کالج اوکاناگان کانادا (Okanagan College)

 • کالج اوکاناگان کانادا

  Okanagan College

نوع موسسه آموزشی

کالج

موقعیت کالج

کلونا، بریتیش کلمبیا

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

7,000+ دانشجو

شروع ترم‌های جدید

ژانویه، می، جولای، سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 941 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 1,100 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

ندارد

شماره تماس

5443 862- (250)

شماره تماس رایگان

2266 755 – (877)

فکس

5470 862- (250)

ایمیل

inted@okanagan.bc.ca

آدرس

1000KLO Road, Kelowna, British Columbia, Canada

کالج اوکاناگان کانادا

کالج اوکاناگان کانادا یک موسسه دولتی است که دوره‌های پس از دبیرستان را ارائه می‌دهد. این کالج برای دوره‌های لیسانس مدیریت بازرگانی، دیپلم در فناوری مهندسی مکانیک و فناوری مهندسی الکترونیک بسیار شناخته شده است. همچنین این کالج دومین موسسه آموزش رشته‌های فنی حرفه‌ای در بریتیش کلمبیا است.

کالج اوکاناگان کانادا (OC) یک مؤسسه آموزش عالی عمومی است که توسط ایالت بریتیش کلمبیا به رسمیت شناخته شده است. OC عضو انجمن جامعه کالج های کانادا (ACCC) و مرکز آموزش‌های بین‌المللی بریتیش کلمبیا (BCCIE) است.

در حال حاضر، این کالج میزبان حدود 900 دانشجوی خارجی از چندین کشور آسیا، آمریکای لاتین و اروپا است. این دانشجویان در سه پردیس کالج، واقع در شهرهای سالمون آرم (Salmon Arm)، کلونا (Kelowna) و ورنون (Vernon) تحصیل می‌کنند.

منطقه اوکاناگان – شاسواپ (Okanagan-Shuswap) با هواپیما، کمتر از یک ساعت با شرق ونکوور فاصله دارد. این شهر به کوه‌ها، دریاچه‌های زیبا، میوه و نوشیدنی‌های خوشمزه‌اش شهرت دارد. تابستان‌های گرم و آفتابی منطقه، برای ورزش‌های آبی، دوچرخه‌سواری کوهستانی و پیاده‌روی ایده‌آل است. زمستان‌های معتدل اوکاناگان نیز با تجربه اسکی و اسنوبرد بسیار خاطره‌انگیز خواهند بود.

کالج اوکاناگان کانادا

زمینه‌های تخصصی

دانشجویان خارجی پردیس کلونا، ممکن است در برنامه‌ کیفیت بالای زبان انگلیسی ESL [1] کالج اوکاناگان کانادا تحصیل کنند. این برنامه‌ دارای شش سطح، از مبتدی تا پیشرفته است و هر ترم، 4 ماه طول می‌کشد. دانشجویان سطوح متوسط و پیشرفته، می‌توانند دوره ESL را به تنهایی بگذرانند. البته ممکن است این دوره‌ها را با دروس دانشگاهی خود نیز تلفیق کنند.

دانشجویان پردیس ورنون، دوره مکالمه ELS خود را به صورت فشرده و طی یک ماه پشت سر می‌گذرانند. علاوه بر این، دوره‌های مختلف اخذ مدرک دانشگاهی، دیپلم یا گواهی‌نامه نیز در این کالج برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً به وب‌سایت این کالج مراجعه کنید.

[1] منظور از ESL، آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است.

اقامت در خوابگاه درون محیط کالج

نوع خوابگاهتعداد تختپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختلط350 دلار600 دلار

با توجه به محدودیت فضای خوابگاه کالج اوکاناگان کانادا ، اولویت با کسانی است که زودتر درخواست می‌دهند.

اقامت در خارج از محیط کالج

نوع خوابگاهتعداد تختپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
اقامت خانگی (Homestay)650 دلار650 دلار

هزینه جستجوی مکان مناسب برای اقامت خانگی [2] (Homestay) 250 دلار است. لازم است اجاره دو ماه اول به مبلغ 1500 دلار، از قبل به کالج پرداخت شود. این مبلغ مستقیماً برای خانواده میزبان ارسال می‌شود. در ماه‌های بعد، دانشجو به طور مستقیم اجاره را به خانواده میزبان پرداخت می‌کند. نرخ اجاره در روزهای اول 750 دلار در ماه است. در صورت ورود دانشجو به منزل میزبان، قبل از ماه اول تحصیل، اجاره‌بها از تاریخ ورود محاسبه می‌شود. مبلغ 375 دلار نیز به عنوان ضمانت دریافت می‌شود. در صورت پرداخت کلیه صورت‌حساب‌ها و هزینه‌ها، و وارد نیاوردن خسارت به خانه، این مبلغ به طور کامل به دانشجو برگردانده می‌شود.

[2] Homestay: منظور از این طرح، زندگی با یک خانواده محلی، به جای اقامت در خوابگاه یا اجاره اتاق است.

کالج اوکاناگان کانادا

دانشجویان ورودی

خانواده‌های مشارکت‌کننده در طرح اقامت خانگی می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای در فرودگاه کلونا با دانشجوی خود دیدار کنند. برای تعیین سطح زبان، از دانشجویان ورودی جدید کالج اوکاناگان کانادا ، آزمون ارزیابی زبان انگلیسی گرفته می‌شود. این دانشجویان از طریق کارمندان ارتباط فرهنگی کالج که به زبان‌های چینی (ماندارین و کانتونی)، ژاپنی، کره‌ای و اسپانیایی مسلط هستند، راهنمایی می‌شوند. یک مشاور آموزشی متخصص نیز به دانشجویان کمک می‌کند تا دوره آموزشی مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای برنامه‌های تحصیلی کوتاه‌مدت و بلندمدت برنامه‌ریزی کنند.

برنامه‌ریزی شغلی

مشاوره شغلی بدون هیچ هزینه‌ای توسط دفتر حمایت از دانشجویان ارائه می‌شود.

فعالیت‌ها

دفتر آموزش بین‌المللی کالج فعالیت‌های اجتماعی، تفریحی، فرهنگی و گردشگری بسیاری را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. هدف از اجرای این فعالیت‌ها، آشنایی بیشتر با فرهنگ کانادا، اقتصاد محلی و فرصت‌های تفریحی منطقه است.

کالج های کانادا

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

انجمن دانشجویان (رویدادهای اجتماعی، ورزشی و غیره).

فناوری اطلاعات

کالج اوکاناگان کانادا مجهز به آزمایشگاه رایانه دانشجویان خارجی (ISC) است. دانشجویان از این آزمایشگاه برای تمرین مهارت‌های صحبت کردن و شنیدن زبان انگلیسی، انجام تکالیف و تحقیقات اینترنتی استفاده می‌کنند. کلیه این رایانه‌ها مسلط به چند زبان مختلف هستند. آزمایشگاه ISC دارای برنامه‌هایی است که به طور خاص برای بهبود مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن زبان انگلیسی طراحی شده است. همچنین در تمام کالج، دسترسی به اینترنت بی‌سیم برای دانشجویان فراهم است. البته امکان «اجاره لپ‌تاپ» نیز برای تأمین دسترسی همه دانشجویان به رایانه در نظر گرفته شده است.

رویدادها و امکانات فرهنگی

کالج اوکاناگان کانادا فعالیت‌های اجتماعی، تفریحی، فرهنگی و گردشگری بسیاری را برای دانشجویان خارجی خود در نظر گرفته است. هدف از اجرای این فعالیت‌ها، آشنایی بیشتر با فرهنگ کانادا، اقتصاد محلی و فرصت‌های تفریحی منطقه است. همچنین بخش آموزش بین‌المللی این کالج، یک برنامه گفتگو نیز بین دانشجویان اجرا می‌کند. در این برنامه، دانشجویان کانادایی با دانشجویان خارجی ملاقات کرده و در مورد موضوعات مختلف تبادل نظر می‌کنند.

کالج های آلبرتا

خدمات ویژه

خدمات مهم کالج شامل مرکز یادگیری، آزمایشگاه رایانه دانشجویان خارجی، خدمات بهداشتی، تفریحی، مشاوره، خدمات ویژه افراد دارای معلولیت، خدمات ویژه بومیان کانادا، انجمن‌های دانشجویی، مشاوران حقوق بشر، کتابخانه و کتابفروشی است.

موسسه‌های وابسته

کالج اوکاناگان کانادا عضو انجمن جامعه کالج های کانادا (ACCC) و مرکز آموزش‌های‌ بین‌المللی بریتیش کلمبیا (BCCIE) است. برنامه ESL کالج اوکاناگان کانادا توسط شورای زبان کانادا (CLC) تأیید شده است.

همکاری‌های بین‌المللی

لطفاً به وب‌سایت بین‌المللی کالج اوکاناگان کانادا مراجعه کنید.

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

متقاضیان باید در ترم اول تحصیل خود حداقل 18 سال داشته باشند، یا 18 ساله شوند. ارائه مدرک تافل برای شرکت در برنامه ESL این کالج ضرورت ندارد. البته پذیرش در برنامه‌های تحصیلی بدون گذراندن دوره ESL، نیاز به کسب نمره حداقل 500 در آزمون تافل (یا نمره 213 در آزمون رایانه‌ای تافل) و فارغ‌التحصیلی از دبیرستان دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط پذیرش در برنامه‌های آموزشی مختلف کالج اوکاناگان کانادا ، باید با دفتر آموزش بین‌المللی آن تماس بگیرید.

کالج اوکاناگان کانادا

پذیرش دانشجویان خارجی

دانشجویان می‌توانند از طریق روش‌های زیر با مرکز آموزش بین‌المللی کالج تماس بگیرند تا یک بسته اطلاعاتی و فرم درخواست دریافت کنند:

آدرس پستی: 1000KLO Road Kelowna, British Columbia V1Y 4X8 Canada

تلفن: 5443 862 – (250)

تماس رایگان: 2266 755 – (877)

فکس: 5470 862 – (250)

وب‌سایت: www.okanagan.bc.ca/international

پست الکترونیکی: inted@okanagan.bc.ca

دانشجویان باید قبل از شروع کار، فرم درخواست تکمیل شده خود را به همراه 100 دلار ارسال کنند.

تقویم آموزشی

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌های ژانویه، می، جولای و سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی

هزینه‌های تحصیلی کالج اوکاناگان کانادا

دانشجویان خارجی: از 1,100 تا 93,975 دلار

نکات مهم برای دانشجویان بین المللی

 • شهریه برنامه ESL و دوره‌های تحصیلی در پردیس کلونا 4500 دلار برای یک ترم چهار ماهه است.
 • برای دوره فشرده یک ماهه ESL در پردیس ورنون، مبلغ 1000 دلار دریافت می‌شود (در صورتی که سه واحد یا بیشتر داشته باشید، 950 دلار پرداخت خواهید کرد).
 • هزینه بررسی هر درخواست 100 دلار است.
 • هزینه اقامت خانگی به شرح زیر است:
  • هزینه اولیه اقامت 150 دلار.
  • وجه ضمانت 325 دلار.
  • اجاره ماهانه (یک اتاق خصوصی به همراه سه وعده غذایی) 650 دلار.

هزینه‌های تکمیلی سالیانه

هزینه بررسی درخواست پذیرش

حداقل هزینه: 100 دلار

حداکثر هزینه: 100 دلار

توجه: این هزینه فقط یک بار و در زمان ارسال درخواست به کالج اوکاناگان کانادا پرداخت می‌شود.

هزینه بیمه پزشکی

حداقل هزینه: 54 دلار

حداکثر هزینه: 54 دلار

توجه: این هزینه به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

هزینه انجمن دانشجویان

حداقل هزینه: 70 دلار

حداکثر هزینه: 90 دلار

توجه: این هزینه به صورت تقریبی و برای یک ترم چهار ماهه محاسبه شده است.

به زودی …

بحث و گفتگو در مورد این کالج را شما آغاز کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *