10 شرکت محبوب کانادا از نظر دانشجویان برای کار در کانادا

کار در کانادا

پس از فارغ‌التحصیلی، ممکن است پیدا کردن اولین شغل و آغاز به کار در کانادا تجربه‌ای استرس‌زا باشد، اما مهیج هم هست. در نهایت، به دست آوردن این شانس که از دانش کسب شده خود در کار استفاده کنید (و صد البته برای آن حقوق بگیرید)، برای شروع کار شما بسیار با ارزش خواهد بود.

البته برخی دانشجویان برای شروع کار در کانادا ، مسیر کارآفرینی را طی می‌کنند و اقدام به تاسیس یک شرکت خواهند کرد. با این حال، بیشتر آن‌ها به عنوان اولین شغل در شرکتی مشغول به کار می‌شوند که پیش از این وجود داشته است. سوال این است که دانشجویان برای اشتغال به کار در کانادا در چه شرکت‌هایی تمایل بیشتری از خود نشان می‌دهند؟

“یونیورسام گلوبال” (Universum Global) به تازگی همین موضوع را بررسی کرده است. نتایج حاصل از این تحقیق جالب توجه به نظر می‌رسد. در این تحقیق از 20.676 دانشجو در مورد شرکت‌هایی که بیشتر تمایل دارند برای آن‌ها کار کنند، نظرسنجی شد. این دانشجویان در 162 دانشگاه و کالج از سراسر کانادا تحصیل می‌کردند. در نتیجه، می‌توان گفت که نتایج این بررسی در مورد شرکت‌های مورد علاقه دانشجویان برای کار در کانادا ، تصویر دقیقی را به ما ارائه می‌دهد.

در این مطلب می‌خواهیم ده شرکت محبوب دانشجویان برای فعالیت حرفه‌ای را با هم بررسی کنیم.

اشتغال به کار

10- مایکروسافت (Microsoft)

اگر به دنبال کار در کانادا هستید حتما شانس خود را در شرکت آقای بیل گیتس امتحان کنید. شرکت مایکروسافت در بین رشته‌های مختلف به اندازه رشته‌های مهندسی محبوب نیست. با این حال، هنوز هم دانشجویان این شرکت را شرکتی رویایی برای کار کردن خود می‌دانند. مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در دنیا است. مجموعه متنوع محصولات نرم‌افزاری مایکروسافت و تجارت جهانی این محصولات، آن را به مکانی جذاب برای اشتغال افرادی که به تازگی فارغ‌التحصیلان شده‌اند، تبدیل کرده است.

بر اساس گزارش آوریل 2019، مایکروسافت سومین شرکت ایالات متحده است که ارزشی بیش از 1 تریلیون دلار دارد (اپل و آمازون دو شرکت دیگر تریلیون دلاری هستند).

کار در کانادا

9- ارنست اند یانگ (Ernst & Young)

یکی از شرکت‌های مورد علاقه فارغ التحصیلان برای کار در کانادا شرکت ارنست اند یانگ است. مقر اصلی شرکت ارنست اند یانگ (EY) در شهر لندن کشور انگلیس است. این شرکت در حقیقت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حسابداری در دنیا به شمار می‌آید. شرکت ارنست اند یانگ در سال‌های اخیر کسب و کار خود را گسترش داده است. به این ترتیب، خدمات این شرکت در حال حاضر شامل خدمات مشاوره اجرایی یا مدیریت اجرا، خدمات مشاوره استراتژی، خدمات مشاوره فناوری و … می‌شود.

به طور طبیعی، فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های کسب و کار در شرکتی نظیر ارنست اند یانگ وجود دارد. به هر صورت، شهرت این شرکت باعث شده است همانند یک مرکز فروش عمده با مشتریان فراوان باشد. شرکت ارنست اند یانگ در فهرست نشریه فورچون (Fortune) با موضوع “100 شرکت برتر برای اشتغال” در سال 2018، رتبه 52 را کسب کرده است.

اشتغال به کار

8- رویال بانک کانادا (Royal Bank of Canada)

شاید باورکردنی نباشد، اما بانک‌های کانادایی از نظر بسیاری از فارغ‌التحصیلان جدید، مکان‌هایی فوق‌العاده خوب برای کار در کانادا هستند. بخشی از دلیل این امر، ثبات کاری بانک‌ها است. با این حال، برخی از عوامل غیر منتظره نیز در این مسئله دخیل هستند.

“جیسون کیپس” (Jason Kipps)، مدیرعامل شعبه کانادا در شرکت یونیورسام گلوبال معتقد است که بانک‌ها کارهای بسیاری را برای جذب کردن فارغ‌التحصیلان جدید -به ویژه در رشته‌های فناوری اطلاعات (IT) و مهندسی- انجام داده‌اند. رویال بانک کانادا نیز به دلیل اجرای عالی یک برنامه کارآموزی با حقوق و دارا بودن طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی، توانسته است محبوبیت بالایی را در بین دانشجویان برای اشتغال به کار در کانادا کسب کند.

کار در کانادا

7- ایر کانادا (Air Canada)

ایر کانادا یکی از محبوب ترین شرکت‌های کانادایی برای کار در کانادا است. شرکت ایر کانادا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کانادا افراد زیادی را در سراسر این کشور استخدام می‌کند. با این حال، نکته جالب این است که این شرکت، یکی از محبوب‌ترین شرکت‌هایی است که دانشجویان آرزوی اشتغال به کار در آن را دارند.

ایر کانادا به عنوان یکی از 100 کارفرمای برتر کانادا در سال 2019 نیز شناخته شده است. برای این که ایر کانادا به مکانی مطلوب برای اشتغال به کار تبدیل شود، دلایل مختلفی وجود دارد. برخی از مهمترین این عوامل را می‌توان امکانات دفتری آن، ایجاد نوآوری‌هایی در کارهای خیرخواهانه، شهرت خوب، دارا بودن برنامه‌هایی عالی برای آموزش و افزایش مهارت و … به شمار آورد.

اشتغال به کار

6- تسلا (Tesla)

شرکت تسلا در سال 2003 تاسیس شد. تخصص این شرکت در زمینه تولید خودروهای برقی و انرژی خورشیدی است. این شرکت به رهبری ایلان ماسک (Elon Musk) توانسته است به یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل شود. شرکت تسلا دارای شعب مختلفی در کشورهای ایالات متحده، کانادا و چند کشور دیگر است. از این رو فارغ التحصیلانی که علاقه به کار در کانادا و شرکت تسلا دارند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

بر اساس گزارشی که در سال 2018 منتشر شد، شرکت تسلا شاهد رشد سالیانه در برنامه‌های دانشجویی بوده است. بر طبق این گزارش، این شرکت تنها در سال 2017 نزدیک به نیم میلیون دانشجو را در برنامه‌های خود مشارکت داده بود. دانشجویان دلایل جذاب بودن شرکت تسلا برای اشتغال به کار را “هیجان کار، سهام کارگران و داشتن هدف مشترک با رهبر این شرکت برای تغییر جهان” عنوان کرده‌اند.

کار در کانادا

5- دومینیون بانک تورنتو (Toronto Dominion Bank)

دومینیون بانک تورنتو (که به اختصار TD نامیده می‌شود)، بزرگ‌ترین بانک کانادا از نظر مجموع دارایی است. همچنین، این بانک به عنوان محبوب‌ترین بانک کانادایی برای اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان جدید نیز شناخته می‌شود. علاوه بر این، دومینیون بانک تورنتو به عنوان یکی از 100 کارفرمای برتر کانادا در سال 2019 انتخاب شده است. بنابراین این بانک یک شرکت ایده آل برای کار در کانادا توسط دانشجویان فارغ التحصیل است.

دومینیون بانک تورنتو دارای برخی افتخارات و ویژگی‌هایی است که به جذب دانشجویان کمک می‌کند. این بانک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشارکت کننده در امور خیرخواهانه است. این بانک کانادایی تنها در سال 2018 بیش از 73 میلیون دلار به این امور اختصاص داد. همچنین، این بانک در عقد قرارداد با کارمندان جوان، مزایایی رقابتی و برنامه بازنشستگی را تنظیم می‌کند. علاوه بر این مزایا، دومینیون بانک تورنتو از نظر فضای کاری، ارتباطات و تعامل بین کارمندان نیز در رتبه بالایی قرار دارد.

اشتغال به کار

4- دیلویت (Deloitte)

یکی از بهترین کمپانی‌هایی که می‌توانید برای کار در کانادا انتخاب کنید شرکت دیلویت است. این شرکت نیز همانند شرکت ارنست اند یانگ، یکی از موسسات حسابداری موسوم به “بیگ فور” در جهان است. بیگ فور (چهار بزرگ یا Big Four) شامل شرکت‌های KPMG، دیلویت، PWC و ارنست اند یانگ می‌شود. دفتر مرکزی دیلویت نیز در شهر لندن انگلیس است. با این حال، حضور آن‌ها در كانادا بسیار قابل توجه است. دیلویت کانادا دارای بیش از 60 دفتر است که بالغ بر 11.000 نفر در آن‌ها کار می‌کنند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادایی به دلیل ایجاد فرصت‌های پیشرفت شغلی توسط شرکت دیلویت و همچنین امکان جابجایی بین‌المللی، تمایل زیادی دارند تا در این شرکت استخدام شوند. شرکت دیلویت به عنوان یک شرکت چند ملیتی، فرصتی را برای اشتغال به کار در نقاط مختلف جهان فراهم می‌کند!

کار در کانادا

3- آمازون (Amazon)

اگر تازه فارغ‌التحصیل شده و به دنبال اشتغال به کار در کانادا هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما شانس خود را برای استخدام در آمازون امتحان کنید. وجود نام شرکت آمازون در رتبه‌های بالای این لیست اصلا تعجب‌برانگیز نیست. می‌توان ادعا کرد که این شرکت با هر معیاری، یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیکی جهان، قدرت خود را از نیروی کار جهانی خود به دست آورده است.

با این حال، فعالیت شرکت آمازون بسیار فراتر از ارائه بسته‌های محصولات است. علاوه بر آن، این شرکت دارای یک بخش بزرگ نشریات، فیلم و تلویزیون و بخش محصولات مصرفی الکترونیکی است.

در این اواخر شرکت آمازون به دلیل شرایط نامساعد کار (به ویژه در بخش انبارهای خود) مورد انتقاد شدید قرار گرفت. با این همه، به نظر می‌رسد که محبوبیت این شرکت در میان فارغ‌التحصیلان جدید هنوز افتی نداشته است.

اشتغال به کار

2- اپل (Apple)

اگر برای کار در کانادا به دنبال یک شرکت مبتنی بر تکنولوژی هستید اپل یکی از بهترین گزینه‌ها است. غافلگیرکننده نیست که اشتغال به کار در شرکت اپل آرزوی بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های کانادا باشد. این شرکت به عنوان یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های فناوری جهان شناخته می‌شود. شرکت اپل بیشتر به خاطر تولید محصولات سخت‌افزاری نظیر گوشی‌های آیفون، تبلت‌های آیپد و نوت بوک‌های مک بوک شهرت پیدا کرده است. با این حال، این شرکت از نظر تولید نرم‌افزار نیز در دنیا سرآمد است.

علاوه بر این، شرکت اپل در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را در زمینه پخش استریم تلویزیون و موسیقی انجام داده است. شرکت اپل در کنار ثبات خود، عوامل جذاب دیگری را نیز برای اشتغال به کار دانشجویان دارد. از جمله این عوامل می‌توان به فرهنگ استارتاپ مانند این شرکت، فراهم آوردن فرصت برای همکاری با افراد باهوش و داشتن فاکتور “شجاعت” (که تنها چند شرکت محدود آن را دارند) اشاره کرد.

کار در کانادا

1- گوگل (Google)

بیشتر مردم به صورت روزانه از محصولات گوگل استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد این شرکت هر سال موفقیت‌های خود را افزایش می‌دهد. بنابراین، این که گوگل نخستین شرکت جذاب برای اشتغال به کار دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی باشد، کاملا قابل درک است.

شاید استخدام در شرکت گوگل به دلیل محبوبیت فراوان آن بسیار دشوار به نظر برسد. با این حال، این شرکت به سختی در برابر این مسئله مقاومت کرده است. اشتغال به کار در شرکت گوگل در مقایسه با دیگر شرکت‌هایی که سطحی بالا دارند، بسیار ساده‌تر است. به هر صورت، گوگل نیز دارای طیف گسترده‌ای از محصولات و بخش‌های مختلف است. همین امر باعث می‌شود شانس خوبی برای یافتن موقعیتی متناسب با رشته تحصیلی و علایق خود داشته باشید. به عبارت دیگر، شرکت گوگل فقط به مهندسین اختصاص ندارد! پس برای کار در کانادا در اولین فرصت به یکی از دفاتر آن در کانادا مراجعه کنید.

اشتغال به کار
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *