لیست دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل در سال 2020

لیست دانشگاه های برتر کانادا

باز هم زمان رتبه‌بندی دانشگاه‌ها فرا رسیده است و بر طبق نظرسنجی‌ها، لیست دانشگاه های برتر کانادا یکی از جذاب‌ترین موضوعات مورد علاقه دانشجویان است. كاكارلي سيموندز (Quacquarelli Symonds) یا QS رده‌بندی سالیانه دانشگاه‌های جهان را برای سال 2020 انجام داده و آن را منتشر کرده است. موسسه QS برای تعیین کارایی و عملکرد کلی هر دانشگاه از شش معیار ساده استفاده کرده است. معیارهای QS و درصد امتیاز هر کدام برای این رتبه‌بندی به شرح زیر است:

  • شهرت و اعتبار علمی: 40 درصد
  • شهرت و اعتبار نزد کارفرمایان: 10 درصد
  • تعداد اساتید و دانشجویان: 20 درصد
  • تقدیر از اساتید به خاطر تحقیقات علمی (نظیر انتشار مقالات ISI و …): 20 درصد
  • تعداد اساتید خارجی: 5 درصد
  • تعداد دانشجویان خارجی: 5 درصد

به طور کلی، 26 دانشگاه کانادا توانسته‌اند در رده‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2020 قرار بگیرند. برای دیدن فهرست این دانشگاه‌ها می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. تعداد کلی دانشگاه‌های ارزیابی شده از سراسر جهان در این رده‌بندی شامل 1,100 دانشگاه می‌شود. در این مطلب به معرفی ده دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل در سال 2020 می‌پردازیم.

10- دانشگاه کوئین

رتبه جهانی دانشگاه: 239

دانشگاه کوئین یکی از موسسات آموزشی است که در لیست دانشگاه های برتر کانادا به چشم می‌خورد. دانشگاه کوئین (Queen’s University) در کینگستون زیبای انتاریو قرار دارد. این دانشگاه کانادایی به عنوان دهمین دانشگاه برتر کانادا شناخته شده است. همچنین، دانشگاه کوئین رتبه 239 را در میان 1,100 دانشگاه معتبر جهان دارد. این دانشگاه، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است.

دانشگاه کوئین در میان دانشگاه‌های پزشکی کانادا تا مقطع دکترا، رتبه چهارم را در اختیار دارد. علاوه بر این، نقش دانشگاه کوئین به عنوان یک موسسه تحقیقاتی نیز در کانادا شناخته شده و برجسته است.

دانشگاه برتر کانادا

9- دانشگاه کلگری

رتبه جهانی دانشگاه: 233

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که در لیست دانشگاه های برتر کانادا قرار دارد دانشگاه کلگری کانادا است. دانشگاه کلگری (University of Calgary) یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا در زمینه تحقیقات علمی است. این دانشگاه از 77 استاد با عنوان CRC (عنوانی که به اساتید برجسته در تحقیقات علمی اعطا می‌شود) و 85 ساختمان تحقیقاتی بهره می‌برد.

دانشگاه کلگری، بزرگترین دانشگاه عمومی ایالت آلبرتا است. این دانشگاه امتیاز بالایی را به خاطر ایجاد فضای کارآفرینی در دانشگاه و همچنین حضور اساتید خارجی کسب کرده است.

لیست دانشگاه های برتر کانادا

8- دانشگاه وسترن یونیورسیتی

رتبه جهانی دانشگاه: 211

از دیگر موسسات آموزشی که در لیست دانشگاه های برتر کانادا قرار دارد، دانشگاه وسترن یونیورسیتی (Western University) است که در شهر لندن ایالت انتاریو قرار دارد. این دانشگاه با سه پله ترقی در لیست 2020 موسسه QS به رتبه 211 جهان رسیده است. یكی از دلایل این رشد، این است که دانشگاه وسترن یونیورسیتی در میان دانشگاه‌های کانادایی بالاترین امتیاز را در شاخص تقدیر از اساتید به خاطر تحقیقات علمی به دست آورده است. از این منظر، وسترن یونیورسیتی رتبه 77 را در جهان دارد. علاوه بر این، دانشگاه وسترن یونیورسیتی در سه رشته تحصیلی توانسته است در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار گیرد. این سه رشته عبارتند از: پرستاری، فلسفه و روانشناسی.

دانشگاه برتر کانادا

7- دانشگاه واترلو

رتبه جهانی دانشگاه: 173

هفتمین موسسه آموزشی موجود در لیست دانشگاه های برتر کانادا ، دانشگاه واترلو کانادا است. دانشگاه واترلو (University of Waterloo) نیز همانند دانشگاه وسترن یونیورسیتی در زمینه تقدیر از اساتید به خاطر تحقیقات علمی در میان یکصد دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

این دانشگاه در طی 25 سال گذشته همواره به عنوان یکی از مبتکرترین دانشگاه‌های کانادا شناخته شده است. علاوه بر این، دانشگاه واترلو یکی از بزرگترین برنامه‌های آموزش فنی همراه با کارآموزی را در جهان دارد.

پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات کامل و جامع در خصوص دانشگاه واترلو کانادا حتما به بخش Study Hub وبسایت ویزاهاب اکسپرس سر بزنید و یا از اینجا آن را مطالعه نمائید.

لیست دانشگاه های برتر کانادا

6- دانشگاه مک مستر

رتبه جهانی دانشگاه: 140

دانشگاه مک مستر (McMaster University) که در لیست دانشگاه های برتر کانادا رتبه‌ی ششم را دارد در شهر همیلتون ایالت انتاریو قرار واقع شده است. این دانشگاه با شش پله صعود در فهرست موسسه QS برای سال 2020 به رتبه 140 دنیا رسیده است. دانشگاه مک مستر با امتیازات دریافتی خود در این فهرست جایگاه ششم در میان دانشگاه‌های کانادایی را دارد.

این دانشگاه شهرت خود را مدیون پردیس پزشکی مشهور و معتبر خود است. علاوه بر این، دانشگاه مک مستر به عنوان یکی از سه دانشگاه برتر کانادا در زمینه تحقیقاتی شناخته می‌شود. این دانشگاه تنها میزبان کانادایی “دانشگاه سازمان ملل متحد” (United Nations University) در زمینه تحقیقات آب، محیط زیست و سلامتی است.

دانشگاه برتر کانادا

5- دانشگاه مونترال

رتبه جهانی دانشگاه: 137

دانشگاه مونترال که در لیست دانشگاه های برتر کانادا نیز قرار دارد، مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان ایرانی است. دانشگاه مونترال کانادا (Université de Montréal)، دانشگاهی فرانسوی زبان است. این دانشگاه در رده‌بندی امسال موسسه QS رشدی قابل توجه را تجربه کرد.

دانشگاه مونترال در بین دانشگاه‌های کانادایی یک پله صعود داشت و به رتبه پنجم رسید. با این حال، صعود 12 پله‌ای و رسیدن به رتبه 137 جهان را می‌توان جهش علمی این دانشگاه به شمار آورد. البته این دانشگاه در زمینه علوم پزشکی و سلامتی در بین 100 موسسه آموزشی برتر جهان قرار دارد. پردیس‌های داروسازی و داروشناسی دانشگاه مونترال در رتبه 48 جهان قرار گرفته‌اند.

لیست دانشگاه های برتر کانادا

4- دانشگاه آلبرتا

رتبه جهانی دانشگاه: 113

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta) یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا در رده‌بندی موسسه QS است. این دانشگاه در شهر ادمونتون قرار دارد. رتبه بالای دانشگاه آلبرتا به دلیل تمرکز بر روی تحقیقات علمی و همچنین، ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دست آمده است.

بیش از 7,800 دانشجوی خارجی مشغول تحصیل در دانشگاه آلبرتا هستند. موسسه QS نیز به دلیل شهرت علمی و آموزش بین‌المللی، امتیاز زیادی به این دانشگاه داده و آن را در لیست دانشگاه های برتر کانادا قرار داده است.

پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات کامل و جامع در خصوص دانشگاه آلبرتا کانادا حتما به بخش Study Hub وبسایت ویزاهاب اکسپرس سر بزنید و یا از اینجا آن را مطالعه نمائید.

دانشگاه برتر کانادا

3- دانشگاه بریتیش کلمبیا

رتبه جهانی دانشگاه: 51

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) بالاترین رتبه را در بخش غربی کشور کانادا به دست آورده است. به این ترتیب، این دانشگاه بر طبق رتبه‌بندی اخیر QS بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. موسسه QS توجه ویژه‌ای به رشته‌های تحصیلی جغرافیایی، مهندسی آلی و معدن، و همچنین رشته‌های مرتبط با ورزش‌ها در دانشگاه بریتیش کلمبیا داشته است. با این حال، اعتبار این دانشگاه نزد کارفرمایان و شهرت علمی آن نیز کمک کرده است تا دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه سومین دانشگاه برتر کانادا قرار گیرد.

لیست دانشگاه های برتر کانادا

2- دانشگاه مک گیل

رتبه جهانی دانشگاه: 35

در رده‌بندی 2020 موسسه QS، نام دانشگاه مک گیل (McGill University) مونترال کانادا در کنار دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) دیده می‌شود. هر دوی این دانشگاه‌ها به طور مشترک در رتبه سی و پنجم دنیا قرار دارند. رتبه عالی دانشگاه مک گیل در لیست دانشگاه های برتر کانادا و جهان تا حد زیادی مدیون آموزش بین‌المللی آن است. دانشجویان خارجی در این دانشگاه نزدیک به 25 درصد از کل جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه برتر کانادا

1- دانشگاه تورنتو

رتبه جهانی دانشگاه: 29

دانشگاه تورنتو (University of Toronto) باز هم توانسته است رتبه اول را در میان دانشگاه‌هایی کانادایی به خود اختصاص دهد. این دانشگاه مرکز تحقیقات انسولین و سلول‌های بنیادی است. دانشگاه تورنتو در کنار دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) رتبه 29 جهان را در اختیار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های کانادا بیشترین امتیاز را از نظر اعتبار علمی و اعتبار نزد کارفرمایان به دست آورده است.

دانشگاه تورنتو بیش از 74,000 دانشجو دارد که در رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل می‌پردازند. همین مسئله، این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه کانادا و رتبه 1 در لیست دانشگاه های برتر کانادا نیز تبدیل می‌کند.

لیست دانشگاه های برتر کانادا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *