معرفی جدیدترین فرصت های شغلی در کانادا در دوران کرونا

فرصت های شغلی در کانادا

بخش فناوری کانادا هر ساله فرصت های شغلی زیادی برای نیروی کار ماهر خارجی تولید می‌کند. این روند رو به رشد ایجاد فرصت های شغلی در کانادا ، می‌تواند کلید اصلی رشد اقتصادی این کشور باشد.

امید کانادا برای بهبود وضعیت اقتصادی این کشور پس از عبور از بحران ویروس کرونا، به شرکت‌های حوزه فناوری است.

تمام بخش‌های اقتصادی کانادا برای تأمین بخش اعظم نیاز خود در زمینه‌هایی مانند امنیت سایبری، هوش مصنوعی، حفظ حریم خصوصی داده‌ها، تجارت الکترونیکی، فناوری پاک و تولید پیشرفته، به شرکت‌های فناوری وابسته‌اند. این امر، فقط یکی از یافته‌های جدیدترین مقاله‌ی منتشر شده با عنوان «محورهای پسا ویروسی: استارتاپ‌های فناوری کانادا چه نقشی در بهبود اقتصاد پس از ویروس کووید 19 دارند؟» می‌باشد.

این گزارش بررسی می‌کند که استارتاپ‌های فنی کانادا چگونه تحت تأثیر ویروس کرونا قرار می‌گیرند. همچنین درمورد نقش آن‌ها در بهبود شرایط اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی در کانادا نیز بحث می‌کند. علاوه بر این، مشخص می‌کند که در صورت عدم حمایت کافی، چه اتفاقی در اقتصاد کشور رخ خواهد داد. این مقاله توسط یک شورای تازه تأسیس توسط مدیران بخش صنعت و فناوری، به نام شورای نوآوری اقتصادی (IEC) منتشر شده است. این شورا از ابتدای بحران ویروس کرونا، طرفدار سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌ها بوده است.

در این گزارش به رشد شرکت‌های حوزه فناوری در طول همه‌گیری ویروس کرونا اشاره شده است. این شرکت‌ها درست مانند شرکت‌هایی که طی فروپاشی اقتصادی سال 2008 رونق گرفتند، عمل می‌کنند. چنین شرکت‌هایی یا از قبل آمادگی برآورده کردن نیازهای جدید بازار را داشته‌اند، و یا توانسته‌اند به سرعت خود را با شرایط به وجود آمده توسط ویروس کووید 19 تطبیق دهند و فرصت های شغلی جدیدی را ایجاد نمایند.

در نتیجه …

فرصت های شغلی در کانادا برای جذب استعدادهای بسیار ماهر در 6 شرکت کانادایی در دوران کرونا فراهم شده است. بعضی از شرکت‌ها که پیش‌بینی می‌شود طی همه‌گیری ویروس کرونا رشد قابل‌توجهی داشته باشند، سردمدار استخدام در کانادا هستند.

رشته های پولساز در کانادا

شرکت Shopify

دفتر مرکزی Shopify در اوتاوای اونتاریو قرار دارد، اما شعبه‌هایی در سراسر کانادا و حتی جهان دارد. این شرکت در تاریخ 8 ماه می، 77 فرصت شغلی برای تخصص‌هایی نظیر مهندسی و توسعه، طراحی تجربه کاربری، مهندسی و علوم داده‌ها و دیگر تخصص‌ها، در صفحه‌ شغلیِ خود منتشر کرد.

این شرکت تجارت الکترونیک کانادایی، در سه ماه اول سال 2020 نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، 47% (معادل 470 میلیون دلار) افزایش سرمایه داشته است.

تعداد فروشگاه‌های جدید ایجاد شده بر روی پلتفرم Shopify بین 13 مارس و 24 آوریل، در مقایسه با شش هفته قبل، 62% رشد داشته است. وب‌سایت این شرکت، سود به دست آمده را به تمدید 90 روزه استفاده از نسخه آزمایشی، برای ثبت‌نام‌های تازه خود نسبت داده است. آن‌ها همچنین ابتکارات بسیاری را برای حمایت از بازرگانان و ذی‌نفعان مجموعه خود در نظر گرفته‌اند.

شرکت Cyclica

دومین شرکتی که به رشد فرصت های شغلی در کانادا کمک کرده، Cyclica است. Cyclica یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در خارج از شهر تورنتویِ اونتاریو است. این شرکت در سه فرصت شغلی؛ دو مهندس کامپیوتر و یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار اقدام به استخدام در کانادا کرده است.

Cyclica برای سرعت بخشیدن به پیشرفت تولید داروهای جدید، از هوش مصنوعی و محاسبات بیوفیزیک استفاده می‌کند. این شرکت به منظور کاهش زمان مطالعات خود، داروهای موجود را با انواع‌های پروتئین‌های انسانی آزمایش کرده و همه عوارض احتمالی را مشخص می‌کند. ناهید کورجی (Naheed Kurji) مدیرعامل شرکت، در گزارش IEC  این روند را به «پیدا کردن کلید مناسب برای قفل مناسب» تشبیه کرده است.

این شرکت اخیراً برای کمک به درمان‌ کووید 19، در حال همکاری با مؤسسه تحقیقاتی مانین (Mannin Research) در تورنتو است.

شرکت Tealbook

سومین شرکت در لیست ما که به رشد فرصت های شغلی در کانادا کمک کرده، شرکت Tealbook است. این کمپانی یک پایگاه اطلاعاتی گسترده از تأمین‌کنندگان است و به تیم های تدارکاتی کمک می‌کند، کالاها و خدمات مورد نیاز خود برای انجام امور تجاری را پیدا کنند. در حال حاضر در وب‌سایت آن‌ها فرصت های شغلیِ متعددی برای مشاغل توسعه‌دهندگان ارشد، مدیر محصول در دفتر تورنتو و همچنین مدیر بازاریابی در ایالات متحده، اعلام شده است.

با همه‌گیری ویروس کرونا و ایجاد اختلال در زنجیره‌های تأمین، مشاغل برای رفع نیازهای خود به تأمین‌کنندگان جدیدی نیاز پیدا کردند. Tealbook در این میان، شروع به ارائه رایگان گزارش‌هایی از فروشندگان در ماه آوریل کرد.

استفانی لاپییر، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت Tealbook، در یک گزارش مطبوعاتی گفت: «در شرایط بحرانی مانند موقعیت کنونی، تنها راه حفظ زنجیره تأمین سالم، سرعت عمل است. ما به خریداران کمک می‌کنیم در شرایطی که سرعت، بسیار حیاتی و مهم است، به داده‌های تأمین‌کننده‌های قابل اطمینان دسترسی پیدا کنند».

بر اساس گزارش IEC، شرکت Tealbook نیز یکی دیگر از شرکت‌هایی است که انتظار می‌رود امسال رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

مشاغل پردرآمد در کانادا 2020

شرکت فناوری‌های گفتگو (Dialogue Technologies)

این شرکت مستقر در مونترال، خدمات درمان مجازی خود را تحت پوشش بیمه ارائه می‌دهد. آن‌ها در حال حاضر علاوه بر بخش فناوری، در چندین تخصص دیگر نیز فرصت های شغلی را اعلام کرده‌اند. از جمله می‌توان به امور مالی، حقوق، منابع انسانی، فروش، پزشکی و زمینه‌های دیگر اشاره کرد.

شرکت فناوری‌های گفتگو پیش از گسترش ویروس کرونا، توسط بازار Telehealth به رسمیت شناخته شده بود. بلافاصله پس از وقوع بحران، منابع ویژه‌ای را به بیماری کووید 19 اختصاص داد. از جمله یک ابزار مجازی رایگان به نام کلوئی (Cloe) که به سؤالات مربوط به ویروس کرونا پاسخ می‌دهد.

در گزارش IEC آمده است که شرکت Dialogue Technologies در ماه‌های آینده، تعداد کارمندان خود را تا 600 نفر (سه برابر) افزایش خواهد داد و این به معنی افزایش فرصت های شغلی در کانادا است.

شرکت فانوس ذهن (Mind Beacon)

شرکت فانوس ذهن مستقر در تورنتو، خدمات سلامت روان دیجیتال ارائه می‌دهد. این شرکت در حوزه مرتبط با درمان و‌ سلامت، فرصت های شغلی زیادی را ایجاد نموده است.

افزایش تقاضا برای خدمات روان درمانی، یکی از پیامدهای شیوع ویروس کووید 19 بوده است. برای اولین بار طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای مهار این بحران، رفت و آمدهای فیزیکی را دچار محدودیت کرده است. به همین دلیل این شرکت با افزایش 15 درصدی خدمات خود، و افزایش فرصت شغلی برای نیروهای جدید روبرو بوده است.

فانوس ذهن یک برنامه رایگان برای ویروس کووید 19، به نام ذهن‌های قدرتمند (Stronger Minds) را در دسترس همه کانادایی‌ها قرار داده است.

شرکت Opentext

آخرین شرکت موجود در لیست ما که باعث رشد فرصت های شغلی در کانادا در دوران کرونا شده، شرکت Opentext است. دفتر مرکزی Opentext در واترلوی اونتاریو قرار دارد. این شرکت نرم‌افزارهای مدیریت اطلاعات را توسعه داده و به فروش می‌رساند. Opentext نیز تعدادی فرصت شغلی برای استخدام نیروهای جدید ایجاد کرده است.

از زمان آغاز بحران ویروس کرونا، این شرکت در حال کمک به مشاغل مختلف برای سازگاری با تغییرات ناشی از این اپیدمی بوده است.

مارک جی. برانچا (Mark J. Barrenechea) مدیرعامل شرکت در بیانیه‌ای گفت: «جدیدترین نرم‌افزارها و خدمات ما، شرایط را برای مقاومت بیشتر در برابر حملات سایبری و دسترسی به پلتفرم‌های اطلاعاتی ایمن، فراهم می‌کنند. همچنین به مشتریان این امکان را می‌دهد که کسب و کار خود را از هر نقطه‌ای که هستند، به صورت دیجیتالی دنبال کنند».

فرصت های شغلی در کانادا

گزینه‌های مهاجرت و استفاده از فرصت های شغلی در کانادا

کمبود نیروی کار ماهر در بخش فناوری، یکی از مشکلات قدیمی کانادا است. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌ها برای به دست آوردن نیروی کار ماهر مورد نیاز خود، به خارج از کشور متوسل شده‌‎اند.

بعضی از تغییرات سیستم مهاجرت به کانادا در پاسخ به نیاز شرکت‌های کانادایی بوده است. اغلب این تغییرات، باعث بهبود شرایط برای نیروهای کار خارجی متخصص در بخش فناوری و ایجاد فرصت های شغلی در کانادا برای آنها شده است. در ادامه‌ی مطلب به 3 برنامه‌ی مهم مهاجرتی اشاره کرده‌ایم.

The Global Talent Stream

برنامه جهانی استعدادها (The Global Talent Stream)، شرکت‌های کانادایی را با نیروهای کار مورد نیاز خود ارتباط می‌دهد. این فرآیند از طریق صدور مجوز کار در عرض دو هفته انجام می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها از استخدام متقاضیان و انتقال آن‌ها به کانادا، طی همین ماه خبر داده‌اند. از زمان آغاز این برنامه در سال 2017، در مجموع 7,359 نفر از طریق GTS وارد کانادا شده‌اند. از این تعداد، 3,968 مورد در سال گذشته به کانادا آمده‌اند.

از آن‌جا که در حال حاضر کلیه مراکز بیومتریک بسته شده‌اند، فقط شهروندان آمریکا می‌توانند از طریق GTS به کانادا بیایند.

Ontario Tech Pilot

برنامه پایلوت فناوری اونتاریو (Ontario Tech Pilot) ویژه متقاضیان واجد شرایطی است که تجربه کار در شش حرفه مرتبط با فناوری را داشته باشند. این افراد باید ابتدا در سیستم اکسپرس انتری ثبت‌نام کنند. در ژانویه سال جاری، اونتاریو از 954 نفر دعوت کرد تا از طریق برنامه انتخاب استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

B.C.’s Tech Pilot

برنامه پایلوت فناوری بریتیش کلمبیا (B.C.’s Tech Pilot) نیز تقریباً هر هفته، تعدادی از متقاضیان را برای برنامه انتخاب استانی دعوت می‌کند. متقاضیان واجد شرایط این برنامه، در یکی از 29 حرفه تخصصی بخش فناوری، دارای پیشنهادات و فرصت های شغلی در کانادا هستند. این افراد ممکن است تحت برنامه مهاجرت نیروهای کار ماهر (Skills Immigration Stream) یا ورود سریع بریتیش کلمبیا دعوت شوند.

افرادی که از طریق برنامه انتخاب استانی برگزیده ‌شوند، قطعاً برای دریافت دعوت‌نامه اقامت دائم کانادا وارد قرعه‌کشی دولت فدرال می‌شوند. علت این امر آن است که افراد برگزیده در برنامه انتخاب استانی، علاوه بر امتیازهای عادی خود در مجموعه ورود سریع، 600 امتیاز دیگر نیز در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) دریافت می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *