کالج کاموسان کانادا (Camosun College)

 • کالج کاموسان کانادا

  Camosun College

نوع موسسه آموزشی

کالج

موقعیت کالج

ویکتوریا، بریتیش کلمبیا

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

18,650 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

ژانویه، می، جولای، سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 3,500 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 13,588 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

ندارد

شماره تماس

3681 370- (250)

شماره تماس رایگان

7555 554- (877)

فکس

3689 370- (250)

ایمیل

international@camosun.ca

آدرس

3100Foul Bay Road, Victoria, British Columbia, Canada

کالج کاموسان کانادا

کالج کاموسان کانادا با دو محوطه زیبا، یکی از بزرگترین و جامع‌ترین کالج‌‌های بریتیش کلمبیا است. این کالج بیش از 100 برنامه آموزشی در رشته‌های هنر، علوم، بهداشت و خدمات انسانی، تجارت، تحصیلات ورزشی و فناوری دارد.

بسیاری از دانشجویان ممکن است برنامه انتقال دانشگاه [1] را انتخاب کنند (دو به علاوه دو یا یک به‌علاوه سه). این کار منجر به دریافت مدرک درجه یک، از دانشگاه‌‎های کانادا می‌شود. همچنین امکان اتمام واحدهای دبیرستان نیز در کالج کاموسان وجود دارد. کاموسان از سال 1983 در زمینه آموزش بین‌المللی پیشرو بوده است. این کالج هر سال پذیرای بیش از 1400 دانشجوی خارجی است. ملیت این دانشجویان به بیش از 60 کشور جهان برمی‌گردد. این کالج دانشجویان خود را به طور گسترده‌ای وارد برنامه‌های انتقال بین کالجی کرده یا به مدارس میدانی [2] خارج از کشور می‌فرستد.

[1] University Transfer: برنامه انتقال دانشگاه، از طریق کالج‌ها و مؤسسات فنی کانادا که با دانشگاه‌ها توافق‌نامه یا رابطه دارند، ارائه می‌شود. این برنامه تعیین می‌کند که مدرک کدامیک از برنامه‌های کالج قابل تغییر به یک مدرک دانشگاهی است. در این صورت ممکن است دانشجو از کالج به دانشگاه منتقل شود.

[2] Field School: مدرسه میدانی مکانی برای گذراندن دوره‌های آکادمیک کوتاه‌مدت است. معمولاً تحقیقات میدانی (غالباً در طول تابستان) در یک مدرسه میدانی خارج از کشور انجام می‌شود. هدف از این کار، آموزش عملی موضوعاتی است که دانشجویان تا پیش از این فقط به صورت تئوری در کلاس‌های درس آموخته بودند.

کالج کاموسان کانادا

زمینه‌های تخصصی

کالج کاموسان کانادا یکی از مراکز آموزشی پیشرو در حوزه فناوری، مهندسی و آموزش ورزشی است. دانشجویان خارجی به دلایل زیر این کالج را انتخاب می‌کنند:

 • کیفیت: کالج کاموسان در سطح استانی، ملی و بین‌المللی، به دلیل دوره‌های آموزشی قوی و فارغ‌التحصیلان ماهر خود شهرت دارد.
 • ارزش: این کالج، کیفیت بالای آموزش عالی را با شهریه مناسب ارائه می‌دهد.
 • خدمات: کاموسان 1000 استاد و کارمند دارد. از این میان 22 نفر برای خدمت‌رسانی به دانشجویان خارجی اختصاص یافته‌اند.
 • کلاس‌های کوچک: متوسط تعداد دانشجویان هر کلاس زیر 35 نفر است. کلاس‌های ESL به طور متوسط 22 دانشجو دارند.
 • ادامه مسیر: امکان اشتغال یا ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا برای دانشجویان این کالج وجود دارد.

اقامت در خوابگاه درون محیط کالج

این کالج در درون خود خوابگاه اختصاصی برای دانشجویان ندارد.

اقامت در خارج از محیط کالج

نوع خوابگاهترمیپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
اقامتگاه خانگی850 دلار850 دلار

کالج کاموسان کانادا برای آن دسته از دانشجویان خارجی که تمایل به زندگی با میزبان‌های کانادایی دارند، یک برنامه عالی در نظر گرفته است. هزینه استفاده از این سرویس فقط یک بار پرداخت شده و مبلغ آن 225 دلار است. هزینه اقامت و غذا نیز ماهیانه، 850 دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این کالج مراجعه کنید.

کالج کاموسان کانادا

دانشجویان ورودی

دانشجویان جدید و در حال تحصیل این کالج می‌توانند از خدمات دادرسی، ثبت‌نام ماشین اجاره‌ای، مرکز ارزیابی، کتابفروشی‌های واقع در داخل پردیس، کافه‌تریا، کتابخانه، مرکز راهنمایی زبان، مراقبت روزانه، مراکز تفریحی و ورزشی، پشتیبانی همتا (حمایت دانشجویان سال بالاتر)، عکاسی و برنامه پیاده‌روی ایمن استفاده کنند.

برنامه‌ریزی شغلی

این خدمات شامل مرکز کاریابی، مشاوره تحصیلی و مشاوره شغلی است.

اداره ورزش و سرگرمی کالج کاموسان کانادا مسئول سازمان‌دهی ورزش‌های داخل سالنی از جمله هاکی، فوتسال، تنیس روی میز و بسکتبال است. ورزش‌های رقابتی نیز شامل بسکتبال، والیبال و گلف است. در هر دو محوطه کالج، یک مرکز تناسب اندام نیز وجود دارد.

باشگاه‌ها

از سال 1999 روزنامه اتحاد (Nexus)، توسط اداره دانشجویی کالج منتشر می‌شود. علاوه بر این، یک مرکز حمایت از زنان، باشگاه دانشجویان خارجی و تیم‌های ورزشی دانشجویی نیز وجود دارند.

کاموسان - بریتیش کلمبیا

فناوری اطلاعات

در آزمایشگاه‌های رایانه کالج کاموسان کانادا ، امکان دسترسی به اینترنت یا ایمیل برای همه دانشجویان فراهم است. آزمایشگاه‌های رایانه دوشنبه تا پنجشنبه ، از ساعت 8:30 صبح تا 10 شب باز هستند. همه این آزمایشگاه‌ها چاپگرهایی دارند که با دریافت هزینه چاپ، به دانشجویان خدمت‌رسانی می‌کنند.

رویدادها و امکانات فرهنگی

انجمن دانشجویان بومی کالج، خدمات متنوعی ارائه می‌دهد. از جمله می‌توان به میزبانی جشن استقبال در ماه سپتامبر، خدمات مشاوره در طول سال و جشن‌های هفتگی اشاره کرد.

کاموسان - ویکتوریا

خدمات ویژه

کالج کاموسان کانادا خدمات ویژه‌ای را برای دانشجویان کانادایی و همچنین خارجی خود در نظر گرفته است. به عنوان مثال، همه دانشجویان در صورت نیاز، به یک مشاور متخصص دسترسی خواهند داشت. نکته مهم این است که دانشجویان معلول نیز می‌توانند از خدمات ارائه شده در مرکز حمایت از معلولین استفاده کنند. کاموسان همچنین دارای یک مرکز دندانپزشکی و مرکز راهنمای زبان است. وظیفه این دو مرکز، حفظ دندان‌ها و مهارت زبان دانشجویان در بهترین سطح ممکن است!

موسسه‌های وابسته

تعداد زیادی از مؤسسات مختلف با این کالج در ارتباط هستند، از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: انجمن جامعه کالج‌های کانادا، انجمن رسانه و فناوری در آموزش و پرورش کانادا، شورای پذیرش و انتقال دانشجوی بریتیش کلمبیا، مرکز آموزش‌های بین‌المللی، دانشگاه رویال رودز (Royal Roads University)، وزارت آموزش عالی، انجمن کارفرمایان و کمیسیون صنعت، آموزش و کارآموزی کلمبیا.

همکاری‌های بین‌المللی

کالج کاموسان کانادا طیف کاملی از برنامه‌های تبادل دانشگاه و مدارس میدانی را ارائه می‌دهد. برای دسترسی به آخرین لیست برنامه‌ها، به وب‌سایت این کالج مراجعه کنید.

کالج کاموسان کانادا

تور کالج

تور بازدید از کالج  قبل از شروع هر ترم، برای دانشجویان ورودی جدید برگزار می‌شود.

سایر امکانات

خدمات زیر برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است: مشاوره تحصیلی، مشاروه شغلی و شخصی، مرکز کاریابی، مرکز ارزیابی، خدمات دادرسی، مرکز تسهیل‌کننده موفقیت دانشجویان، مرکز راهنمایی زبان، اجاره خودرو، کتابفروشی و کافی‌نت داخل کالج، آزمایشگاه‌های رایانه‌ای، مرکز حمایت از زنان، برنامه اقامت خانگی، برنامه پیاده‌روی ایمن و حمایت همتا.

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی باید تا پایان نیمسال اول 19 سال سن داشته، یا سال آخر دبیرستان را در کشور خود گذرانده‌ باشند. هر دوره آموزشی، پیش‌نیازهای خاص خودش را دارد. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر با اداره بین‌المللی کالج کاموسان کانادا تماس بگیرید:

کالج کاموسان کانادا

پذیرش دانشجویان خارجی

هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام دانشجویان خارجی وجود ندارد. چهار تاریخ برای ورودی‌های جدید در نظر گرفته شده است (ماه‌های ژانویه، سپتامبر، مه و جولای). لطفاً برای انتخاب برنامه مورد نظر خود، با افراد متخصص ما در ویزاهاب اکسپرس مشورت کنید.

تقویم آموزشی

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌های می، جولای و سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی

نکات قابل توجه:

ماه جولای فقط برای شروع دوره‌های ESL در نظر گرفته شده است.

هزینه‌های تحصیل در کالج کاموسان کانادا

دانشجویان خارجی: از 6,794 تا 26,500 دلار

نکاتی برای دانشجویان خارجی

هزینه دوره انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL):

 • 5,000 دلار در هر ترم (چهار ماه)
 • 2,500 دلار در هر ترم (دو ماه)

هزینه برنامه انتقال دانشگاه و کارشناسی مدیریت بازرگانی:

 • 7,000 دلار در هر ترم (چهار ماه)

هزینه دیپلم تجارت پس از فارغ‌التحصیلی:

 • 17,000 دلار (12 تا 20 ماهه)

هزینه مهندسی کامپیوتر:

 • 15,500 دلار (9 ماه)

هزینه‌های تکمیلی سالیانه

هزینه بررسی درخواست پذیرش

حداقل هزینه: 100 دلار

حداکثر هزینه: 100 دلار

توجه: این هزینه فقط یک بار پرداخت شده و غیرقابل استرداد است. البته مشروط به ارائه درخواست، حداکثر تا 12 ماه پس از پرداخت هزینه، یا 12 ماه پس از حضور در دوره‌های رسمی کالج کاموسان کانادا .

سپرده ثبت‌نام

حداقل هزینه: 1,000 دلار

حداکثر هزینه: 1,000 دلار

توجه: این سپرده غیرقابل بازگشت است.

هزینه دانشجویی

حداقل هزینه: 180 دلار

حداکثر هزینه: 180 دلار

توجه: این نرخ، مربوط به یک ترم (چهار ماه) است و شامل بهره‌مندی از خدمات انجمن دانشجویی، مراکز تفریحی، مهدکودک و استفاده از اتوبوس است.

به زودی …

بحث و گفتگو در مورد این کالج را شما آغاز کنید!

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *