• ویزای تجاری کانادا

    Business Visitor Visas

ویزای تجاری کانادا

همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مجوز اقامت موقت نیاز دارند. تنها استثنا در این قانون شامل اتباع کشورهای موسوم به “کشورهای معاف از ویزا” می‌شود. این افراد از تهیه ویزای کانادا معاف هستند و در صورت مسافرت هوایی به این کشور، فقط به ارائه مجوز الکترونیکی سفر یا eTA نیاز دارند. بنابراین، افرادی که به دلائل تجاری می‌خواهند به کانادا سفر کنند نیز باید برای دریافت ویزای توریستی (یا به عبارتی “ویزای بازدیدکننده”) درخواست خود را ارائه دهند.

دارندگان ویزای تجاری کانادا افرادی هستند که برای انجام فعالیت‌های تجاری بین‌المللی به کانادا سفر می‌کنند. با این حال، آن‌ها در عمل وارد بازار کار کانادا نمی‌شوند.

ویزای تجاری کانادا

مقایسه ویزای تجاری با ویزای کاری و مجوز کار

باید توجه داشته باشید که ویزای تجاری با ویزای کاری و مجوز کار در کانادا تفاوت دارد. فردی که دارای ویزای تجاری کانادا است، نمی‌تواند به عنوان نیروی کار در کانادا مشغول فعالیت شود. هدف از صدور ویزای تجاری متفاوت از ویزای کاری است. دارنده ویزای تجاری کانادا اجازه اقامت کوتاه مدت برای انجام فعالیت‌های تجاری نظیر شرکت در کنفرانس‌های صنعتی، بازدید از سایت‌های صنعتی و تجاری یا آموزش کسب و کار را دارد. در نتیجه، اگر می‌خواهید از طریق شرکت خود به کانادا مهاجرت کنید یا در یک شرکت کانادایی استخدام شوید، به مجوز کار نیاز خواهید داشت.

شما با ویزای تجاری کانادا می‌توانید برای جستجوی کار در کانادا به این کشور سفر کنید و در صورت تایید شرایط استخدام، درخواست ویزای کاری خود را ارائه دهید. به هر حال، فراموش نکنید که نمی‌توانید بدون داشتن مجوز کار به صورت قانونی در کانادا فعالیت حرفه‌ای داشته باشید.

ممکن است در شرایطی که با ویزای تجاری یا توریستی به کانادا سفر کرده‌اید، با پیشنهاد شغلی یک کارفرمای کانادایی مواجه شوید. اگر این پیشنهاد قطعی است، پیش از شروع به کار باید درخواست صدور مجوز کاری را برای خود ارائه دهید. این درخواست شما توسط یک دفتر ویزای کانادا (VAC) بررسی می‌شود. این دفتر ویزا باید مسئول اتباع کشوری باشد که در آن زندگی می‌کنید یا تبعه آن هستید. در نتیجه، شاید لازم باشد که برای طی مراحل درخواست مجوز کاری از کانادا خارج شوید. با این حال، می‌توانید تا زمانی که ویزای تجاری شما معتبر است، در کانادا بمانید.

ویزای تجاری

نحوه درخواست ویزای تجاری کانادا

برای درخواست ویزای تجاری مراحل چندان خاصی نسبت به درخواست ویزای توریستی یا اقامت موقت وجود ندارد. متقاضیان ویزای تجاری کانادا باید رویه معمول درخواست ویزای توریستی را طی کنند. تنها تفاوت موجود این است که این متقاضیان باید ثابت کنند برای انجام فعالیت‌های تجاری بین‌المللی قصد ورود به خاک کانادا را دارند. ممکن است افسران مرزی در مرز ورودی کانادا از دارندگان ویزای تجاری بخواهند که مدارک اثبات‌کننده فعالیتشان را نشان دهند.

اتباع برخی کشورهای خاص برای ورود به خاک کانادا از ارائه ویزا معاف هستند. این افراد نیز در اکثر مواقع برای سفر هوایی به کانادا باید مجوز الکترونیکی سفر (eTA) را ارائه دهند.

ممکن است بخواهید در زمان سفر به کانادا با ویزای تجاری، اعضای خانواده را نیز همراه خود به این کشور ببرید. این کار به این شرط امکان‌پذیر است که برای هر کدام از آن‌ها ویزای توریستی تهیه کرده باشید.

ویزای تجاری کشور کانادا

افراد تحت پوشش توافق نفتا (NAFTA)

توافق نفتا (NAFTA) یا پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی برای کاهش موانع تجاری میان کشورهای مکزیک، ایالات متحده و کانادا منعقد شده است. بر اساس این پیمان، شهروندان هر کدام از این کشورها بدون نیاز به ویزای تجاری کانادا می‌توانند برای مسائل تجاری موقتی یا سرمایه‌گذاری وارد دیگر کشورهای عضو نفتا شوند.

مطالب قبلی در همین رابطه …

1 پاسخ
  1. بهروز علی پور
    بهروز علی پور می گوید

    سلام وقتتون بخیر..میشه لطفاً به من بگید که با داشتن ویزای توریستی بیزنسی آیا امکان دارد بعد از ورود به داخل کانادا درخواست پناهندگی کنم یا خیر؟ سپاسگزارم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *