کالج سنتنیال کانادا (Centennial College)

  • کالج سنتنیال کانادا

    Centennial College

نوع موسسه آموزشی

کالج

موقعیت کالج

تورنتو، انتاریو

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

24,334 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

ژانویه، می، سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 1,964 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 13,930 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

73 بورس تحصیلی

شماره تماس

5393 289- (416)

شماره تماس رایگان

N/A

فکس

5352 289- (416)

ایمیل

international@centennialcollege.ca

آدرس

941Progress Ave, Toronto, Ontario, Canada

کالج سنتنیال کانادا

کالج سنتنیال کانادا در طول 50 سال گذشته، از یک کالج کوچک محلی به نهادی بین‌المللی تبدیل شده است. سنتنیال به آموزش عملی برای تمام دانشجویان معتقد است.

تمرکز آنها همواره تربیت دانشجویان، با هدف موفقیت در بازار کار بوده است. ضمن اینکه آموزش مهارت‌های رهبری و مدیریت را نیز همیشه در نظر داشته‌اند. کالج سنتنیال ضمن آماده‌سازی دانشجویان برای موفقیت در سطح بین‌المللی، درجهت ایجاد مشارکت‌های پایدار با جوامع محلی نیز تلاش کرده‌ است. از لحاظ محلی، اقدام به ارائه برنامه‌های تمام وقت و نیمه وقت، در چهار پردیس خود در تورنتو نموده است. دانشجویان سنتنیال چه در کلاس درس، چه در آزمایشگاه یا انجمن‌ها، قبل از فارغ‌التحصیلی دنیای واقعی را تجربه کرده و آماده کار می‌شوند!

کالج سنتنیال کانادا

زمینه‌های تخصصی

پرطرفدارترین رشته‌های کالج سنتنیال کانادا شامل مهندسی و علوم کاربردی، ارتباطات، رسانه و طراحی، بهداشت و مطالعات اجتماعی، میهمان‌داری، گردشگری و فرهنگ، حمل و نقل، یادگیری زبان انگلیسی (ELL) و برنامه‌های کاربردی آمادگی برای کالج است. برگزاری این برنامه‌ها بین 4 پردیس کالج تقسیم شده است.

اثربخشی این برنامه‌ها از طریق آزمایشگاه‌های عملی و کاربردی تقویت می‌شود. به عنوان مثال، آموزش‌های آشپزی برای دانشجویان دوره آشپزی، آزمایشگاه‌های اتومبیل و آشیانه هواپیما برای دانشجویان رشته‌های حمل و نقل و سایر موارد.

اقامت در خوابگاه درون محیط کالج

نوع خوابگاهتعداد تختپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختلط7,360 دلار8,680 دلار

خوابگاه‌ کالج سنتنیال کانادا چیزی بیش از یک مکان برای خواب است. این فرصتی برای گسترش دوستی‌ها و رقم زدن خاطرات شیرینی برای تمام عمر است. همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا کاملاً درگیر فعالیت‌های کالج شده و در یک جامعه غنی علمی و اجتماعی بالغ شوید. توصیه می‌کنیم دانشجویان خارجی، حداقل در طول سال اول تحصیل خود، در خوابگاه‌های این کالج بمانند. این کار به شما کمک می‌کند تا تجربه زندگی در کانادا را بهتر آغاز کنید.

اتاق‌های محل اقامت سنتنیال به سرعت پر می‌شوند، بنابراین باید زودتر درخواست خود را ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نرخ اقامت، قوانین، عکس‌ها و غیره به وب‌سایت www.centennial-place.ca مراجعه نمایید.

اگر پرسشی درباره خوابگاه دارید، از طریق ایمیل centennialresidence@studenthousing.com یا شماره تماس 2216-438-416 مطرح کنید.

کالج سنتنیال - تورنتو

اقامت در خارج از محیط کالج

ورود به یک کشور جدید همان‌قدر که هیجان‌انگیز است، پراسترس هم هست. در برنامه اقامت خانگی (homestay)، شما در منزل یک خانواده کانادایی ساکن خواهید شد. این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا خود را با زندگی در یک شهر جدید تطبیق دهید. ممکن است تصمیم بگیرید کل دوره تحصیل خود را با آن خانواده بگذرانید، یا فقط تا زمانی که بتوانید مکان مناسبی برای خود پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

shorturl.at/rANSZ

کالج سنتنیال فهرست اقامتگاه‌های خارج از کالج را برای شما تهیه کرده است. لطفاً از این صفحه بازدید فرمائید.

Places4Students.com

خوابگاه های سنتنیال

دانشجویان ورودی

برای دانشجویان سال اول، برنامه‌هایی به منظور جهت‌گیری فعالیت‌های آکادمیک، همراه با روش‌های موفقیت شخصی تهیه شده است. همچنین می‌توانید از کارگاه‌های آموزشی رایگان با موضوع موفقیت، که در طول سال ارائه می‌شوند استفاده کنید. مشاوران بین‌المللی کالج سنتنیال کانادا در کلیه پردیس‌های آن آماده کمک، در زمینه مهاجرت به کانادا هستند.

دانشجویان ورودی

برنامه‌ریزی شغلی

اداره خدمات شغلی و منابع آموزشی، کارگاه‌ها و سمینارهای رایگان بسیاری را در طول سال تحصیلی برای شما برگزار می‌کند. تمرکز این کارگاه‌ها روی آموزش تکنیک‌های جستجوی شغل و استخدام است.

ورزش‌ها

در این کالج امکانات ورزشی و تفریحی بسیاری در دسترس شما قرار دارد. مهم‌ترین برنامه‌های ورزشی کالج سنتنیال کانادا شامل گروه‌های تفریحی، باشگاه‌ها، لیگ‌های داخلی و بازی‌های دوستانه است. بسکتبال، والیبال، فوتبال و بدمینتون از جمله ورزش‌های پرطرفدار قدیمی در کالج است. به دنبال شرکت در تمرینات سالن بدنسازی و وزنه‌برداری باشید، تا همزمان با کار کردن روی ذهن، روی بدن خود نیز کار کنید.

باشگاه Centennial College

فعالیت‌ها

برای اطلاع از طیف وسیع فعالیت‌های کالج، به دفتر هماهنگ‌کننده تفریحات کالج و انجمن علمی دانشجویی (CCSAI) مراجعه کنید! تجربه رفتن به کالج، چیزی بیش از رفتن به کلاس، خواندن کتاب درسی، انجام تکالیف و گرفتن آزمون است. این چیزی است که تجربه تحصیل در کالج سنتنیال برای شما به ارمغان می‌آورد. خدمات بی‌شمار پردیس‌های سنتنیال کمک می‌کنند، سرگرمی و یادگیری را همزمان وارد زندگی دانشجویی خود کنید. از خدماتی که در دسترس شما قرار دارد استفاده کنید. پشیمان نخواهید شد!

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

در کالج سنتنیال کانادا بیش از 50 باشگاه و انجمن دانشجویی مختلف وجود دارد. شما می‌توانید در این انجمن‌ها با سایر دانشجویانی که علاقه‌مندی‌های مشابهی دارند ارتباط برقرار کنید، دوست شوید و شبکه حرفه‌ای خود را بسازید.

بعضی از باشگاه‌هایی که در حال حاضر توسط دانشجویان اداره می‌شوند، عبارتند از: سازمان دانشجویان خارجی سنتنیال، کلوپ تبلیغات، باشگاه شطرنج، باشگاه اسپانیایی، کلوپ کریکت، انجمن بین‌المللی ارتباطات تجاری (IABC)، انجمن روابط عمومی کانادا، انجمن انرژی مایعات، باشگاه آموزش کودک، سازمان دانشجویی تامیل، انجمن دانشجویی ویتنام و کلوپ نوسان لاتین. علاوه بر این، کالج سنتنیال روزنامه دانشجویی و جشن‌های هفته چند فرهنگی نیز برای دانشجویان دارد.

بیلیارد در کالج سنتنیال

فناوری اطلاعات

به عنوان دانشجوی کالج سنتنیال به حدود 1,000 رایانه و بیش از 100 برنامه نرم‌افزاری مختلف دسترسی خواهید داشت. امکان بهره‌مندی از این امکانات، در کلیه پردیس‌های این کالج فراهم است.

رویدادها و امکانات فرهنگی

کالج سنتنیال کانادا یکی از چند فرهنگی‌ترین مراکز آموزش عالی در کانادا محسوب می‌شود. جایی که بیش از 93 گروه فرهنگی وجود دارد و به بیش از 80 زبان مختلف صحبت می‌شود. اینجا کالجی به وسعت جهان است!

کالج سنتنیال تورنتو

خدمات ویژه

کالج سنتنیال تمام امکانات مورد نیاز دانشجویان معلول را فراهم کرده است. مرکز حمایت از دانشجویان معلول این کالج (CSD) به صورت محرمانه، خدمات مشاوره، پشتیبانی و حمایت از این دانشجویان را برعهده دارد. اگر دارای اختلال یادگیری، معلولیت روانی یا جسمی، بینایی، شنوایی یا تحرک هستید، این کالج می‌تواند به شما کمک کند. کافی است قبل از شروع کلاس‌هایتان با آنها تماس بگیرید تا امکانات مورد نیاز شما را فراهم کند. اگر کودک خردسال دارید، کالج سنتنیال سه مرکز مراقبت از کودکان با کیفیت بالا، برای شما راه‌اندازی کرده است.

موسسه‌های وابسته

کالج سنتنیال کانادا بعضی از دوره‌های خود را با همکاری کالج‌های زیر برگزار می‌کند:

کالج تورنتو، کالج ریرسون و کالج یورک.

همچنین بسیاری از مدارک دیپلم ارائه شده توسط کالج سنتنیال، قابلیت ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر مراکز آموزشی مختلف سراسر جهان را داراست.

همکاری‌های بین‌المللی

سنتنیال برای دانشجویان خود فرصت‌های آموزشی بین‌المللی متنوعی از جمله، کارآموزی بین‌المللی، آموزش فرهنگ و زبان، مطالعات میدانی، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک بین‌المللی و فعالیت‌های توسعه‌ای بین‌المللی را فراهم کرده‌ است. به این ترتیب دانشجویان کالج سنتنیال قادر خواهند بود تحصیلات عالی خود را با کیفیت بالاتری در کشور کانادا دنبال کنند. همچنین کسب این تجربه‌های بین‌المللی به کسب موفقیت‌های شغلی دانشجویان در سطح جهان کمک می‌کند.

شرکت در برنامه‌های بین‌المللی کالج سنتنیال کانادا به افزایش مهارت‌های رهبری، اعتماد به نفس، استقلال، مهارت‌های پیشرفته حل مسئله، تیزبینی و درک فرهنگی، انعطاف‌پذیری، سازگاری و احساس مسئولیت اجتماعی منجر می‌شود. این فعالیت‌ها تلاشی است درجهت ایجاد مهارت‌های لازم برای موفقیت در جهان امروز، پس از فارغ‌التحصیلی. 

کالج های کانادا

تور کالج

تورهای بازدید از کالج هر سال و در زمان‌های مختلف برگزار می‌شوند. جهت درخواست برگزاری بازدید از محوطه کالج، با دفتر ارتباط و جذب دانشجو به شماره 5325-289-(416) تماس بگیرید.

سایر امکانات

کالج سنتنیال کانادا دارای یک کتاب فروشی، رستوران، مراکز یادگیری، کافی‌نت، کلینیک ماساژ درمانی SASS و مراکز دانشجویی CCSAI است.

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی کالج سنتنیال کانادا نیز باید همان استانداردها و قوانین تعیین شده برای متقاضیان کانادایی را داشته باشند. با ایمیل international@centennialcollge.ca تماس بگیرید تا در بررسی شرایط پذیرش، به شما کمک کند. اگر زبان اول شما انگلیسی نیست، باید نمره آزمون زبان انگلیسی خود را نیز به کالج ارائه دهید. برای آموزش‌های پس از دبیرستان (مقطع لیسانس)، متقاضی نیاز به امتیاز کلی 6.0 در آزمون IELTS دارد. نمره هیچ یک از بخش‌های آزمون نباید کمتر از 5.5 باشد.

درمورد آزمون TOEFL، نمره کلی داوطلب باید حداقل 88 باشد و در هیچ یک از بخش‌های آزمون، نباید امتیاز کمتر از 22 (اینترنتی) یا 550 (کاغذی) داشته باشد. برای تحصیلات تکمیلی یا دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، نمره کلی متقاضی در آزمون IELTS باید 6.5 باشد. همچنین در هیچ یک از بخش‌های آزمون نباید امتیاز کمتر از 6.0 کسب کرده باشد. برای آزمون TOEFL، نمره کلی داوطلب باید حداقل 88 باشد و در هیچ یک از بخش‌های آزمون نباید امتیاز کمتر از 22 (اینترنتی) یا 580 (کاغذی) داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد سطح نمرات مورد نیاز برای اخذ پذیرش کالج سنتنیال به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.centennialcollege.ca/admissions/

کالج سنتنیال کانادا

پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به یکی از 3 روش زیر، برای پذیرش در کالج سنتنیال کانادا اقدام کنند:

  • از طریق یکی از نمایندگان مجاز منطقه خود اقدام کنید.
  • به صورت آنلاین اقدام کنید
  • برای کمک‌های فردی و اختصاصی با ایمیل international@centennialcollege.ca در تماس باشید.

دوره‌های کارآموزی، بهیاری و پیراپزشکی این کالج برای دانشجویان خارجی برگزار نمی‌شود. زمان بررسی درخواست‌های ارسال شده تقریباً 2 هفته است.

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌های ژانویه، می و سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی

هزینه‌های تحصیلی کالج سنتنیال کانادا

دانشجویان خارجی: از 13,930 تا 28,742 دلار

تور کامل از کالج سنتنیال کانادا

معرفی مجموعه خوابگاه‌های کالج سنتنیال

بحث و گفتگو در مورد این کالج را شما آغاز کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *