تحصیل در خارج از کشور – آماده‌سازی برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا

شاید اکنون تصمیم خودتان را برای تحصیل در کشور کانادا گرفته باشید. با این حال، سوال این است که آیا واقعا برای این کار آماده هستید؟

چند سالی است که دولت کانادا تغییراتی را در قوانین مربوط به دانشجویان خارجی مشتاق به تحصیل در این کشور ایجاد کرده است. این تغییرات در ماه ژوئن سال 2014 نهایی شده است. بنابراین، اگر در حال بررسی برنامه‌های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیل در کانادا هستید، بهتر است از قوانین و مقررات جدید آگاهی داشته باشید.

دولت کانادا معتقد است که “مقررات جدید باعث بهبود خدمات‌رسانی به دانشجویان واقعی می‌شود. این قوانین از شهرت به دست آمده کانادا برای ارائه خدمات آموزشی با بالاترین کیفیت ممکن، محافظت می‌کند. همچنین، باعث کاهش امکان تقلب و سوءاستفاده از برنامه‌‌های تحصیلی می‌شود.”

نکته: در صورتی که می‌خواهید از همه مقررات و تغییرات رخ داده در آن‌ها مطلع شوید، به وب‌سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید.

تحصیل در کانادا

برنامه آموزشی مناسب خودتان را برای تحصیل در کشور کانادا پیدا کنید

اگر می‌خواهید درخواست پذیرش خود را برای تحصیل در کانادا ارائه دهید، در ابتدا باید مناسب‌ترین کالج یا دانشگاه را برای خودتان پیدا کنید. شما باید برنامه تحصیلی را انتخاب کنید که واقعا به آن علاقمند هستید. بنابراین، فقط به دلیل این که تصور می‌کنید یک برنامه تحصیلی به شما فرصتی بهتر برای دریافت ویزا می‌دهد، آن را انتخاب نکنید.

شاید در انتخاب برنامه تحصیلی مناسب دچار تردید شوید. در این صورت، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید. ما با بررسی پرونده‌تان و با استفاده از سوابق تحصیلی و بر اساس منافع شما، در این زمینه به شما کمک کنیم.

ممکن است رشته تحصیلی که انتخاب کرده‌اید با پس‌زمینه تحصیلی شما بی‌ارتباط باشد. در این صورت، احتمال دارد که دفاتر صدور ویزا به نیت شما برای تحصیل در کشور کانادا دچار شک و سوءظن شوند. به هر حال، شاید شما واقعا دوست داشته باشید یک رشته تحصیلی را انتخاب کنید که با تحصیلات قبلی شما چندان سنخیتی ندارد. در این صورت، باید به صورت مفصل شرح دهید که چرا چنین رشته‌ای را برای تحصیل در کانادا انتخاب کرده‌اید؟ شما باید نیت و هدف خود را کاملا صادقانه شرح دهید. اگر به درستی نمی‌دانید که چگونه طرح تحصیلی خود را شرح دهید برای این کار می‌توانید از ما کمک بخواهید.

تحصیل در کشور کانادا

آماده شدن برای مجوز تحصیلی و درخواست ویزا جهت تحصیل در کشور کانادا

پس از این که درخواست پذیرش برنامه تحصیلی خود را ارائه دادید و پذیرفته شد، نوبت به ارائه درخواست مجوز و ویزای تحصیلی می‌رسد. این مرحله ممکن است برای برخی افراد کمی گیج‌کننده و سخت به نظر برسد. با این حال، اصلا نگران نباشید، زیرا ما در طی فرایند این مرحله نیز در کنارتان هستیم و به شما کمک می‌کنیم.

هنگامی که نامه پذیرش تحصیلی را از کالج یا دانشگاه مورد نظر خود می‌گیرید، تیم مدیریتی ما مسئولیت راهنمایی شما را در روند درخواست ویزای تحصیلی بر عهده خواهد گرفت. ما تمامی مدارک شما را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که همه اسناد لازم را برای درخواست ویزای تحصیلی فراهم آورده‌اید. در تمام لحظات این فرایند، گام به گام با شما هستیم. به کمک ما می‌توانید آینده خود را در کانادا بسازید.

در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فرایند صدور ویزای تحصیلی کسب کنید، به مطلب ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

بالاخره روزی فرا می‌رسد که ویزا و مجوز تحصیلی شما صادر می‌شود. در این هنگام، باید مطمئن شوید که همه قوانین مهم کشور کانادا را می‌دانید تا بتوانید از آن‌ها تبعیت کنید. در این بخش برخی نکات را در مورد کارهایی متذکر می‌شویم که شما باید آن‌ها را رعایت کنید.

  • شاید تمایل داشته باشید که تا نیم‌سال تحصیلی پیش رو صبر کنید. در این صورت، باید این مطلب را به اطلاع دولت کانادا برسانید. این کار نشان می‌دهد که شما دانشجویی واقعی و صادق هستید.
  • این که به کانادا مهاجرت کنید و در عین حال، به برنامه تحصیلی منتخب خود نپردازید، اشتباهی بسیار بزرگ است. اگر پس از دریافت ویزای تحصیلی، به تحصیل در کانادا مشغول نشوید، مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد. در این شرایط اگر از کشور کانادا خارج شوید، برای سال‌هایی طولانی قادر به بازگشت به این کشور نخواهید بود.
  • این مسئله بسیار مهم است که تمام مبالغ لازم را در ابتدا فراهم کنید. شما باید پیش از این که برنامه خود را شروع کنید، مسائل مالی را تامین کرده باشید. در زمانی که درخواست مجوز تحصیلی خود را ارائه می‌دهید، باید مدارک مالی خود را نیز تحویل دهید. این مدارک باید توانایی مالی شما برای تحصیل در کشور کانادا را به اثبات برساند. اگر نتوانید مبالغ مورد نیاز را فراهم کنید، ممکن است موسسه آموزشی مورد نظر، پذیرش شما را لغو کند. بنابراین، تامین مالی در ابتدای کار اهمیت بسیار زیادی دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *