ویزای کار باز کانادا برای همسران

ویزای کار باز کانادا

ویزای کار باز کانادا  (Open Work Permit) در حقیقت ویزای کار نامحدود است از این منظر که دارنده این ویزا  محدود به اشتغال در شرکت یا سازمان خاصی نیست و می‌تواند در هر شرکت کانادایی مشغول به کار شود.

حال مجوز کار باز کانادا (The Open Work Permit) به همسران و شرکای عرفی اجازه می‌دهد، تا زمان رسیدگی به درخواست تکفل آن‌ها در کانادا کار کنند.

ویزای کار باز کانادا به همسران و شرکای عرفی (ازدواج غیررسمی) شهروندان کانادا اجازه می‌دهد در خاک این کشور مشغول به کار شوند. این در حالی است که تقاضای اقامت دائم آن‌ها از طریق اثبات تکفل همسرشان در دست بررسی است. این افراد برای اینکه مشمول این قانون محسوب شوند، باید در محل زندگی همسرشان ساکن باشند. در این صورت دیگر نیازی به ارائه یک پیشنهاد شغلی در کانادا برای گرفتن مجوز کار در کانادا را نخواهند داشت.

اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) برای چهارمین بار در ژانویه گذشته، این قانون را تا 31 جولای 2020 تمدید کرد. تاکنون هیچ حرفی از تمدید مجدد ویزای اپن ورک پرمیت کانادا در سال جاری مطرح نشده است.

ویزای کار باز کانادا به اتباع خارجی اجازه می‌دهد بدون محدودیت و برای هر کارفرمای کانادایی که خواستند، کار کنند. در حالی که بعضی از مجوزهای کاری، مخصوص کارفرمایان به خصوصی است که در متن مجوز به آن‌ها اشاره شده است.

IRCC از اولین باری که این مجوز در سال 2014 صادر شده، هر سال آن را تمدید کرده است. این برنامه به همسران و شرکای عرفی اجازه می‌دهد در حالی که منتظر دریافت نتیجه درخواست اقامت دائم خود هستند، اجازه کار در کانادا را داشته باشند.

ویزای اپن ورک پرمیت کانادا

روش دریافت ویزای کار باز کانادا به عنوان همسر یک کانادایی

شما می‌توانید همزمان یا به صورت جداگانه، مجوز کار در کانادا برای همسر یا شریک عرفی خود را درخواست کنید.

اگر همزمان درخواست دادید، باید همه مدارک مورد نیاز و فیش‌های پرداختی خود را ارسال کنید. چنانچه به دلیل شیوع ویروس کرونا، انجام این کار امکان‌پذیر نباشد، IRCC از شما می‌خواهد دلایل خود را توضیح دهید. IRCC می‌تواند در صورت لزوم، درخواست شما را تا 90 روز به حالت تعلیق درآورد. اگر در مدت 60 روز تعیین شده، همچنان مدارک متقاضی ناقص باشد، IRCC مهلت تکمیل مدارک را 90 روز دیگر تمدید خواهد کرد.

اگر قبلاً درخواست تکفل کرده‌ و تأییدیه درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اید، می‌توانید به صورت آنلاین برای دریافت ویزای کار باز کانادا اقدام کنید.

درنهایت یک نامه از IRCC دریافت خواهید کرد. این نامه نشان می‌دهد شرایط لازم برای اقامت دائم کانادا را دارید. با این حال، معاینات پزشکی، بررسی‌های امنیتی و زمینه‌ای هنوز هم باید انجام شوند.

اگر تأییدیه را دریافت نکرده‌اید، باید درخواست اجازه کار خود را از طریق پست ارسال کنید. البته باید تمام اسناد و مدارک، و فیش‌های پرداختی خود را نیز ضمیمه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *