تمدید قانون مجوز کار باز کانادا

مجوز کار باز کانادا

مجوز کار باز کانادا (Open Work Permit) به همسران و شرکای عرفی اجازه می‌دهد، تا زمان رسیدگی به درخواست اقامت آن‌ها در کانادا به صورت آزادنه و بدون نیاز به Job Offer از کارفرمای کانادایی کار کنند.

مجوز کار آزاد کانادا به همسران و شرکای عرفی (ازدواج غیررسمی) شهروندان کانادا اجازه می‌دهد در خاک این کشور مشغول به کار شوند. این در حالی است که تقاضای اقامت دائم آن‌ها از طریق اثبات تکفل همسرشان در دست بررسی است. این افراد برای اینکه مشمول این قانون محسوب شوند، باید در محل زندگی همسرشان ساکن باشند. در این صورت دیگر نیازی به ارائه یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) در کانادا نخواهند داشت.

اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) برای چهارمین بار در ژانویه گذشته، این قانون را تا 31 جولای 2020 تمدید کرد. تاکنون هیچ حرفی از تمدید مجدد مجوز کار باز در سال جاری مطرح نشده است.

مجوز کار آزاد کانادا

مجوز کار باز کانادا به اتباع خارجی اجازه می‌دهد بدون محدودیت و برای هر کارفرمای کانادایی که خواستند، کار کنند. در حالی که بعضی از مجوزهای کاری، مخصوص کارفرمایان به خصوصی است که در متن مجوز به آن‌ها اشاره شده است.

IRCC از اولین باری که این مجوز در سال 2014 صادر شد، هر سال آن را تمدید کرده است. این برنامه به همسران و شرکای عرفی اجازه می‌دهد در حالی که منتظر دریافت نتیجه درخواست اقامت دائم خود هستند، مشغول به کار شوند.

روش دریافت مجوز کار باز کانادا به عنوان همسر یا شریک عرفی یک کانادایی

شما می‌توانید همزمان یا به صورت جداگانه، برای مجوز کار آزاد کانادا و تکفل همسر یا شریک عرفی خود درخواست کنید.

اگر همزمان درخواست بدهید، باید همه مدارک مورد نیاز و فیش‌های پرداختی خود را در قالب نامه به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. چنانچه به دلیل شیوع ویروس کرونا، انجام این کار امکان‌پذیر نباشد، اداره مهاجرت کانادا از شما می‌خواهد دلایل خود را توضیح دهید. IRCC می‌تواند در صورت لزوم، درخواست شما را تا 90 روز نزد خود نگه دارد تا فرصت کافی برای ارسال مدارک خود را داشته باشید.

اگر در مدت 60 روز تعیین شده، همچنان مدارک متقاضی ناقص باشد، IRCC مهلت تکمیل مدارک را 90 روز دیگر تمدید خواهد کرد.

مجوز کار باز کانادا

اگر قبلاً درخواست اسپانسرشیپ فامیلی خود را ثبت کرده‌ و تأییدیه درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اید، می‌توانید به صورت آنلاین برای دریافت مجوز کار باز کانادا اقدام کنید.

اگر تأییدیه را دریافت نکرده‌ باشید، باید درخواست مجوز کار آزاد کانادا خود را از طریق پست ارسال کنید. البته باید تمام اسناد، مدارک و فیش‌های پرداختی خود را نیز ضمیمه‌ی این نامه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *