصصی و امکانات اقامتی را در فضایی کوچک‌تر و با همان شرایط دانشگاه ارائه می‌دهند.

دانشگاه واترلو کانادا

همکاری‌های بین‌المللی

دانشگاه واترلو کانادا همکاری‌های بین‌المللی زیادی دارد. این دانشگاه دارای 35 گروه فرهنگی فعال در دانشگاه و 140 برنامه تعامل و تحقیق در خارج از کشور است. همچنین، بیش از 1000 دانشجو در هر دوره کارآموزی بین‌المللی حضور دارند.

“واترلو اینترنشنال” (WI) یک مرکز خدمات کامل برای دانشجویان خارجی است. شما در این مرکز پاسخ پرسش‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی، حقوقی یا مالی خود را خواهید یافت. همچنین، واترلو اینترنشنال جلسات آشناسازی را رهبری می‌کند و برنامه‌هایی را فراهم می‌آورد تا دانشجویان خارجی با یکدیگر ملاقات داشته باشند. این اتفاق می‌تواند در بهبود مهارت مکالمه انگلیسی به شما کمک کند. همچنین، این مسئله برای فعالیت‌های شما در داخل و خارج دانشگاه نیز بسیار مفید است.

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان بین المللی دانشگاه واترلو کانادا برای دریافت پذیرش دارای شرایطی به صورت زیر باشند:

 • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 • احراز شرایط پذیرش خاص هر رشته. اطلاعات بیشتر را می‌توانید از طریق تماس با ما دریافت کنید و یا با کلیک بر اینجا مشاهده نمائید.
 • ممکن است در شرایطی لازم باشد که شرحی دقیق از دوره‌هایی که گذرانده‌اید و سرفصل دروس آن‌ها را ارائه کنید تا اطمینان حاصل شود که شرایط خاص رشته انتخابی را احراز کرده‌اید.
 • توصیه می‌شود نمرات حدودی تمام دوره‌هایی که نمرات میان‌ترم آن‌ها در دسترس نیستند را ارسال کنید.

پذیرش دانشجویان خارجی

تمامی درخواست‌ها برای تحصیل تمام وقت در دانشگاه واترلو کانادا توسط “مرکز برنامه‌های دانشگاهی انتاریو” (OUAC) رسیدگی می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درخواست پذیرش در این دانشگاه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیسپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی
توجه

دانشگاه واترلو کانادا فقط در ترمی که در ماه سپتامبر شروع می‌شود اقدام به پذیرش افرادی می‌پردازد که دوره متوسطه را به اتمام رسانده‌اند.

دانشگاه واترلو کانادا

هزینه‌های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا

دانشجویان خارجی: از 23,662 تا 48,177 دلار

توجه:

برای مشاهده هزینه‌های رشته‌های خاص تحصیلی جهت دانشجویان خارجی می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

https://uwaterloo.ca/future-students/financing/budget-calculator

هزینه‌های تکمیلی سالیانه

هزینه‌های تکمیلی دانشگاه

حداقل هزینه: 450 دلار

حداکثر هزینه: 1,200 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

تور مجازی دانشگاه واترلو کانادا

بحث و گفتگو در مورد این دانشگاه را شما آغاز کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *