6 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (دوره ESL)

یادگیری زبان انگلیسی

زمانی که به عنوان دانشجو به کشور کانادا مهاجرت می‌کنید، شاید نیاز باشد ابتدا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. در شرایطی که نمرات لازم را در آزمون‌های زبان انگلیسی تافل (TOEFL) یا آیلتس (IELTS) کسب نکرده باشید، این کار پیش از شروع برنامه اصلی تحصیلی شما الزامی است.

به هر صورت، خبر خوب این است که بدون این نمرات هم می‌توانید برای هر رشته تحصیلی در کانادا پذیرش دانشگاهی بگیرید. در این حالت، باید “دوره یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم” (ESL) را با موفقیت سپری کنید. طول مدت این دوره به میزان تسلط شما به زبان انگلیسی بستگی دارد و بین 2 ماه تا یک سال خواهد بود. در بیشتر موارد، این دوره در همان کالج یا دانشگاهی برگزار می‌شود که برای تحصیل در آن پذیرفته شده‌اید.

 در ادامه این مطلب، چند نکته برای تضمین موفقیت در دوره یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را ذکر می‌کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی

1- از دیگران درخواست کمک کنید

از کمک خواستن ترسی به دل راه ندهید. سعی کنید زیاد سوال بپرسید! اگر در درک جمله یا مفهومی دچار مشکل شده‌اید، هر تعداد سوال که لازم است را بپرسید. مطمئن باشید که اساتید و هم‌کلاسی‌های شما خوشحال خواهند شد که بتوانند به شما کمک کنند. اگر مشکلی با درس خود پیدا کرده‌اید، از دیگران درخواست کمک کنید. این کار را تا جایی انجام دهید که مطمئن شوید آن‌چه باید بیاموزید را کاملا متوجه شده‌اید.

2- در فرایند یادگیری شرکت فعال داشته باشید

سعی کنید حضور شما در کلاس یادگیری زبان انگلیسی، به نشستن روی صندلی و گوش دادن به درس محدود نشود. تلاش کنید حضوری فعال داشته باشید. با هم‌کلاسی‌ها و استاد صحبت کنید و در تعامل باشید. در برابر یادگیری خود مسئولیت‌پذیر باشید! این‌گونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن درس را یاد بگیرید. سخت تلاش کنید و با برنامه باشید. شرکت فعال در کلاس، روشی عالی برای افزایش دانش شما است.

یادگیری زبان انگلیسی

3- یادگیری با تمرین کامل می‌شود

یادگیری زبان انگلیسی -یا هر زبان جدید دیگر- ممکن است دشوار باشد. در نتیجه، این کار نیاز به تمرین و ممارست دارد. به عنوان تمرین، با هم‌کلاسی‌های خود با زبان انگلیسی مکالمه کنید. فراموش نکنید که آن‌ها هم در وضعیتی مشابه شما هستند. بنابراین، شما می‌توانید به یکدیگر کمک کنید تا مهارت‌های ESL خود را بالا ببرید. علاوه بر این، تمرین با دیگران به شما کمک می‌کند تا مهارت شنیداری خود را هم بهبود دهید.

همچنین، شما به جز مهارت‌های مکالمه و شنیداری، باید مهارت نوشتاری خود را هم افزایش دهید. بنابراین، باید این مهارت را نیز تمرین کنید. برای این کار، سعی کنید آن‌چه را که به زبان انگلیسی می‌گویید، بنویسید. سپس، نوشته‌های خود را بررسی کنید تا متوجه شوید در چه سطحی قرار دارید و اشتباهات خود را اصلاح کنید.

روش دیگر تمرین مهارت زبان انگلیسی برای شما این است که کتاب‌ها و روزنامه‌ها را بخوانید و به فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی گوش دهید. با پیشرفت دوره ESL، می‌توانید متوجه شوید که چقدر در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشته‌اید.

4- فکر کردن به زبان انگلیسی را آغاز کنید

یک روش عالی برای پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی، فکر کردن با این زبان است. به دلیل این که زبان انگلیسی، زبان مادری شما نیست، این کار بسیار دشوار است. سختی این کار زمانی بیشتر می‌شود که به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کرده باشید. هنگامی که با شخص دیگری صحبت می‌کنید یا نمایشی تلویزیونی را به زبان مادری خود مشاهده می‌کنید، سعی کنید با کلمات زبان انگلیسی فکر کنید. باید خودتان را به جلو برانید! بهبود درک و دانش شما نسبت به این زبان جدید، نیازمند سخت‌کوشی فراوان است.

دوره یادگیری زبان انگلیسی

5- در رویدادهای فرهنگی شرکت کنید

پس از مهاجرت به کانادا، زندگی در محیطی جدید را آغاز کرده‌اید. بنابراین، هیچ دلیلی برای شرکت نکردن در رویدادهای فرهنگی این مکان جدید وجود ندارد. مشارکت در مسائل فرهنگی محیط جدید به شما کمک می‌کند که درک خود را از زبان انگلیسی افزایش دهید. همچنین، این کار، روشی برای تمرین مهارت‌های زبان جدیدی است که در کلاس درس آموخته‌اید و به شدت به یادگیری زبان انگلیسی شما کمک می‌کند.

تجربه فرهنگ کانادایی به شما کمک خواهد کرد که نسبت به زبان انگلیسی آگاه‌تر شوید. علاوه بر این، حضور در مراسم‌های محلی برای شما جالب، هیجان‌انگیز و خاطره‌ساز خواهد بود!

6- تسلیم نشوید!

به طور کلی ممکن است یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان جدید دیگری، بسیار سخت باشد. این مسئله در زمانی که به یک کشور جدید وارد شده‌اید، دشوارتر هم می‌شود. در نتیجه، احتمال دارد احساس ناامیدی و دلسردی کنید و به این فکر کنید که نمی‌توانید به اهداف خود دست یابید. با این حال، نباید تسلیم شوید. باید سخت‌کوش باشید و بهترین تلاش خود را به کار بگیرید تا در نهایت به موفقیت برسید.

الفبای یادگیری زبان انگلیسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *