کالج سِیت کانادا (SAIT College)

 • کالج سِیت کانادا

  SAIT College

نوع موسسه آموزشی

کالج

موقعیت کالج

کَلگری، آلبرتا

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

14,675 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

ژانویه، می، سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 3,402 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 9,190 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

108 بورس تحصیلی به ارزش 6,000 دلار کانادا

شماره تماس

8852 284 – (403)

شماره تماس رایگان

7248 284 – (877)

فکس

N/A

ایمیل

international@sait.ca

آدرس

Heritage Hall, AA206 – 1301 16 Avenue NW, Calgary, Alberta, Canada

کالج سیت کانادا

نام کالج سیت کانادا (SAIT College) در حقیقت از مخفف Southern Alberta Institute of Technology (موسسه فناوری جنوب آلبرتا) برگرفته شده است. این کالج در زمینه آموزش مبتنی بر کار عملی به عنوان یک کالج پیشتاز شناخته می‌شود. کالج سیت برای ساختن دنیایی جدید و بهتر با تربیت کارآفرینان، رهبران و سازندگان جامعه بنا نهاده شده است. این موسسه آموزشی بر اساس شور و شوق مشترک میان دانشجویان، اساتید و کارکنان آن به پیش می‌رود.

کالج سیت کانادا در سال 1916 تاسیس شد. این کالج قدیمی‌ترین موسسه فناوری عمومی در کشور کانادا است. آموزش در این کالج، ترکیبی از تجربه عملی و دانش تئوری است تا در دنیای واقعی کارایی داشته باشد. دانشجویان کالج سیت از آموزش عملی در آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی منحصربه‌فرد بهره‌مند می‌شوند. مشارکت در تحقیقات کاربردی دانشگاه با شرکای صنعتی و در بسیاری از برنامه‌ها، در واقع تمرین‌های عملی در محیط کار است. به این ترتیب، این دانشجویان قادر خواهند بود که آموزش دیده شده را در عمل به کار گیرند. اعتبار همیشگی و پایدار کالج سیت کانادا و همکاری‌های نزدیک این کالج با صنعت، دولت و دیگر موسسات علمی و آموزشی، دانشجویان را به کسب مهارت‌ها و ارتباطات لازم برای موفقیت در اقتصادهای منطقه‌ای، ملی و جهانی سوق می‌دهد.

کالج سیت کانادا

زمینه‌های تخصصی

دانشجویان خارجی می‌توانند برای اخذ مدارک تحصیلی و فنی کارشناسی، دیپلم و گواهی‌نامه در کالج سیت پذیرفته شوند. در این زمینه، برنامه‌هایی طراحی شده است تا دانشجویان خارجی بتوانند مهارت‌ها و اعتماد به نفس لازم برای موفقیت در حرفه را به دست آورند.

کالج سیت کانادا با استفاده از آزمایشگاه‌های بسیار پیشرفته، کلاس‌های سرزنده و پویا، کارآموزی و اجرای پروژه‌های عملی، به دانشجویان خود آموزشی مبتنی بر کسب مهارت ارائه می‌کند. به این ترتیب، آن‌ها به دفعات در معرض صنایع قرار می‌گیرند تا بتوانند تمرین کنند و وارد صنعت شوند.

دانشجویان کالج سیت در هشت موسسه علمی این کالج به تحصیل می‌پردازند. این هشت موسسه در این زمینه‌ها فعالیت دارند:

 • کسب و کار
 • ساخت و ساز
 • انرژی
 • بهداشت و سلامت عمومی
 • مهمانداری و گردشگری
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • تولید و اتوماسیون
 • حمل و نقل

این کالج از شما دعوت می‌کند در مورد این که چرا کشور کانادا و به ویژه کالج سیت به عنوان مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی از سراسر دنیا انتخاب شده است، بیشتر تحقیق کنید.

اقامت در خوابگاه درون محیط کالج

نوع خوابگاهپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختلط3,200 دلار4,856 دلار

دو خوابگاه فوق‌العاده مدرن در چهار طبقه با نقشه‌های مختلف در کالج سیت کانادا ساخته شده است. این خوابگاه‌ها شامل آپارتمان‌های یک خوابه، خوابگاه‌های مشترک چهار تخته، واحدهای دو خوابه و سوئیت‌ها می‌شوند.

خوابگاه‌های کالج سیت دارای امکاناتی نظیر سالن‌های تفریحات، سالن‌های مطالعه، تجهیزات خشکشویی در محل خوابگاه و نگهبانی شبانه‌روزی هستند. همچنین، بخش “اقامت کالج سیت” واحدهای دانشجویی کاملا مبله شده را با تمامی امکانات و خدمات (تلفن محلی، اینترنت، کابل، تجهیزات گرمایشی، برق، آب) به دانشجویان عرضه می‌کند.

خوابگاه درون محیط کالج سیت کانادا

اقامت در خارج از محیط کالج

کالج سیت کانادا طرح زندگی در میان خانواده کانادایی را برای دانشجویان خارجی علاقه‌مند به این طرح برنامه‌ریزی کرده است. به این ترتیب، دانشجویان خارجی در صورت تمایل می‌توانند اقامتی مقرون به صرفه را در خانه‌ای به همراه خانواده کانادایی تجربه کنند. برنامه اقامت در منزل برای هر دانشجو تنها در حدود 750 دلار در ماه هزینه در بر خواهد داشت.

هر دانشجو یک اتاق خواب به همراه تخت خواب و کمد لباس در اختیار دارد. همچنین، او می‌تواند از فضاهای مشترک استفاده کند و در این خانه به مطالعه بپردازد. این دانشجویان وعده‌های غذایی خود را به همراه خانواده کانادایی میل می‌کنند. آن‌ها در فعالیت‌های خانوادگی مشارکت می‌کنند و در انجام کارهای روزمره و کوچک خانه به خانواده کمک می‌رسانند. زندگی با یک خانواده کانادایی به عنوان میزبان، به دانشجویان خارجی کمک می‌کند تا با فرهنگ کانادایی بیشتر آشنا شوند. علاوه بر این، این اتفاق در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

دانشجویان ورودی

کالج سیت کانادا برخی از بهترین امکانات دانشجویی را در میان تمامی موسسات آموزشی دارا است. این کالج در این اواخر پردیس تازه خود را تکمیل کرده است. این پردیس با هویت، زیبا و با امکانات بسیار پیشرفته است.

امکانات تفریحی کالج سیت در سطح بالایی فراهم شده است. مراکز ورزشی، سالن ژیمناستیک، زمین‌های ورزش‌های راکتی (نظیر تنیس و اسکواش و …)، یک استخر شنای 35 متری، یک زمین هاکی و یک زمین فوتبال مدرن بخشی از این امکانات به شمار می‌روند.

کالج سیت کانادا دارای دو خوابگاه مجهز به فناوری‌های پیشرفته برای اقامت دانشجویان است. از این طریق، در مجموع برای حدود 1،170 دانشجو شرایط اقامتی فراهم شده است.

در تمام دپارتمان‌های مهندسی کالج سیت امکانات تحقیق و تجهیزات آزمایش‌های تجربی فراهم آورده شده است. امکانات آزمایشگاهی این کالج بسیار قابل توجه است. برخی از این امکانات شامل آزمایشگاه مکانیک سیالات، آزمایشگاه فناوری مهندسی سیستم‌های خودکار و آزمایشگاه طراحی رایانه‌ای می‌شود.

کالج سیت کانادا

دانشجویان کالج سیت کانادا از قراردادهای همکاری و مشارکت این موسسه با کسب و کارها و صنایع منتفع می‌شوند. همکاری کالج سیت با بسیاری از شرکت‌های برجسته و پیشرو در ایجاد ده مرکز فناوری در کلاس جهانی به این کالج کمک فراوانی کرده است. این مراکز، به عنوان نمادهای قابل توجهِ شهرتِ کالج سیت به عنوان یک موسسه آموزش فناوری پیشرفته محسوب می‌شوند. به این ترتیب، می‌توان مطمئن بود که فارغ‌التحصیلان این کالج می‌توانند مهارت‌ها و دانش‌های مورد نیاز برای کسب موفقیت در حرفه را به دست آورند. همه دانشجویان به اینترنت و ایمیل دسترسی دارند. امکانات دیگر این کالج شامل آزمایشگاه‌های رایانه، آزمایشگاه‌های فناوری، سالن‌های سمینار، مرکز کارآموزی و مرکز مهارت‌های آموزشی است.

برنامه‌ریزی شغلی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در جهت برنامه‌ریزی شغلی به صورت مداوم در کالج سیت کانادا انجام می‌شود. این کارگاه‌ها موضوعاتی نظیر ترندهای اشتغال، روش‌های تحقیق و مراحل تصمیم‌گیری در موارد شغلی را پوشش می‌دهند. هزینه هر کارگاه دو ساعته تنها 15 دلار است.

همچنین، کالج سیت هر سال میزبان و هماهنگ‌کننده نمایشگاه شغلی است. در این نمایشگاه بیش از 100 شرکت حضور پیدا می‌کنند تا فرصتی فوق‌العاده برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این موسسه آموزشی فراهم آورده شود.

ورزش‌ها

کالج سیت کانادا در رشته‌های مختلف ورزشی فعال است. تیم‌های ورزشی این کالج در مسابقات میان موسسات آموزشی به رقابت می‌پردازند. علاوه بر این، مسابقات تفریحی، فعالیت‌های ورزشی برای سلامت جسمانی، دوره‌های آموزشی ورزش‌های مختلف و تست‌های آمادگی جسمانی و بدنسازی نیز در این کالج برگزار می‌شود.

مجموعه ورزشی کالج سیت

فعالیت‌ها

مرکز بین‌الملل کالج سیت کانادا امکان ملاقات با دانشجویان دیگر را فراهم می‌آورد. این کار از طریق برپایی اردوهای یک روزه، راه‌اندازی باشگاه‌های چند فرهنگی و برگزاری مهمانی‌های دانشجویی انجام می‌شود. دانشجویان این کالج از طریق مرکز بین‌الملل به بازدید از اماکن فرهنگی و دیدنی منطقه می‌پردازند. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به پارک ملی بنف (Banff) در رشته کوه‌های راکی کانادا و “وست ادمونتون مال” (West Edmonton Mall) در شهر ادمونتون اشاره کرد.

مرکز پردیس نیز امکانات کاملی را برای ورزش و تفریحات ​​فیزیکی فراهم آورده است. همچنین، سالن تئاتر، سالن‌های اجتماعات، بازی‌های گروهی، موسیقی و دفاتر اجرایی دانشجویی نیز از دیگر امکانات و خدمات این مرکز هستند. غرفه‌های صنایع دستی، بازی، موسیقی، و اتاق‌های برگزاری جلسات نیز در سراسر کالج سیت وجود دارند.

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

باشگاه و انجمن‌های بسیار زیادی در کالج سیت کانادا مشغول فعالیت هستند. به طور کلی می‌توان این باشگاه‌ها را به سه دسته زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • انجمن‌های دانشجویی
 • باشگاه‌های دپارتمان‌های دانشگاه
 • گروه‌هایی با علاقه‌مندی‌های خاص

این کالج برای باشگاه‌ها و انجمن‌ها تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

فناوری اطلاعات

یک کتابخانه با خدمات و امکانات کامل شامل یک آزمایشگاه بزرگ رایانه در دسترس دانشجویان کالج سیت قرار دارد.

کالج سیت کانادا

رویدادها و امکانات فرهنگی

طیف بسیار وسیعی از جلسات دانشجویی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی در محوطه کالج سیت کانادا سازماندهی می‌شوند. مرکز دانشجویی چند فرهنگی و بین‌المللی این کالج در طول سال میزبان بسیاری از این جلسات است.

خدمات ویژه

کالج سیت کانادا خدمات ویژه‌ای را به دانشجویانی که دچار معلولیت هستند، ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مواردی همچون ارزیابی و مشاوره ویژه معلولین می‌شود.

علاوه بر این، مشاوران حرفه‌ای کالج سیت طیف وسیعی از انواع مشاوره‌ها شامل مشاوره‌های آموزشی، شخصی و حرفه‌ای را به تمامی دانشجویان این کالج ارائه می‌دهند. به این ترتیب، مواجهه با چالش‌ها و رفع موانع رسیدن به موفقیت برای دانشجویان آسان می‌شود.

کالج سیت کانادا

موسسات علمی و آموزشی مرتبط و وابسته

 • موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT)
 • NAIT

همکاری‌های بین‌المللی

از سال 1984 کالج سیت کانادا ارائه آموزش در بازارهای بین‌المللی را آغاز کرده است. خدمات علمی و دانشگاهی در بازار بین‌المللی بخش رو به رشدی محسوب می‌شود. این کالج نیز خدمات آموزشی خود را در 19 کشور جهان ارائه می‌دهد و دارای چهار پردیس دانشگاهی در سه کشور مختلف است. این پردیس‌ها شامل دو پردیس دانشگاهی در قزاقستان، یک پردیس در امارات متحده عربی (ابوظبی) و یک پردیس در چین است.

در این اواخر نیز کالج سیت کانادا ارائه دوره‌های آموزشی را در زمینه علم آشپزی در کشور ژاپن، نفت و ابزار آلات صنعتی در کشور لیبی و عملیات شیمیایی در کشور امارات متحده عربی را به انجام رسانده است.

کالج سیت کانادا

دیگر موارد

دانشجویان خارجی در کالج سیت کانادا به همه خدمات دانشجویی ارائه شده در این کالج دسترسی کامل دارند. علاوه بر این، آن‌ها از برخی خدمات اضافی نیز بهره می‌برند. از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره علمی
 • پذیرش
 • استقبال فرودگاهی
 • کتاب فروشی
 • فروشگاه رایانه
 • خدمات بهداشت و درمانی دانشگاه
 • مشاوره فرهنگی
 • مشاوره در زمینه مراقبت‌های سلامتی و بهداشتی
 • مسکن (اقامت در خوابگاه دانشگاه یا در منزل یک خانواده کانادایی)
 • رویدادهای آشناسازی با محیط دانشگاه
 • مرکز دانشجویان خارجی
 • دسترسی به اینترنت و ارائه آدرس ایمیل
 • کمک به جستجوی شغل
 • مرکز مهارت‌های آموزشی
 • مشاوره شخصی
 • خدمات معرفی‌نامه
 • مشاوره پیش از فراغ‌التحصیلی
 • امکانات تفریحی
 • رستوران‌ها
 • مجوز تحصیلی
 • مجوز کاری
 • فرصت‌های داوطلبانه
 • و بسیاری موارد دیگر!

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

پذیرش در تمامی رشته‌های تمام وقت دارای مقررات خاص خود هستند. در صورتی که می‌خواهید به تحصیل در کالج سیت کانادا بپردازید، باید توانایی احراز این شرایط را داشته باشید. همچنین، تمام متقاضیان باید مهارت زبان انگلیسی در سطح مشخصی را داشته باشند.

با این حال، نگران پذیرش در این کالج نباشید. دانشجویانی که الزامات پذیرش را نتوانند برآورده کنند، می‌توانند با پشت سر گذاشتن دوره‌های پیش‌نیاز، سطح علمی خود را ارتقاء دهند. دوره “مبانی زبان انگلیسی” (ELF) برای زبان‌آموزانی که زبان اول آن‌ها انگلیسی نیست، توسط کالج سیت برگزار می‌گردد. در دوره‌های ارتقاء علوم دانشگاهی (AU) نیز دروس پایه علمی (که عبارتند از: ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی) مورد نیاز برای پذیرش رشته‌های تخصصی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

کالج سیت کانادا

پذیرش دانشجویان خارجی

مراحل پذیرش از کالج

مراحل درخواست پذیرش تحصیلی در کالج سیت کانادا برای دانشجویان خارجی به این ترتیب است:

مرحله 1: رشته مورد نظر را انتخاب و درخواست خود را به صورت آنلاین در آدرس اینترنتی https://applyalberta.ca/ ثبت کنید. هر درخواست پذیرش آنلاین دارای هزینه 75 دلاری است.

مرحله 2: مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید. اگر در خارج از کشور کانادا تحصیل کرده‌اید، نیاز به ارزیابی مدارک بین‌المللی دارید تا اطمینان حاصل شود که شرایط پذیرش برای رشته انتخابی را برآورده کرده‌اید. مدارک خود را به صورت رنگی اسکن کرده و به ایمیل international.assessment@sait.ca ارسال کنید.

مرحله 3: در این مرحله باید مهارت خود را در تسلط به زبان انگلیسی نشان دهید. همه متقاضیان تحصیل در کالج سیت کانادا باید مهارت زبان انگلیسی را پیش از پذیرش به اثبات برسانند (حتی دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده‌اند). تسلط به زبان انگلیسی برای همه رشته‌های ارائه شده در کالج سیت الزامی است. متقاضیان تحصیل در این کالج می‌توانند مهارت‌ خود در زمینه زبان انگلیسی را به یکی از روش‌های زیر نشان دهند:

 • پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز دوره مبانی زبان انگلیسی (ELF) کالج سیت یا دوره‌های جایگزین مجاز
 • حداقل سه سال تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی کانادایی یا بین‌المللی شناخته شده که در آن زبان اصلی آموزش، زیان انگلیسی است.
 • شرکت در آزمون‌های ارزیابی و موفقیت در کسب امتیاز مورد نیاز
کالج سیت کانادا

مراحل پذیرش از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا

مرحله 4: وضعیت پذیرش خود را به صورت آنلاین در آدرس اینترنتی mySAIT.ca نظارت و بررسی کنید. اگر درخواست پذیرش شما مورد تایید قرار گیرد، باید مبلغ 1.750 دلار را در مدت 30 روز به عنوان سپرده برای رزرو جایگاه خود بپردازید. توجه داشته باشید که این سپرده در بیشتر مواقع غیرقابل برگشت و غیرقابل انتقال است. پس از پرداخت سپرده تحصیلی، یک نامه تاییدیه پذیرش و فرم اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای شما ارسال می‌شود. این موارد برای ارائه درخواست مجوز تحصیلی مورد نیاز است.

مرحله 5: دانشجویانی که شهروند کانادا یا دارای اقامت دائمی این کشور نیستند، باید موفق به دریافت مجوز تحصیلی از سوی IRCC شوند. این اداره نیز تنها در مواردی مجوز تحصیلی را صادر می‌کند که مدت تحصیل به بیش از شش ماه زمان نیاز داشته باشد. هنگامی که نامه تاییدیه کالج سیت کانادا و مستندات مربوط به IRCC را دریافت می‌کنید، می توانید درخواست دریافت مجوز تحصیلی خود را ارائه دهید. بیشتر دانشجویان کشورهای مختلف برای ورود به کشور کانادا باید یک ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) را دریافت کنند (مجوز الکترونیکی سفر مختص شهروندان برخی کشورهای خاص است و شامل اتباع ایرانی نمی‌شود).

مرحله 6: پیش از شروع دوره آموزشی باید هزینه‌های تحصیلی حدود شش هفته خود را پرداخت کنید. سپس، می‌توانید در کلاس‌های خود ثبت‌نام نمایید. در این مرحله، میزان هزینه‌های شما در خلاصه حسابتان در بخش mySAIT زیر برگه myStudent قابل مشاهده است. پرداخت این هزینه‌های تحصیلی باعث تایید شدن امکان حضور شما در رشته انتخابی می‌شود. برای دانشجویان تازه وارد، هزینه تحصیلی در چهار هفته قبل از شروع دوره تعیین می‌شود.

کالج سیت کانادا
نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌های ژانویه، می، سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی
توجه

زمان‌بندی ترم‌ها به این شرح است:
ترم پاییز: از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر
ترم زمستان: از ماه ژانویه تا ماه آوریل
ترم بهار و تابستان: از ماه می تا آگوست

هزینه‌های تکمیلی کالج سیت کانادا

هزینه انجمن دانشجویی

حداقل هزینه: 298 دلار

حداکثر هزینه: 298 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

هزینه سرویس ایاب و ذهاب

حداقل هزینه: 255 دلار

حداکثر هزینه: 255 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

هزینه موارد تفریحی و ورزشی کالج

حداقل هزینه: 160 دلار

حداکثر هزینه: 160 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

هزینه کتاب‌ها و مواد آزمایشگاهی

حداقل هزینه: 400 دلار

حداکثر هزینه: 2,000 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه بهداشت، درمان و دندانپزشکی

حداقل هزینه: 235 دلار

حداکثر هزینه: 235 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

هزینه خوابگاه

حداقل هزینه: 6,440 دلار

حداکثر هزینه: 9,752 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری نیست.

آزمایشگاه انرژی Cenovus

کالج سیت کانادا آزمایشگاه انرژی Cenovus را با امکانات آموزشی جدید و بسیار پیشرفته‌ای تجهیز نموده است. این تجهیزات، دانشجویان رشته‌ی برق را در شرایط کاملا واقعی و عملیاتی قرار می‌دهند.

تبدیل شدن به یک سرآشپز حرفه ای

کالج سیت کانادا یکی از معتبرترین موسسات آموزشی در ارائه‌ی رشته‌های آشپزی و مهمانداری است. پس اگر علاقه‌مند به گرفتن مدارک معتبر و کار کردن در این زمینه‌ها هستید تا دیر نشده اقدام کنید. با شرکت در دوره‌های یک یا دو ساله کالج سیِت کانادا (SAIT College)  به یک سلبریتی در دنیای آشپزی تبدیل شوید.

آینده روشن برای نسل جوان

کالج سیت کانادا در هر تابستان یک برنامه جالب برای نسل جوان دارد. در این برنامه نوجوانان می‌توانند در تورهای تابستانی این کالج شرکت کنند. این امر اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند منجر به جرقه‌های بزرگی در ذهن جوانان کانادایی شود.

بحث و گفتگو در مورد این کالج را شما آغاز کنید!

2 پاسخ
 1. سینا
  سینا می گوید

  با سلام. میخواستم درباره پذیرش در دانشگاه sait آلبرتا کانادا سوال کنم.
  چه مدرکی تحصیلی باید داشته باشم. دیپلم یا پیش دانشگاهی؟ همچنین چطور باید ارزیابی کنم؟

  ممنون میشم اطلاع بدید.

  پاسخ
  • سعید موسوی
   سعید موسوی می گوید

   سینای عزیز سلام
   به طور کلی هر دو مدرک قابل استفاده هستند اما مدرک دیپلم در ارجحیت قرار دارد.
   توصیه می‌کنیم برای اینکه بتوانید شرایط خود را به درستی ارزیابی کنید فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید تا کارشناسان ما پرونده شما را بررسی کرده و مناسب‌ترین روش را به شما پیشنهاد دهند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *