• پذیرش دانشجویان بین المللی

    International Students in Canada: Compliance

پذیرش دانشجویان خارجی در کانادا

دارندگان ویزای تحصیلی در کانادا باید به صورتی فعال تحصیل خود را ادامه دهند.

این سخن به معنی آن است که همراه با مسائل دیگر، باید در نظر داشته باشید که همواره باید در موسسه آموزشی تعیین شده باقی بمانید. همچنین، مطابق با برنامه تحصیلی شما باید فرآیند پیشرفت‌تان به موقع و منطقی باشد. به این ترتیب، وضعیت مهاجرت شما بدون مشکل حفظ می‌شود.

به شکل فعالانه تحصیل خود را پیگیری کنید

افرادی که برای تحصیل در کانادا ویزای تحصیلی دریافت کرده‌اند، باید به شکلی فعالانه تحصیل خود را دنبال کنند. بنابراین، باید به صورت تمام وقت یا پاره وقت در موسسه‌ای معتبر ثبت نام کنید تا فعالیت شما در زمینه ادامه تحصیل در نظر گرفته شود.

به هر صورت، اگر می‌خواهید با ویزای تحصیلی در کانادا مشغول به کار شوید، باید وضعیت تحصیلی شما به صورت تمام وقت حفظ شود. هر موسسه آموزشی تعریف خاص خود را از تحصیل تمام وقت دارد. با این همه، معمولا تحصیل تمام وقت به معنی گذراندن حداقل 9 واحد (یا سه درس) در هر ترم است.

ویزای تحصیلی در کانادا

گزارش وضعیت

مطابق آن‌چه که در قانون الزامی شده است، موسسات آموزشی منتخب کانادا باید به صورت دوره‌ای وضعیت دانشجویان خارجی ثبت نام شده را به اداره “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” (IRCC) گزارش کنند.

شرایط

در زمان اخذ ویزای تحصیلی در کانادا، شرایطی از سوی مامورین اداره مهاجرت کانادا برای شما تعیین می‌گردد. این شرایط می‌تواند شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

  • نوع تحصیل یا دوره‌ای که می‌توانید انتخاب کنید
  • موسسه آموزشی که می‌توانید در آن به تحصیل بپردازید
  • شهر محل تحصیل شما
  • زمان و مدت تحصیل شما
  • زمان‌ها و مکان‌هایی که باید برای گزارش معاینات یا آزمایش‌های پزشکی به آن‌ها مراجعه کنید
  • زمان‌ها و مکان‌هایی که باید در آن‌ها گزارش شواهد و مدارک رعایت شرایط پذیرش را ارائه دهید
  • ممنوعیت استخدام و مشغولیت کاری
  • طول مدت زمان اقامت شما در کانادا

توجه داشته باشید که عدم رعایت این شرایط عواقبی جدی در پی خواهد داشت.

ویزای تحصیلی در کانادا

تمدید ویزای تحصیلی در کانادا

شاید تمایل داشته باشید به تحصیل خود در مقاطع بالاتر در کانادا ادامه دهید. در این صورت، پیش از انقضای ویزای تحصیلی باید برای تمدید آن درخواست خود را ارائه دهید. توصیه موسسات آموزشی این است که حداقل سه ماه پیش از تاریخ انقضای ویزای تحصیلی برای تمدید آن اقدام کنید. به این ترتیب، زمان کافی برای طی فرایند تمدید ویزای تحصیلی را در اختیار خواهید داشت.

در زمانی که درخواست تمدید ویزای تحصیلی خود را ارائه می‌کنید، باید در کانادا ساکن باشید. همچنین، باید شرایط ویزای تحصیلی اولیه خود را رعایت کنید. برای مثال، نباید موسسه آموزشی را رها کرده و مشغول کار شده باشید.

انقضای ویزای تحصیلی در کانادا

ممکن است ویزای تحصیلی شما در حالی منقضی شود که هنوز برای تمدید آن درخواستی ارائه نداده باشید. در چنین حالتی، باید بلافاصله تحصیل (یا کار) خود را متوقف کنید، زیرا از وضعیت مجاز خارج شده‌اید.

در صورتی که از وضعیت مجاز فعالیت خارج شده باشید، باید برای برگرداندن وضعیت مجاز، درخواست خود را ارائه کنید. از زمان منقضی شدن ویزای تحصیلی در کانادا، 90 روز فرصت دارید تا این کار را انجام دهید. انجام این درخواست تنها از درون خاک کشور کانادا امکان‌پذیر است. بنابراین، تا زمانی که در مورد درخواست بازگرداندن وضعیت مجاز شما تصمیم‌گیری می‌شود، باید در این کشور باقی بمانید.

ممکن است روند بازگرداندن وضعیت مجاز به چند ماه زمان نیاز داشته باشد. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که با درخواست شما برای ویزای تحصیلی جدید موافقت شود. بنابراین، همیشه بهتر است پیش از انقضای ویزای تحصیلی خود نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

گم کردن مجوز تحصیل

ممکن است مجوز تحصیلی خود را به هر دلیلی گم کنید. در این صورت، باید درخواستی برای دریافت مجوزی به نام “تایید وضعیت یا جایگزینی سند مهاجرت” ارائه دهید. در چنین مواردی می‌توانید به تحصیل در کانادا ادامه دهید، اما تا زمانی که یک نسخه المثنی از مجوز تحصیلی خود را به دست نیاورده‌اید، نباید آن‌جا را ترک کنید.

ویزای تحصیلی در کانادا

یک ترم مرخصی تحصیلی

ممکن است در شرایطی بخواهید یک ترم مرخصی تحصیلی بگیرید. در این صورت باید متوجه باشید که احتمال دارد این اتفاق بر روی ویزای تحصیلی در کانادا و امکان کار کردن شما تاثیرگذار باشد. در نتیجه، اگر تصمیم دارید یک ترم از تحصیل کردن فاصله بگیرید، بهتر است اول با مشاور دانشجویان خارجی مشورت کنید.

وقفه‌های منظم و برنامه‌ریزی شده

در طول مدت تحصیلی، برخی وقفه‌های منظم یا برنامه‌ریزی شده پیش‌بینی شده است. از جمله این موارد می‌توان به تعطیلات تابستانی، هفته مطالعه، تعطیلات زمستانی یا دوره میان فارغ‌التحصیلی تا دریافت ویزای کاری اشاره کرد. بر طبق قوانین اداره “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” (IRCC)، تنها چهار ماه متوالی مجاز به داشتن چنین وقفه‌هایی هستید؛ البته با رعایت این دو شرط:

1- دانشجویان تنها یک‌بار در طول یک سال تقویمی مجاز به وقفه اینچنینی هستند.

2- دانشجویان باید قبل و بعد از این وقفه‌ها به صورت تمام وقت در موسسه آموزشی ثبت نام کرده باشند.

ادامه همین موضوع …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *