• بیمه درمانی دانشجویی

    Student Health Insurance

بیمه درمانی دانشجویی

سیاست‌ها و قوانین بیمه درمانی دانشجویی برای دانشجویان خارجی در ایالت‌های مختلف کانادا متفاوت است. دانشجویانی که برای تحصیل در کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند، باید در مورد امکان تحت پوشش قرار گرفتن بیمه درمانی دانشجویی در ایالت مورد نظر خود تحقیق کنند. دانشجویان خارجی در طول مدت اقامت خود در کانادا مجبور به اخذ بیمه درمانی هستند. برخی از ایالت‌های کانادا بیمه درمانی دانشجویی را به صورت رایگان پوشش می‌دهند و برخی دیگر نیز بابت آن حق بیمه دریافت می‌کنند. در این موارد معمولا دانشجویان باید درخواست پذیرش بیمه درمانی دانشجویی را به ایالت مربوطه ارائه دهند.

به هر حال، برخی ایالت‌ها دانشجویان خارجی را تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌دهند. در این موارد، دانشجویان اغلب مجبور به خریداری بیمه درمانی خصوصی می‌شوند. این کار در بیشتر موارد از طریق کالج یا دانشگاه محل تحصیل آن‌ها صورت می‌پذیرد.

بیمه درمانی دانشجویی

ممکن است برخی از موسسات آموزشی که بیمه درمانی ایالتی را برای دانشجویان خارجی پوشش نمی‌دهند، این دانشجویان را ملزم به شرکت در طرح‌های بیمه سلامت کنند. این در حالی است که برخی دیگر از موسسات آموزشی طرح‌های اختیاری بیمه سلامت را به دانشجویان پیشنهاد می‌دهند.

در صورتی که تمایل دارید سیاست‌ها و قوانین همه ایالت‌های کانادا را در مورد بیمه درمانی دانشجویی با یکدیگر مقایسه کنید و از تفاوت‌های آن‌ها در این زمینه مطلع شوید، می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید.

قوانین بیمه درمانی دانشجویی در ایالت‌های مختلف کانادا

نام ایالتآیا این ایالت دانشجویان خارجی را هم تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌دهد؟شرایط الزامیتوضیحات بیشتر
آلبرتابله– دارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 12 ماه اعتبار
– حداقل 12 ماه اقامت در آلبرتا
دارندگان مجوز تحصیلی با اعتبار بین 3 ماه تا 12 ماه در صورتی واجد شرایط شناخته می‌شوند که مدارکی ارائه دهند که اثبات کننده قصد آن‌ها برای حداقل 12 ماه اقامت در ایالت آلبرتا باشد.
دانش‌آموزان زیر 18 سال باید تحت پوشش بیمه درمانی والدین یا سرپرست خود قرار گیرند.
درخواست بیمه درمانی دانشجویی باید ظرف مدت 90 روز پس از ورود به آلبرتا ارائه شود.
بریتیش کلمبیابلهدارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 6 ماه اعتبارپوشش بیمه سلامت پس از سه ماه شروع می‌شود. بنابراین، توصیه می‌شود دانشجویان خارجی به محض ورود به این ایالت، درخواست بیمه خود را ارائه دهند. پوشش بیمه در نخستین روز ماه سوم پیش رو آغاز می‌شود. برای مثال، اگر دانشجو در روز 25 آگوست وارد بریتیش کلمبیا شود، از روز اول نوامبر تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی قرار خواهند گرفت. دانشجویان خارجی باید به دنبال یک پوشش بیمه‌ای خصوصی برای این سه ماه نخست باشند.
مانیتوبابله– دارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 6 ماه اعتبار
– حداقل 6 ماه اقامت در مانیتوبا در یک سال تقویمی (برای مثال، اقامت 6 ماه از سال 2019)
نیوبرانزویکبلهحداقل 3 ماه اقامت در نیوبرانزویکدانشجویان خارجی ملزم به ارائه مدارک زیر هستند:
• مدرک اثبات ثبت نام به صورت تمام وقت در یک موسسه آموزشی ایالت نیوبرانزویک در سطوح آموزشی پس از دوره متوسطه
• مجوز تحصیلی معتبر
• مدرک اثبات کننده تاریخ ورود به ایالت نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادوربلهدارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 12 ماه اعتبار
قلمروهای شمال غرببلهدارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 12 ماه اعتبار
نوا اسکوشیابلهدارا بودن مجوز تحصیلی با حداقل 12 ماه اعتباردانشجویان خارجی در نخستین روز از سیزدهمین ماهی که به عنوان دانشجو وارد ایالت نوا اسکوشیا شده‌اند، می‌توانند درخواست قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی را ارائه دهند. البته، شرط لازم این است که دانشجو بیش از 31 روز متوالی را خارج از این ایالت سپری نکرده باشد. برای مثال، دانشجویی که در ماه جولای وارد نووا اسکوشیا شده است، در ماه آگوست سال بعد می‌تواند درخواست کند که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرد. برای این که این پوشش بیمه‌ای استمرار پیدا کند، دانشجو باید هر سال یک کپی از مجوز تحصیلی خود را به اداره کارت سلامت نوا اسکوشیا (MSI) ارسال کند و اظهارنامه مربوطه را به امضا برساند.
انتاریوخیربیشتر دانشگاه‌های انتاریو در طرح بیمه سلامت دانشگاه (UHIP) مشارکت می‌کنند. دانشجویان خارجی این موسسات آموزشی ملزم به ثبت نام در این طرح هستند، مگر این که در شرایطی خاص از این مسئله معاف شوند.
جزیره پرنس ادواردخیردانشجویان خارجی ملزم به دریافت بیمه درمانی خصوصی هستند. ممکن است موسسات آموزشی طرح‌های پوشش بیمه‌ای خود را ارائه دهند که ثبت نام در این طرح‌ها می‌تواند اختیاری یا اجباری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با خود این موسسات آموزشی مشورت کنید.
کبکخیر، به جز موارد استثناءدانشجویان خارجی از برخی کشورها نظیر بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال و سوئد به دلیل موافقت‌نامه‌های دو جانبه بین ایالت کبک و کشور خود می‌توانند واجد شرایط قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی دانشجویی باشند.
برخی از دانشجویان دارای بورسیه تحصیلی نیز در این ایالت تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند.
دانشجویان خارجی (به جز موارد استثناء) ملزم به دریافت بیمه درمانی خصوصی هستند. ممکن است موسسات آموزشی طرح‌های پوشش بیمه‌ای خود را ارائه دهند که ثبت نام در این طرح‌ها می‌تواند اختیاری یا اجباری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با خود این موسسات آموزشی مشورت کنید.
ساسکاچوانبلهدارا بودن مجوز تحصیلی و مستندات مربوط به ثبت نام در موسسات آموزشی به صورت تمام وقت
یوکانخیر

ادامه همین موضوع …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *