سخت گیری کمتر در صدور ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا

ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا

با توجه به اخبار و اطلاعیه‌های اخیر IRCC، می‌توان دریافت که صدور ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا از شرایط آسان‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است.

بعضی از دانشجویان خارجی نمی‌توانند در مهلت مقرر، تمام مدارک مورد نیاز خود جهت دریافت ویزای تحصیلی و یا ویزای کار پس از فارغ التحصیلی را ارسال کنند. درنتیجه کانادا تا حد امکان، پرونده‌های این دسته از دانشجویان بین المللی را باز نگه می‌دارد.

شیوع بیماری کرونا بسیاری از مراکز مرتبط با بررسی درخواست ها را مجبور به تعطیلی یا محدودیت ساعت کاری کرده است. درنتیجه، بعضی از متقاضیان قادر به تکمیل سه مؤلفه اساسی درخواست خود نیستند:

  • ارائه بیومتریک
  • معاینه پزشکی
  • ارائه اصل مدارک مسافرتی

با توجه به شرایط موجود، اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) درخواست‌هایی که به دلیل اختلال در ارائه خدمات ناشی از شیوع بیماری کرونا ، ناقص باشند را رد نمی‌کند. در عوض، پرونده این دانشجویان باز می‌ماند تا مدارک مورد نیاز به درخواست آنها اضافه شود.

دانشجویان بین المللی

دانشجویان خارجی می‌توانند قبل از گرفتن ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا نیز کار کنند

در حال حاضر گرفتن ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWP) برای دانشجویان بین المللی ساده‌تر شده است. کسانی که نتوانسته‌اند مدرک نهایی خود را از مؤسسه های آموزشی (DLI) دریافت کنند، می‌توانند برای دریافت این مجوز اقدام کنند.

ممکن است دانشجویان خارجی کانادا قبل از انقضای مجوز تحصیل خود، برای دریافت PGWP درخواست کرده باشند. اما به دلیل بسته شدن DLI (مؤسسه‌های آموزشی منتخب برای تحصیل دانشجویان خارجی کانادا)، نتوانند درخواست خود را تکمیل کنند. این دسته از دانشجویان می‌توانند تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی، به صورت تمام وقت در کشور کانادا کار کنند.

البته این دانشجویان باید نامه‌ای بنویسند که نشان دهد به دلیل تعطیلی مؤسسه آموزشی خود، قادر به ارائه مدارک مورد نیاز نیستند. پس از دسترسی به مدارک، می‌توانند آن‌ها را از طریق وب‌سایت IRCC ارسال کنند.

همچنین IRCC به متقاضیان اجازه می‌دهد درخواست خود را، بدون ارائه مدرک یا ریز نمرات نهایی، پس بگیرند. افرادی که تقاضای خود را پس می‌گیرند، در هنگام بررسی درخواست، مجاز به کار در کانادا بعد از تحصیل نیستند.

تحصیل به صورت پاره وقت، تأثیری در صدور ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا ندارد

به دنبال محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، مؤسسات آموزش عالی کلاس‌های خود را تعطیل کرده‌اند. این شرایط ممکن است دانشجویان بین المللی را مجبور کند تحصیل خود را متوقف کرده یا به صورت نیمه وقت درس بخوانند.

به دلیل وضعیت موجود ممکن است در ترم بهار و تابستان 2020، وضعیت تحصیلی دانشجویان خارجی کانادا از تمام وقت به نیمه وقت تغییر کند. با این حال، این دانشجویان باز هم واجد شرایط درخواست PGWP هستند.

PGWP اهمیت بسیاری دارد، زیرا به دانشجویان خارجی امکان می‌دهد تجربه کار در کانادا را به دست آورند. چنین تجربه‌ای باعث افزایش امتیاز آن‌ها در مجموعه ورود سریع، یا برنامه انتخاب استانی (PNP) می‌شود.

دولت فدرال برای ساده‌تر شدن دریافت ویزای کار پس از فارغ التحصیلی کانادا تغییراتی انجام داده است. این تغییرات برای دانشجویان بین المللی که می‌خواهند پاییز امسال سفر تحصیلی خود به کانادا را آغاز کنند، اهمیت بسیاری دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *