کالج الگون کویین کانادا (Algonquin College)

 • کالج الگون کویین کانادا

  Algonquin College

نوع موسسه آموزشی

کالج

موقعیت کالج

اوتاوا، اُنتاریو

زبان تدریس

انگلیسی

دانشجویان تمام وقت

22,000 دانشجو

شروع ترم‌های جدید

ژانویه، می، سپتامبر

شهریه دانشجویان کانادایی

شروع از 1,153 $ / سالیانه

شهریه دانشجویان بین‌المللی

شروع از 2,464 $ / سالیانه

بورس تحصیلی

384 بورس تحصیلی به ارزش 17,500 دلار کانادا

شماره تماس

4723 727 – (613)

شماره تماس رایگان

4723 565 – (800)

فکس

7665 727 – (613)

ایمیل

international@algonquincollege.com

آدرس

1385Woodroffe Avenue, Ottawa, Ontario, Canada

کالج الگون کویین کانادا

اصل اساسی در پیشبرد کالج الگون کویین کانادا (Algonquin College)، رسیدن به موفقیت برای دانشجویان این کالج است. این اصل از طریق بالا بردن کیفیت رشته‌ها، ارائه خدمات کارکنان، گسترش مداوم تجهیزات و امکانات و ایجاد مشارکت‌ها و همکاری‌های استراتژیک حفظ می‌شود. از زمان تاسیس این کالج، هر اقدامی برای اطمینان از دسترسی دانشجویان به آموزش با کیفیت و کسب مهارت‌های مورد نیاز بازار برای راه‌اندازی یک حرفه‌ی ممتاز است.

کالج کاربردی هنر و فناوری الگون کوئین در سال 1967 تاسیس شد. نام این موسسه آموزشی از نخستین قومی که در این منطقه سکونت داشتند، گرفته شده است. کالج الگون کویین کانادا از ادغام “موسسه فناوری شرق انتاریو” (Eastern Ontario Institute of Technology) و “مرکز فنی و حرفه‌ای انتاریو” (Ontario Vocational Center) به وجود آمد. موسسه فناوری شرق انتاریو در سال 1957 تشکیل شده بود. مرکز فنی و حرفه‌ای انتاریو نیز در سال 1965 تاسیس شد.

کالج الگون کویین کانادا

بیش از نیم قرن است که کالج الگون کوئین کانادا رهبری آموزش در سطوح پس از دوره متوسطه منطقه انتاریو را بر عهده دارد. این کالج نسبت به زمان تاسیس خود رشد چشمگیری داشته است و همچنان این رشد ادامه دارد.

هر سه پردیس کالج الگون کویین کانادا به تازگی پروژه‌های بزرگ توسعه خود را به اتمام رسانده‌اند. پردیس‌های پرث (Perth) و پِمبروک (Pembroke) امکانات و تجهیزات جدیدی را فراهم آورده‌اند. پردیس اتاوا (Ottawa) نیز ساختمانی جدید ساخته که جایزه طراحی نوآورانه را کسب کرده است.

زمینه‌های تخصصی

امروزه نقش فناوری در بازار کار بسیار پررنگ و مهم است. کالج الگون کویین کانادا نیز فناوری موجود را در همه ابعاد زندگی ادغام می‌کند. این کالج مدت‌ها است که به عنوان یکی از موسسات آموزشی برجسته انتاریو در زمینه فناوری‌های پیشرفته شناخته می‌شود. کالج الگون کوئین کانادا همواره به ارائه رشته‌ها و دروسی می‌پردازد که با صنایع امروزی سازگار و همراه است. در این کالج انواع مدارک کارشناسی، کارآموزی، گواهی‌نامه و تاییدیه برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های مختلف صادر می‌شود.

اقامت در خوابگاه درون محیط کالج

نوع خوابگاهپایین‌ترین قیمتبالاترین قیمت
مختص دختران2,300 دلار7,360 دلار
مختص پسران2,300 دلار7,360 دلار

همه اتاق‌های خوابگاه این کالج به نحوی توسط مدیر طراحی شده است که هم‌اتاقی‌هایی از یک جنسیت در آن‌ها زندگی کنند. برای اقامت در خوابگاه درون محیط کالج، دانشجویان نیازمند پرداخت مبلغی به عنوان سپرده و مبالغی به عنوان هزینه‌های اقامتی هستند. هزینه‌های اقامتی شامل مواردی نظیر هزینه کارکنان خوابگاه، هزینه غذا و … می‌شود که برخلاف مبلغ سپرده، قابل عودت نخواهند بود. برای آگاهی از این هزینه‌ها به صورت دقیق، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

کالج الگون کویین کانادا

اقامت در خارج از محیط کالج

انجمن دانشجویی کالج الگون کویین کانادا به دانشجویان این کالج در زمینه یافتن اماکن اقامتی در محیط خارج از کالج کمک شایان توجهی می‌کند. این خدمات شامل ارائه فهرست اماکن قابل اجاره برای اقامت دانشجویان، شرح شرایط حقوقی و دیگر مسائل در این زمینه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت رسمی این کالج مراجعه کنید.

کالج الگون کوئین کانادا

دانشجویان ورودی

مرکز آموزش بین‌المللی (IEC) کالج الگون کوئین کانادا از دانشجویان خارجی حمایت ویژه‌ای می‌کند. این حمایت در راستای کمک به دانشجویان خارجی برای سازگار شدن راحت با محیط کالج و شرایط زندگی در کشور کانادا است. خدمات ویژه این مرکز شامل مواردی نظیر خدمات مشاوره، بیمه درمانی، استقبال فرودگاهی، انتخاب محل سکونت یا اقامت، آشناسازی با محیط، مشاوره تحصیلی، درخواست ویزای تحصیلی و آموزش ویژه در اولین روزهای ورود به دانشگاه است.

علاوه بر این، کارکنان مرکز آموزش بین‌المللی می‌توانند به دانشجویان خارجی کمک کنند تا آن‌ها نیز از طیف گسترده خدماتی که به همه دانشجویان کالج الگون کویین کانادا ارائه می‌شود، بهره ببرند. از جمله این خدمات می‌توان به دسترسی رایگان به اینترنت، خدمات بهداشتی و درمانی و تدریس خصوصی اشاره کرد.

برنامه‌ریزی شغلی

کالج الگون کویین کانادا برای دانشجویان خارجی امکان بهره‌مندی از خدمات مشاوره تحصیلی را فراهم می‌آورد. به این ترتیب، به دانشجویان کمک می‌شود تا رشته‌ای را انتخاب کنند که در نهایت بتوانند به اهداف شخصی و حرفه‌ای خود دست پیدا کنند. علاوه بر این، بخش خدمات دانشجویی در زمینه تهیه و تنظیم رزومه کاری و ارسال درخواست‌های شغلی به دانشجویان این کالج کمک می‌کند.

ورزش‌ها

تیم “تُندرهای الگون کویین” (Algonquin Thunders) به عنوان تیم اول کالج الگون کوئین کانادا در رشته‌های مختلف در انجمن ورزش‌های کالج‌های انتاریو به رقابت می‌پردازد. این تیم‌ها در رشته‌های بسکتبال، راگبی، والیبال، فوتبال و … فعالیت دارند.

علاوه بر این، در این کالج مرکز تناسب اندام نیز برای خدمت‌رسانی به دانشجویان وجود دارد. این مرکز با تجهیزات کاملی در بخش‌های لیفتینگ و کاردیو مجهز شده است. همچنین، این کالج دارای یک مرکز فوتبال مدرن با چمن مصنوعی، ظرفیت صندلی برای 300 تماشاگر، باشگاه با زیربنای بیش از 550 متر مربع، اتاق‌های ویژه مربیان و مسئولین و همچنین یک کلینیک درمانی است. این مرکز فوتبال و امکانات آن در طول سال برای برگزاری رقابت‌های ورزشی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کالج الگون کویین کانادا

فعالیت‌ها

مرکز آموزش بین‌المللی کالج الگون کویین کانادا در طول ایام سال میزبان رویدادهای ویژه‌ای نظیر مسابقات اسکی، اسکیت و … است. همچنین، این مرکز برگزاری تورهای متعدد جاذبه‌های توریستی اتاوا (پایتخت کانادا) را بر عهده دارد.

باشگاه‌ها و انجمن‌ها

باشگاه‌ها و انجمن‌ها در کالج‌ها می‌توانند دانشجویان همفکر و با علاقه‌مندی مشترک را با هم آشنا کنند. انجمن دانشجویی کالج الگون کوئین کانادا برای دانشجویانی که تمایل دارند باشگاه‌هایی را در این کالج راه‌اندازی کنند، تامین مالی لازم را انجام می‌دهد. هم‌اکنون نیز باشگاه‌های متعددی نظیر انجمن دانشجویان خارجی، انجمن دانشجویان چینی و … در این کالج مشغول فعالیت هستند.

فناوری اطلاعات

با رشد فناوری، کالج الگون کویین کانادا نیز خدمات خود را متناسب با امکانات موجود ارائه می‌دهد. به این ترتیب، این امکان فراهم شده است که دانشجویان اطلاعات خود، کلاس‌ها، نمرات و موارد دیگر را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

بیش از 80 آزمایشگاه رایانه در محوطه این کالج وجود دارد. همچنین، آزمایشگاه رایانه شبانه‌روزی نیز در دسترس دانشجویان است.

یک نام کاربری، رمز عبور، ایمیل و دسترسی به اینترنت در اختیار همه دانشجویان این کالج قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند از این خدمات در کالج، خوابگاه یا خانه محل سکونت خود استفاده کنند.

رویدادها و امکانات فرهنگی

شهر اتاوا را می‌توان خانه بسیاری از موزه‌های ملی کانادا نامید. از جمله شاخص‌ترین این موزه‌ها می‌توان به موزه تمدن و موزه علم و صنعت اشاره کرد. همچنین، اتاوا خانه گالری ملی هنر محسوب می‌شود که اعتبار فراوانی دارد.

هر سال در این شهر جشن‌های مختلفی برگزار می‌گردد و مقصد مهمی برای گردشگران است. این شهر دارای گوناگونی از انواع جوامع فرهنگی غنی است که همین اتفاق، سیاست‌های استقبال و تحمل فرهنگ‌های مختلف در کانادا را منعکس می‌کند.

خدمات ویژه

مرکز دانشجویان معلول (CSD) در کالج الگون کویین کانادا به همه دانشجویانی که دچار معلولیت شده‌اند، خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهد. این دانشجویان ممکن است دچار معلولیت‌هایی نظیر ناتوانی در یادگیری، نابینایی یا کم‌بینایی، ناشنوایی یا کم‌شنوایی، معلولیت‌های چندگانه، عدم سلامت ذهنی، ناتوانی جسمی و حرکتی و … شده باشند. در تمام این موارد، مرکز دانشجویان معلول ارائه خدمات لازم را تدارک دیده است.

کالج الگون کوئین کانادا

موسسات علمی و آموزشی مرتبط و وابسته

کالج الگون کویین کانادا با همکاری دانشگاه کارلتون (Carleton University) و دانشگاه اتاوا (University of Ottawa) برخی رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد. همچنین، این کالج توافقنامه‌های مفصل و جامع متعددی با بسیاری از دانشگاه‌های دیگر کانادا نظیر دانشگاه لیک هد (Lakehead University)، دانشگاه مک مستر (McMaster University)، دانشگاه پلی تکنیک ریرسون (Ryerson Polytechnic University)، دانشگاه لتبریج (University of Lethbridge)، دانشگاه بروک (Brock University)، دانشگاه گوئلف (University of Guelph)، دانشگاه نیپیسینگ (Nipissing University) و … به امضا رسانده است.

همکاری‌های بین‌المللی

مرکز آموزش بین‌المللی کالج الگون کوئین کانادا تضمین می‌کند که این کالج بتواند نقشی مهم در پاسخ کانادا به بازارهای جهانی را ایفا کند. همچنین، این مرکز باعث می‌شود از آموزش فنی، مدیریتی و حرفه‌ای مناسب در جهت برطرف نمودن نیازهای جهان در حال توسعه نیز اطمینان حاصل شود. بیش از 200 کارمند کالج الگون کوئین کانادا در کشورهای مختلف سراسر جهان مشغول به کار هستند. علاوه بر این، دانشجویان خارجی از بیش از 70 کشور مختلف در این کالج به تحصیل می‌پردازند.

کالج الگون کویین دارای یک پردیس در کشور هند است. همچنین، این کالج برخی دوره‌های آموزشی را در کشورهای مونته‌نگرو و چین ارائه می‌دهد.

کالج الگون کویین کانادا

دیگر موارد

کالج الگون کویین کانادا خدمات مشاوره حرفه‌ای، تدریس خصوصی دانشجویان و کلینیک بهداشتی مجهز و کاملی را ارائه می‌دهد. همچنین، این کالج دارای یک انجمن دانشجویی فعال است که وظیفه پشتیبانی از فعالیت‌های انجمن‌ها و باشگاه‌ها، برنامه تهیه مسکن برای دانشجویان و برنامه‌های ورزشی را بر عهده دارد.

بخشی از فهرست خدمات و امکانات موجود در کالج الگون کویین به این شرح است:

 • انجمن فارغ‌التحصیلان
 • درمانگاه دندانپزشکی
 • آموزش از راه دور
 • مرکز آموزش اولیه
 • خدمات بهداشت و سلامتی
 • مرکز باغبانی
 • مرکز مهمان‌داری
 • آزمایشگاه‌های رایانه و دسترسی به فناوری اطلاعات
 • مرکز رسانه
 • بازرسی
 • ارزيابي تحصيلات پیشین
 • مرکز دانشجويي و امکانات ورزشي

مقررات پذیرش دانشجویان خارجی

نخستین شرط مشترک در تمامی رشته‌های کالج الگون کویین کانادا ، کسب نمرات لازم در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی نظیر تافل یا آیلتس مورد نیاز است. علاوه بر این، برخی شرایط خاص برای هر رشته نیز ممکن است وجود داشته باشد. برای آگاهی از این شرایط می‌توانید با ما تماس بگیرید یا این که اطلاعات لازم را از آدرس اینترنتی زیر دریافت کنید:

https://www.algonquincollege.com/future-students/programs

پذیرش دانشجویان خارجی

در صورتی که علاقه‌مند به تحصیل در کانادا هستید، باید درخواست ویزای تحصیلی خود را به اداره “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” (IRCC) ارائه کنید. برای این که درخواست شما مورد پذیرش قرار گیرد، نیاز دارید که شرایطی را احراز کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نوع سیستمترمی
زمان‌های پذیرش ورودیماه‌های ژانویه، می، سپتامبر
زبان آموزشیانگلیسی

هزینه‌های تحصیلی کالج الگون کویین کانادا

دانشجویان خارجی: از 2,464 تا 12,949 دلار

برای تحصیل دانشجویان خارجی با توجه به شرایط آن‌‌ها و رشته مورد نظر، هزینه تحصیلی متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین، در این زمینه امکان برقراری ارتباط مستقیم با مسئولین کالج الگون کویین کانادا از طریق ارسال ایمیل به آدرس international@algonquincollege.com فراهم است.

هزینه‌های تکمیلی سالیانه

هزینه انجمن دانشجویی

حداقل هزینه: 22 دلار

حداکثر هزینه: 22 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه دوره عملی کارآموزی

حداقل هزینه: 479 دلار

حداکثر هزینه: 479 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه خدمات سلامتی و بهداشت

حداقل هزینه: 20 دلار

حداکثر هزینه: 20 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه طرح بهداشت و درمان و دندانپزشکی

حداقل هزینه: 109 دلار

حداکثر هزینه: 124 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه فناوری اطلاعات

حداقل هزینه: 1 دلار

حداکثر هزینه: 88 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه فعالیت‌ها و ورزش‌های دانشجویی

حداقل هزینه: 250 دلار

حداکثر هزینه: 250 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

هزینه تعمیر و توسعه ساختمان مرکز دانشجویی

حداقل هزینه: 18 دلار

حداکثر هزینه: 18 دلار

توجه: پرداخت این هزینه اجباری است.

کالج الگون کوئین کانادا – پردیس پِمبروک (Pembroke)

کالج الگون کوئین کانادا – پردیس پرث (Perth)

بحث و گفتگو در مورد این کالج را شما آغاز کنید!

2 پاسخ
 1. Raziyeh
  Raziyeh می گوید

  سلام وقت بخیر
  من دختری ۱۸ ساله هستم و دیپلم ریاضی فیزیک دارم. اگر من بتونم مدرک آیلتس بگیرم میتونم برای این کالج اقدام به پذیرش کنم ؟ نیازی به اینکه در کنکور قبول شده باشم نیس؟ و در کل همه ی هزینه ی لازم چقدر میشه همش باهم ؟

  پاسخ
  • سعید موسوی
   سعید موسوی می گوید

   راضیه‌ی عزیز سلام
   در پاسخ به سوال شما باید بگوییم بله! شما بدون نیاز به قبول شدن در کنکور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می‌توانید برای دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کانادا پذیرش بگیرید.
   در خصوص هزینه‌ها باید در نظر داشته باشید که هزینه‌ی شهریه دانشگاه/کالج و هزینه‌ی زندگی به عوامل بسیار زیادی از قبیل نوع دانشگاه/کالج، رتبه‌ی علمی دانشگاه/کالج، سبک زندگی شما و … بستگی دارد. اما به طور میانگین می‌توانید شهریه دانشگاه/کالج را 15 هزار دلار کانادا برای یکسال و هزینه زندگی دانشجویی را بین 10 تا 12 هزار دلار برای یکسال در نظر بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *