دانشگاه مک گیل کانادا (McGill University)

 • دانشگاه مک گیل کانادا

  McGill University

نوع موسسه آموزشی

دانشگاه

موقعیت دانشگاه

مونترال، کبک

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

41,000 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 7,940 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 18,440 تا 48,748 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

1,091 بورس تحصیلی به ارزش 155,000 دلار کانادا

شماره تماس

7878 398 – (514)

شماره تماس رایگان

N/A

فکس

5544 398 (514)

ایمیل

servicepoint@mcgill.ca

آدرس

3415McTavish St., McLennan Library Building, Montréal, Québec, Canada

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا (McGill University) دانشگاهی است که تدریس در آن به زبان انگلیسی است. با این حال، این دانشگاه در مرکز یکی از بزرگترین شهرهای فرانسوی ‌زبان دنیا به نام مونترال قرار دارد. مونترال کلان‌شهری پر جنب و جوش است که جمعیتی بالغ بر 3.5 میلیون نفر دارد. این شهر، شهری مدرن با حال و هوایی کاملا اروپایی است. دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس شد. نام این دانشگاه از روی نام “جیمز مک گیل” (James McGill)، تاجر، بازرگان و رهبر مدنی شهر مونترال انتخاب گردید. “جیمز مک گیل” در سال 1813 درگذشت. شخصیت او برای تاسیس کالج مک گیل الهام بخش بوده است. امکانات و ایده‌های جدید دانشگاه مک گیل کانادا باعث شده است که اساتید و محققان برجسته بین‌المللی و همچنین دانشجویان ممتاز و نخبه جذب این دانشگاه شوند.

برخی از آمار و ارقام دانشگاه

دانشگاه مک گیل یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور کانادا به شمار می‌رود. در حدود 41,000 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. همچنین، دانشگاه مک گیل دارای بیش از 2,000 کارمند آموزشی و 73 مؤسسه علمی تحقیقاتی وابسته است. علاوه بر این، دانشگاه مک گیل کانادا با در اختیار داشتن 11 پردیس دانشگاهی و 10 مدرسه عالی حرفه‌ای، یکی از موسسات تحقیقاتی برجسته در آمریکای شمالی است. این مجموعه در حدود 300 رشته تحصیلی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

دانشگاه مک گیل کانادا

“مرکز مک گیل” (McGill’s Center) در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها، دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌دهد. افرادی که این دوره‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهینامه یا دیپلم رسمی از این دانشگاه دریافت می‌کنند.

دانشگاه مک گیل کانادا بر لزوم انجام تحقیقات علمی تاکید دارد. علاوه بر این، این دانشگاه از آموزش موثر و کارآمد نیز برخوردار است. بخش آموزش و یادگیری در مرکز مک گیل، فراهم‌کننده شرایط آموزش و پیشرفت رسمی برای کلیه کارکنان آموزشی دانشگاه است. این بخش، روش‌ها و فناوری‌های جدید در زمینه آموزش را بررسی می‌کند. همچنین، تحقیق بر روی این که چگونه اساتید دانشگاه مهارت‌های تدریس خود را توسعه می‌دهند نیز بر عهده این بخش است.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه مک گیل کانادا می‌دانند که مدرک تحصیلی آن‌ها در نقاط مختلف جهان اعتبار و ارزش خاصی دارد. نام این دانشگاه در میان کارفرمایان و مراکز آموزشی تحصیلات تکمیلی شهرت یافته و بسیار مورد احترام است. دانشگاه مک گیل با 120,000 فارغ‌التحصیل خود، شبکه‌ای قدرتمند از فارغ‌التحصیلان را به وجود آورده است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در سراسر جهان پراکنده شده‌اند و و فرصت‌ها و ارتباطات جدیدی را ایجاد می‌کنند.

دانشگاه مک گیل کانادا

زمینه‌های تخصصی

دانشگاه مک گیل کانادا در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها دارای نقاط قوت تحقیقاتی و آموزشی است. از جمله این رشته‌ها می‌توان به علوم اعصاب و روان، تحقیقات در مورد سرطان‌ها، حقوق، تحقیقات در مورد آب و هوا، علوم کشاورزی و محیط زیست، تحقیقات در مورد مواد جدید، تحقیقات در مورد علوم ژنتیکی، فلزات و مواد، تحقیقات در مورد زبان، تحقیقات پزشکی، هوافضا، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هوش مصنوعی، شیمی و صنعت و همچنین تحقیقات آموزشی اشاره کرد.

اقامت در خوابگاه درون محیط دانشگاه

نوع خوابگاهتعداد تختپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختلط2,200 تخت5,055 دلار11,212 دلار

دانشگاه مک گیل کانادا دارای هفت خوابگاه دانشجویی در مرکز شهر و دو خوابگاه در پردیس مک دونالد است. 98 درصد از فضاهای خوابگاهی به صورت یک اتاق خوابه هستند. در خوابگاه سولین هال (Solin Hall) اتاق‌هایی ارائه می‌شود که دانشجویان با یک جنسیت مشابه در آن‌ها زندگی می‌کنند. برای دانشجویانی که بومی مونترال نیستند، تامین محل اقامت برای سال اول از سوی دانشگاه مک گیل تضمین شده است.

اقامت در خارج از محیط دانشگاه

برخی دانشجویان به دلایلی تمایل دارند در خارج از محیط دانشگاه اقامت داشته باشند. دانشگاه مک گیل کانادا در این زمینه به دانشجویان خدماتی ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مواردی نظیر ارائه لیست اماکن قابل اجاره و اقامت برای دانشجویان و اطلاع‌رسانی در مورد مسائل قانونی اجاره مسکن می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مک گیل مراجعه کنید.

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشجویان ورودی

دانشجویان ورودی در سال نخست معمولا مسائلی در مورد تطبیق‌پذیری با محیط دانشگاه و شهر جدید دارند. در دانشگاه مک گیل، “هماهنگ‌کننده سال اول” به این دانشجویان کمک می‌کند که سال نخست نیز به سالی با خاطرات و تجربه‌های مثبت تبدیل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با هماهنگ‌کننده سال اول این دانشگاه تماس بگیرید.

تلفن: 3986913(514)

وب‌سایت:

http://www.mcgill.ca/firstyear

پست الکترونیکی:

firstyear@mcgill.ca

برنامه‌ریزی شغلی

بخش خدمات حرفه‌ای و شغل‌یابی دانشگاه مک گیل (CAPS) در زمینه برنامه‌ریزی شغلی خدماتی را ارائه می‌دهد. این بخش مسئول برگزاری نمایشگاه‌های استخدامی دانشگاه است. همچنین، ارسال رزومه‌های کاری تحت وب و برپایی کارگاه‌های استراتژی جستجوی شغلی برای دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا نیز توسط همین بخش انجام می‌شود.

ورزش‌ها

امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه مک گیل کانادا بسیار قابل توجه است. تجهیزات این دانشگاه در این زمینه به شرح زیر است:

 • یک استادیوم ورزشی 19.000 نفری
 • یک سالن ورزشی 1.500 نفری
 • دو سالن بدنسازی مجهز
 • هشت زمین تنیس در فضای باز
 • یک پیست 400 متری دو و میدانی در فضای باز
 • شش پیست دو و میدانی داخل سالن
 • دو سالن وزنه‌برداری
 • دو استخر
 • یک سالن مجهز ژیمناستیک
 • پنج زمین ورزشی
 • یک مرکز بدن‌سازی
 • یک مرکز پزشکی ورزشی

دانشگاه مک گیل کانادا

فعالیت‌ها

برنامه‌های تفریحی دانشگاه مک گیل کانادا شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مختلف است. این برنامه‌ها برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کل دانشجویان این دانشگاه طراحی شده است تا زندگی دانشجویی آن‌ها سرشار از تجربیات ارزشمند شود. تجربه‌هایی که از این فعالیت‌ها به دست می‌آید، فرصت یادگیری و مشارکت در ورزش‌های مختلف را در اختیار دانشجویان مک گیل می‌گذارد.

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

اتحادیه دانشجویی دانشگاه مک گیل خدمات و باشگاه‌های فراوانی را برای پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازها و علاقه‌های دانشجویان مختلف این دانشگاه ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.ssmu.mcgill.ca

انجمن‌های دانشجویی دانشگاه مک گیل کانادا به این شرح هستند:

 • انجمن‌های دانشگاهی:
  • پزشکی هوافضا (ADAM)، انجمن زبان دوم، انجمن بحث و مناظره، انجمن ملی مهندسین سیاه (Black Engineers)
 • انجمن‌های هنری:
  • A-Cappella، انجمن کرال، باشگاه موسیقی کلاسیک، گروه موسیقی معاصر، انجمن نقاشی، باشگاه موسیقی محلی، انجمن بداهه‌نوازان دانشگاه مک گیل کانادا ، باشگاه جاز، انجمن رمان دانشجویی، باشگاه ساخت فیلم، باشگاه صداهای جدید بر روی زمین، باشگاه عکاسان، باشگاه بازیگران تئاتر، جامعه ساوی (Savoy)، گروه تئاتر قورباغه (Thétre de la Grenouille) ، باشگاه مجریان، حلقه نویسندگان
 • کسب و کار:
  • انجمن بین‌المللی دانشجویان اقتصاد، باشگاه کارآفرینان
 • انتشارات پردیس:
  • کتاب Le Le Déli Français، روزنامه مک گیل دیلی، مجله مک گیل تریبون، کتاب سال مک گیل، کتابچه SSMU
 • جوامع خیریه دانشگاه مک گیل کانادا :
  • انجمن بهترین دوستان، باشگاه مدرسین آموزش عالی، انجمن مهندسین بدون مرز، انجمن زیستگاهی برای بشریت، انجمن پزشکان بدون مرز، انجمن صلح با صلح، آموزش بهداشت همگانی، سانتروپل رولان (Santropol Roulant)، دانشجویانی که زندگی جوانی را آسان‌تر می‌سازند (SMYLE)
 • قومی | فرهنگی | مذهبی:
  • آفریقایی، آمریکایی، ضد نژادپرستی، عرب، ارمنی، بنگلادشی، حوزه کارائیب، چینی، انجمن مسیحیان چینی، انجمن مسیحیان، ارتباط فرانسوی، شبکه اروپایی، فیلیپینی-آسیایی، ایرانی، ایتالیایی، کنیایی، فارغ‌التحصیل کره‌ای (مونترال)، کره‌ای، لبنانی، مالزی و سنگاپور، مسلمان، پاکستانی، لهستانی، رومانیایی، روسی، تایوانی، ترکی، اوکراینی …
دانشگاه مک گیل کانادا
 • متفرقه:
  • آلفا فی امگا (Alpha Phi Omega)، کمک‌های اولیه، اتحادیه کاناداییان SSMU، رادیو مک گیل، ساووی (SAVVY)، مرکز مبارزه با تجاوز جنسی، انجمن دانشجویی مک گیل، تلویزیون مک گیل، شبکه WalkSafe و گشت‌زنی پیاده، اتحادیه زنان …
 • سیاسی / اجتماعی:
  • عفو بین‌الملل، فالون دافا (Falun Dafa)، ائتلاف آزاد برمه، کودکان آزاد، ابتکار توسعه بین‌المللی، انجمن ‌دانشجویی روابط خارجی، انجمن دانشجویان خارجی سوسیالیست، آزادی‌خواهان مک گیل، دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا برای حمایت از حیوانات، کمیته همبستگی فلسطین، انجمن محافظه‌کاران مترقی مک گیل، انجمن نجات کودکان، گروه تحقیقاتی برای منافع عمومی کبک، یونیسف
 • تفریحی:
  • انجمن ورزشکاران در عمل، انجمن شطرنج‌بازان، انجمن داژبال (Dodgeball) یا وَسَطی، انجمن گیمرها، طرفداران هاکی (MACHO)، باشگاه کاراته، تیم اسکی نوردیک (Nordic)، باشگاه‌های فضای باز، باشگاه اسکی، باشگاه سورتمه‌سواری، باشگاه اسنوبورد
 • مذهبی:
  • انجمن مسیحیان چینی دانشگاه مک گیل کانادا ، انجمن مسیحیان، انجمن ارتدکس قبطی، انجمن مسلمانان …
 • خدمات:
  • شبکه دانشجویان سیاه (Black Student)، DriveSafe، انجمن کمک‌های اولیه، شبکه ‌دانشجویان خارجی (MISN)، کلینیک اطلاعات حقوقی، جامعه دانشجویی پردیس مک دونالد (و باشگاه‌ها و خدمات)، دانشجویان مک گیل برای سوادآموزی، خط بحرانی شبانه روزی Nightline، پست (POST)، مرکز مبارزه با تجاوز جنسی مک گیل، دانشجویان سوادآموزی، دفتر داوطلبان، اتحادیه زنان
 • امور دانشگاه:
  • انجمن دانشجویانی که پس از یک وقفه مجددا به تحصیل بازگشته‌اند، اتحادیه دانشجویی برای روابط فارغ‌التحصیلان، خدمات جهانی دانشگاه کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا

فناوری اطلاعات

دانشگاه مک گیل کانادا ارائه دهنده خدمات رایانه‌ای و ارتباطاتی به دانشجویان و کارمندان خود است. این خدمات در جهت پاسخگویی به نیازهای حوزه‌های تحقیقاتی، آموزشی، اداری و مدیریتی ارائه می‌شوند. برخی از خدمات ارائه شده شامل ارائه داده‌ها و اطلاعات دوره‌های آنلاین، مشاوره، کارگاه‌های آموزشی، اسناد و مدارک، مجوز نرم‌افزارها و فروش رایانه است. بیش از 38 آزمایشگاه رایانه‌ای در بخش‌ها و پردیس‌‌های مختلف دانشگاه مک گیل فعالیت دارند. علاوه بر این آزمایشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند از ایستگاه‌های کاری متعدد واقع در کتابخانه‌ها و ساختمان‌ها در سراسر دانشگاه مک گیل نیز برای رفع نیازهای خود استفاده کنند.

دانشجویان در محیط دانشگاه مک گیل به اینترنت دسترسی دارند. همچنین، آن‌ها می‌توانند به سیستم‌های آنلاین کتابخانه، سیستم اطلاعات وسیع این دانشگاه و سیستم‌های اداری نیز متصل شوند.

دانشگاه مک گیل کانادا شبکه بک‌بون را در پردیس‌های این دانشگاه اجرا کرده است. به این ترتیب، شبکه‌های محلی محوطه دانشگاه و همچنین RISQ (شبکه منطقه‌ای کبک) به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین، خوابگاه‌های این دانشگاه هم در اتاق‌ها و هم در بخش‌های مشترک امکان دسترسی به اینترنت با سرعت بالا را دارند.

دسترسی دانشجویان مقیم در خارج از محوطه دانشگاه به اینترنت نیز از طریق مودم امکان‌پذیر است. به کلیه دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه، یک آدرس ایمیل اختصاصی دانشگاه مک گیل و همچنین امکان دسترسی به اینترنت و کارگاه‌های آموزشی IT آشناسازی داده می‌شود.

دانشگاه مک گیل کانادا

رویدادها و امکانات فرهنگی

دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا در این دانشگاه می‌توانند تجربه‌های غنی فرهنگی را کسب کنند. این امر با ایجاد سه موزه، دو سالن تئاتر، سالن‌های کنسرت و یک ارکستر سمفونی کامل امکان‌پذیر شده است. تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه در یکی از بخش‌های فرهنگی شامل یک گروه تئاتر، یک ایستگاه رادیویی، چهار انتشارات درون محوطه دانشگاه و تعداد بی‌شماری از باشگاه‌ها و گروه‌های فرهنگی مشغول فعالیت هستند.

همچنین، این دانشگاه با قرار گرفتن در قلب شهر مونترال، باعث شده است که دانشجویان به یکی از فرهنگی‌ترین، غنی‌ترین و پویاترین شهرهای جهان دسترسی داشته باشند.

دانشگاه مک گیل کانادا

خدمات ویژه

دفتر دانشجویان معلول در دانشگاه مک گیل کانادا خدمات پشتیبانی را به دانشجویان دارای معلولیت ارائه می‌دهد. این خدمات شامل ارتباط با کارمندان اداری و مسئولین دانشگاهی، ارائه اطلاعات مربوط به طرح‌های مالی ایالتی برای خدمات‌رسانی به معلولین، کمک به ثبت نام در کلاس‌ها، ارائه خدمات دسترسی به کتابخانه، ارتباط با نهادهای دانشجویی، ارائه فضای پارکینگ و در اختیار گذاشتن خودرو ون تطبیق داده شده برای نیازهای معلولین در فضای دانشگاهی، ارائه اطلاعات و نقشه مربوط به راه‌های دسترسی به ساختمان‌ها و کلاس‌های درسی می‌باشد.

این خدمات شامل موارد دیگری همچون در اختیار گذاشتن مراقب همراه، ارائه خدمات خواندن کتاب، خدمات خط بریل برای نابینایان، تدریس خصوصی، تخصیص وام تجهیزات، ارائه امکانات رایانه‌ای، دسترسی به سیستم اطلاعات رایانه‌ای کلاس‌های درسی (C-Note)، جزوه‌نویسی استاندارد، در اختیار گذاشتن مترجمین همزمان و گفتاری، تطبیق دادن شرایط امتحانات و ارائه خدمات فتوکپی می‌شود.

همچنین، 80 درصد از محیط دانشگاه مک گیل کانادا برای دانشجویانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، قابل دسترسی است.

دانشگاه مک گیل کانادا

موسسات علمی و آموزشی مرتبط و وابسته

 • شبکه‌های کانادایی مراکز پیشرفته (NCE):
  • شبکه بیماری‌های باکتریایی کانادا (CBDN)
 • شبکه بیماری‌های ژنتیکی کانادا
 • مراکز تحقیقاتی بین دانشگاهی:

پژوهشگران دانشگاه مک گیل کانادا در بیش از 26 مرکز تحقیقاتی رسمی بین دانشگاهی با محققان کانادایی دیگر همکاری می‌کنند. برخی از این مراکز عبارتند از:

  • کنسرسیوم تحقیقاتی کانادا در جنوب آفریقا
  • مرکز بینابینی تجزیه و تحلیل گفتمان و جامعه‌شناسی متون (CIADEST)
  • گروه تحقیقاتی اقیانوس‌شناسی کبک
  • گروه بین دانشگاهی تحقیقات انسان‌شناسی پزشکی (GIRAME)
 • مراکز و موسسات علمی تحقیقاتی:

73 مرکز تحقیقاتی مهم وابسته به دانشگاه مک گیل کانادا هستند. برخی از این مراکز به این شرح است:

  • واحد تحقیقات پزشکی هوافضا
  • مرکز تحقیقات سلول‌ها و اندام مصنوعی
  • مرکز علوم و حفاظت از پرندگان
  • موسسه تحقیقات بریس (Brace)
  • کنسرسیوم تحقیقاتی کانادا در جنوب آفریقا
  • مرکز مطالعات کاربردی خانوادگی
  • مرکز اتوماسیون و روباتیک در معادن
  • مرکز مهندسی بیو پروسس
  • مرکز تحقیقات آب و هوا و تغییرات جهانی
  • مرکز ایمونوبیولوژی (ایمن‌شناسی) و پیوند کلینیکی
  • مرکز توسعه مطالعات منطقه‌ای
  • مرکز رهبری آموزشی
  • مرکز ماشین‌آلات هوشمند دانشگاه مک گیل کانادا
  • مرکز مطالعات مدیریت بین‌المللی
  • مرکز پزشکی، اخلاق و حقوق
  • مرکز دینامیک غیرخطی در فیزیولوژی و پزشکی
  • مرکز تغذیه و محیط زیست افراد بومی
  • مرکز زیست شناسی مولکولی گیاهی
  • مرکز تحقیقات و آموزش زنان
  • مرکز تحقیقات مکانیسم‌های غدد درون‌ریز
  • مرکز تحقیقات آموزشی
  • مرکز مطالعات استراتژی در سازمان‌ها
  • مرکز فیزیک مواد دانشگاه مک گیل کانادا
  • مرکز بررسی مقاومت میزبان
  • مرکز مطالعات صنایع قانون‌مند
  • مرکز مطالعه تولید مثل
  • مرکز بیماری‌های گرمسیری
  • گروه تحقیقات فرآورده‌های لبنی
  • مرکز مطالعات کارآفرینی دابسون (Dobson)
  • مرکز تحقیقات بیمارستان داگلاس (Douglas)
  • آزمایشگاه رادیولوژی فاستر (Foster)
  • مرکز تحقیقات ژئوتکنیک دانشگاه مک گیل کانادا
  • مرکز استعدادهای درخشان
  • موسسه حقوق هوا و فضا
  • موسسه حقوق تطبیقی
  • موسسه تحقیقات پزشکی “لیدی دیویس” (Lady Davis) برای تحقیقات پزشکی “سر مورتیمر بی دیویس” (Sir Mortimer B. Davis)
  • مرکز تحقیقات لنفولوژی
  • مرکز تحقیقاتی علوم مدیریتی
  • مرکز ایدز مک گیل
  • مرکز جامع فناوری و توسعه مک گیل
  • مرکز تحقیقاتی مک گیل برای تحصیل در سنین بالا
  • مرکز تحقیقاتی دانشگاه مک گیل کانادا برای تحصیل در کانادا
  • مرکز پردازش فلزات مک گیل
  • مک گیل پلیمر (McGill Polymer)
  • مرکز تحقیقات بیمارستان کودکان مونترال
  • واحد تحقیقاتی مک گیل ویژن (McGill Vision)
دانشگاه مک گیل کانادا
 • ایستگاه‌های تحقیقاتی:
  • پژوهشکده بلیرز (Bellairs)، باربادوس
  • مرکز نگهداری و حفاظت از منابع طبیعی گالت (Gault)
  • ایستگاه تحقیقاتی مونت استی هیلایر (Mont Ste-Hilaire)
  • ایستگاه تحقیقاتی قطب شمال دانشگاه مک گیل کانادا
  • ایستگاه تحقیقاتی شفرویل (Schefferville)
  • ایستگاه تحقیقاتی جزیره اکسل هایبرگ (Axel Heiberg) مک گیل
  • ایستگاه تحقیقاتی های آرکتیک (High Arctic)
 • بیمارستان‌های آموزشی:
  • بیمارستان عمومی یهودیان
  • بیمارستان کودکان مونترال
  • بیمارستان عمومی مونترال
  • بیمارستان مغز و اعصاب مونترال
  • بیمارستان رویال ویکتوریا
دانشگاه مک گیل کانادا

همکاری‌های بین‌المللی

‌دانشجویان خارجی:

دانشگاه مک گیل کانادا به عنوان یکی از بین‌المللی‌ترین دانشگاه‌های جامع در آمریکای شمالی شناخته شده است. این دانشگاه به تنوع غنی فرهنگی که در بدنه دانشجوها، فارغ‌التحصیلان و اساتید آن وجود دارد، افتخار می‌کند. نزدیک به 15 درصد از دانشجویان تمام وقت دانشگاه مک گیل متعلق به جایی خارج از کانادا هستند. این رقم در مورد فارغ‌التحصیلان رشته‌های تمام وقت به 25 درصد می‌رسد. در حال حاضر بیش از 4.500 دانشجوی خارجی در دانشگاه مک گیل کانادا مشغول به ادامه تحصیل هستند.

تبادل دانشجویی و تحصیل در خارج از کشور:

دانشگاه مک گیل با بیش از 50 موسسه برتر آموزشی در سراسر دنیا تفاهم‌نامه تبادل دو جانبه دانشجو دارد. علاوه بر این، دانشجویان این دانشگاه به دلیل توافق‌های چند جانبه می‌توانند بخشی از دوران تحصیلی خود را در یکی از نزدیک به 500 دانشگاه دیگر در سراسر جهان سپری کنند. همچنین، دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا می‌توانند از مشارکت این دانشگاه در یک طرح تبادل دانشجو با 9 دانشگاه مهم دیگر کانادا نیز بهره‌مند شوند. این در حالی است که دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح، شهریه معمولی دانشگاه مک گیل را پرداخت می‌کنند.

اساتید بین‌المللی:

اساتید دانشگاه مک گیل پیش از این توانسته‌اند مدرک علمی خود را از بهترین دانشگاه‌های جهان دریافت کنند. شیوه تدریس و نتایج تحقیقات آن‌ها منعکس‌کننده پیشینه و دغدغه‌های جهانی آن‌ها است.

دانشگاه مک گیل کانادا

خدمات دانشجویان خارجی:

بخش خدمات دانشجویان خارجی مسئولیت ارائه برنامه‌هایی برای ارتقاء رشد و پیشرفت ‌دانشجویان خارجی و تسهیل تطبیق‌پذیری آن‌ها با دانشگاه مک گیل کانادا و شهر مونترال را بر عهده دارد. خدمات این مرکز شامل برگزاری طرح‌های آشناسازی، ارائه بیمه خدمات درمانی، انجام فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی (نظیر اجرای طرح دوست‌یابی) برای دانشجویان خارجی جدید، مشاوره و حمایت در حوزه موضوعات تطبیق‌پذیری فرهنگی، کمک‌رسانی حقوقی در مورد قوانین و مقررات مهاجرت، ارائه معرفی‌نامه برای انتقال وجوه مالی و کمک‌رسانی مالی محدود در موقعیت‌های ضروری برای دانشجویان خارجی می‌شود.

علاوه بر این، شبکه دانشجویان خارجی مک گیل نیز ایجاد شده است تا به عنوان یک شبکه اجتماعی فعالیت کند و از ‌دانشجویان خارجی حمایت شود.

شبکه‌های تحقیقاتی بین‌المللی:

پژوهشگران دانشگاه مک گیل کانادا در تحقیقات و سایر همکاری‌های بین دانشگاهی در هر قاره‌ای از جهان مشارکت دارند. این دانشگاه در سطح سازمانی با بیش از 60 موسسه علمی تحقیقاتی در خارج از کانادا توافق‌نامه‌های عمومی برای همکاری مشترک به امضا رسانده است.

توسعه و تحقیقات بین‌المللی در دانشگاه مک گیل مورد حمایت مسئولین دانشگاهی است. فقط در طی سال‌های 1986 تا 1996 یازده استاد دانشگاه مک گیل کانادا در بیش از 100 پروژه تحقیقاتی بین‌المللی مشارکت داشته‌اند. این پروژه‌ها از سوی CIDA (آژانس توسعه بین‌المللی کانادا)، IDRC (مرکز تحقیقاتی توسعه بین‌المللی)، بانک جهانی و سایر آژانس‌های مشابه در آفریقا، آسیا، خاورمیانه، حوزه کارائیب، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی حمایت شده بودند.

دانشگاه مک گیل کانادا

تور دانشگاه

برنامه تور دانشگاهی دانشگاه مک گیل کانادا توسط مرکز استقبال از دانشجویان جدید ارائه می‌شود. در طول این تورها، گروه‌های کوچک بازدیدکنندگان در طول پیاده‌روی در محوطه پردیس مونترال به کمک راهنماهای دانشجویی دو زبانه با این دانشگاه آشنا می‌شوند.

در صورتی که در کشور کانادا حضور دارید، تا 48 ساعت قبل از برگزاری این تورها می‌توانید با مرکز استقبال تماس بگیرید و در تور دانشگاه حضور پیدا کنید.

تلفن مرکز استقبال: 3986555 – (514)

دیگر موارد

به جز مواردی که ذکر شد، خدمات و امکانات دیگری نیز در اختیار دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا قرار دارد. برخی از این موارد به شرح زیر است:

موارد ارائه شده توسط بخش خدمات دانشجویی:

دپارتمان ورزشی، خدمات حرفه‌ای و شغل‌یابی، خدمات دینی، خدمات مشاوره، کمک به دانشجویان، خدمات سلامتی، خدمات دانشجویان خارجی، خدمات به دانشجویانی که پس از مدتی وقفه دوباره به تحصیل بازگشته‌اند، خدمات بهداشت روانی، خدمات اقامت در خارج از محیط دانشگاه مک گیل کانادا، دفتر دانشجویان معلول، مرکز آشناسازی، خوابگاه‌ها و خدمات آموزشی.

دانشگاه مک گیل کانادا
موارد ارائه شده توسط اتحادیه دانشجویان:

خدمات رانندگی بی‌خطر (DriveSafe)، کلینیک اطلاعات حقوقی، طرح بیمه تکمیلی سلامت، خط Nightline مک گیل (خط تلفن بحران شبانه‌روزی)، شبکه WalkSafe و گشت‌زنی پیاده، مرکز مبارزه با تجاوز جنسی و آژانس مسافرتی.

موارد ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل کانادا :

کتابفروشی، مرکز رایانه، مرکز مراقبت روزانه، کارگاه‌ها و تورهای آموزشی کتابخانه، دادرسی حقوقی، آموزش کسب مهارت‌های خواندن و یادگیری، امنیت در دانشگاه و ارزیابی موارد آزار جنسی.

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

متقاضیان آمریکایی تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشند. همچنین، در سال آخر دوره متوسطه نیز می‌توان نسبت به ارائه درخواست پذیرش در این دانشگاه اقدام کرد. متقاضیان رشته‌های مختلف (به غیر از موسیقی) باید دوره‌ها و آزمون‌های ACT یا SAT I را به علاوه سه آزمون متناسب SAT II را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. ارزیابی برای پذیرش در دانشگاه مک گیل شامل رتبه کسب شده در کلاس نیز می‌شود.

سایر ‌دانشجویان خارجی باید دارای مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش دانشگاهی در کشور محل تحصیل متقاضی باشند. توجه داشته باشید گواهینامه‌هایی که در دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای کسب می‌شوند، برای پذیرش در دانشگاه مک گیل کانادا به رسمیت شناخته نمی‌شود. همچنین، سوابق كامل تحصیلی در دوره متوسطه مورد توجه مسئولین پذیرش دانشگاه قرار می‌گیرد. در این ارزیابی تمام نمرات (از جمله نمرات مردودی یا تجدیدی) در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، بر روی نمرات كسب شده در دروس مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده توسط متقاضی توجه بیشتری خواهد شد. علاوه بر این، متقاضیانی که نمرات سطح A دارند یا دارای مدرکی بین‌المللی یا فرانسوی هستند، امتیاز ویژه‌ای برای پذیرش دریافت می‌کنند.

برای دریافت جدیدترین اطلاعات به وب‌سایت دانشگاه مک گیل مراجعه کنید.

دانشگاه مک گیل کانادا

پذیرش دانشجویان خارجی

دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا می‌توانند درخواست خود را به هر دو شیوه فرم کاغذی یا آنلاین ارائه دهند. با این حال، توصیه مسئولین این دانشگاه، استفاده از روش آنلاین است. آن‌ها این روش را آسان‌تر، کارآمدتر و سازگار با محیط زیست می‌دانند. فرم درخواست پذیرش آنلاین بر روی وب‌سایت این دانشگاه موجود است. اگر نمی‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهید، می‌توانید با بخش ثبت نام این دانشگاه تماس بگیرید:

بخش خدمات ثبت نام

آدرس: کانادا، کبک H3A 1Y1، مونترال، خیابان 3415 مک تیویش، ساختمان کتابخانه مک لنن، دانشگاه مک گیل کانادا

تلفن: 3987878-514

نمابر: 3985544-514

وب‌سایت:

http://www.mcgill.ca/admissions

پست الکترونیکی:

servicepoint@mcgill.ca

هزینه درخواست پذیرش 60 دلار است. این هزینه غیر قابل استرداد خواهد بود و باید توسط ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت شود. همچنین، متقاضیان رشته موسیقی نیز باید هزینه‌ای اضافی معادل 60 دلار را برای ارزیابی و آزمایش خود بپردازند.

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌ سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی

نکات قابل توجه:

 • دانشگاه مک گیل کانادا در ماه ژانویه نیز دانشجوی جدید می‌پذیرد. با این حال، اولویت ثبت نام در برخی از رشته‌های در دسترس در این ماه با دانش‌آموزان CEGEP کبک است.
 • ترم اول از ماه سپتامبر تا دسامبر برگزار می‌شود.
 • ترم دوم از ماه ژانویه تا آوریل برگزار می‌شود.
 • زبان آموزشی در دانشگاه مک گیل انگلیسی است. با این حال، دانشجویان می‌توانند مقالات و امتحانات خود را به زبان فرانسوی ارائه دهند.

هزینه‌های تحصیلی دانشگاه مک گیل کانادا

دانشجویان خارجی: از 18,440 تا 48,748 دلار

نکات قابل توجه ‌دانشجویان خارجی:

 • تمام هزینه‌ها با دلار کانادا ذکر شده است.
 • هزینه‌های تکمیلی مورد نیاز در حدود 1,200 دلار خواهد بود.
 • شهریه ‌دانشجویان خارجی با توجه به رشته‌ای که انتخاب می‌کنند، متفاوت است.
 • همه ‌دانشجویان خارجی باید در یک طرح اجباری بیمه درمانی ثبت نام کنند.

هزینه‌های تکمیلی سالیانه

هزینه اتحادیه دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا

حداقل هزینه: 204 دلار

حداکثر هزینه: 622 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه تجهیزات و امکانات فناوری اطلاعات

حداقل هزینه: 210 دلار

حداکثر هزینه: 210 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه خدمات دانشجویی | هزینه تجهیزات ورزشی

حداقل هزینه: 507 دلار

حداکثر هزینه: 507 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه حق مولف (کپی رایت)

حداقل هزینه: 25 دلار

حداکثر هزینه: 25 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه بیمه سلامت و دندانپزشکی دانشگاه

حداقل هزینه: 145 دلار

حداکثر هزینه: 185 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه ثبت نام

حداقل هزینه: 281 دلار

حداکثر هزینه: 281 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

آموزش در دانشگاه مک گیل کانادا

بحث و گفتگو در مورد این دانشگاه را شما آغاز کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *