• سوپر ویزای کانادا

    Super Visa

سوپر ویزای کانادا برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

یکی از انواع ویزاهای کانادا، سوپر ویزای کانادا است. این ویزا برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم صادر می‌شود. به این ترتیب، اگر شما اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشید، می‌توانید والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود را به این کشور دعوت کنید. آن‌ها می‌توانند دو سال پیاپی را بدون نیاز به تمدید ویزا در این کشور سپری کنند.

سوپر ویزای کانادا می‌تواند برای مدت 10 سال اعتبار داشته باشد. در نتیجه، این اقوام شما در یک مدت ده ساله می‌توانند به دفعات وارد خاک کانادا شوند. این نوع ویزا برای تسهیل امکان دیدار نسل‌های قدیم با افراد جوان‌تر مقیم کانادا در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید افرادی که موفق به دریافت سوپر ویزا می‌شوند، اجازه کار در کشور کانادا را نخواهند داشت.

سوپر ویزای کشور کانادا

چه کسانی می‌توانند برای دریافت سوپر ویزای کانادا اقدام کنند؟

والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائمی کانادا می‌توانند واجد شرایط دریافت سوپر ویزا باشند. البته این نسبت خانوادگی تنها یک پیش‌شرط است و تضمین‌کننده موافقت با درخواست ویزا نیست. از جمله شروط مهم این است که متقاضیان نباید از نظر امنیتی یا سلامتی باعث به خطر افتادن جامعه و کشور کانادا شوند. همچنین، ممکن است شرایط خاصی از سوی اداره ویزا (که در آنجا درخواست ویزا ارائه شده است) تعیین شود و متقاضیان باید این شرایط را نیز احراز کنند.

نکته مهم این است که سوپر ویزای کانادا شامل هیچ عضو دیگر خانواده نمی‌شود. فقط پدر، مادر، پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها به همراه همسران قانونی آن‌ها می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

متقاضیان کشورهای عادی و کشورهای معاف از ویزا

سوپر ویزای کانادا برای متقاضیان از کشورهایی که برای ورود به این کشور نیاز به ویزای توریستی دارند، بسیار ایده‌آل است. زمانی که این افراد موفق به دریافت سوپر ویزا می‌شوند، به راحتی می‌توانند بین کانادا و کشور خود در تردد باشند. به این ترتیب، والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانند بدون هیچ نگرانی و زحمتی برای درخواست مجدد ویزای توریستی، بارها به دیدن فرزندان و نوه‌های خود بروند و از جذابیت‌های کانادا نیز بهره ببرند.

همچنین، این افراد می‌توانند از درخواست دیگری مشابه با همین فرایند اخذ سوپر ویزا استفاده کنند. در آن درخواست برای متقاضیان به جای صدور ویزا، نامه‌ای رسمی از سوی اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) صادر می‌شود. این نامه تا دو سال به آن‌ها اجازه ورود به خاک کانادا را می‌دهد.

شهروندان و دارندگان اقامت دائمی کشورهای معاف از ویزا نیز به طور کلی بی‌نیاز از دریافت ویزای توریستی یا سوپر ویزا هستند.

سوپر ویزای کانادا

فرایند درخواست سوپر ویزا

روند درخواست سوپر ویزای کانادا مشابه روند دریافت یک ویزای توریستی معمولی است. با این حال، برای این کار به مقداری مدارک بیشتر نیاز دارید. این مدارک باید ثابت کند که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ در طول مدت اقامت خود در کانادا به خوبی تامین مالی می‌شوند. مدارک الزامی برای این مسئله شامل موارد زیر است:

  • دعوتنامه از طرف فرزند یا نوه متقاضی که مقیم کشور کانادا است.
  • مدارکی که ثابت می‌کند فرزند یا نوه متقاضی حداقل درآمد لازم (LICO) را برای تامین مالی خانواده دارد (برای اطلاع از جزییات درآمد لازم، در ادامه جدولی ارائه می‌شود).
  • مدارکی که رابطه خویشاوندی میان متقاضی با فرزند یا نوه او را به اثبات می‌رساند. از جمله این مدارک می‌توان به گواهی تولد فرزند اشاره کرد که نام والدین در آن ثبت شده است.
  • مدارکی که ثابت می‌کند متقاضی حداقل برای یک سال آینده تحت پوشش بیمه درمانی یک شرکت بیمه کانادایی است.
سوپر ویزای کشور کانادا

حداقل درآمد مورد نیاز به نسبت تعداد اعضای خانواده

تعداد اعضای خانواده فرزند یا نوه شماحداقل درآمد مورد نیاز (درآمد فرزند یا نوه شما)
یک نفر24,949 دلار
دو نفر31,061 دلار
سه نفر38,185 دلار
چهار نفر46,362 دلار
پنج نفر52,583 دلار
شش نفر59,304 دلار
هفت نفر یا بیشتر66,027 دلار

درخواست صدور سوپر ویزای کانادا باید در اداره ویزایی رسیدگی شود که مسئول این امور در منطقه اقامت متقاضی است. با توجه به نظر مسئولین این اداره و دستورالعمل‌های آن، ممکن است ارائه مدارک دیگری نیز الزامی باشد.

بعد ار تکمیل مدارک، ارزیابی درخواست سوپر ویزا با در نظر گرفتن عوامل مختلف انجام می‌شود. در این ارزیابی هدف سفر به کانادا نیز بررسی خواهد شد. همچنین، ارتباط میان متقاضیان با کشور خود نیز ارزیابی می‌شود. علت این کار، این است که مشخص شود آن‌ها تصمیم به بازگشت به سرزمین خود را دارند یا می‌خواهند از این فرصت برای مهاجرتی همیشگی سوءاستفاده کنند؟ برای این مسئله می‌توانید مدارک ارتباطات خانوادگی، مالی و دیگر ارتباطات خارج از کانادا را ارائه دهید. به این ترتیب، می‌توانید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

معاینه پزشکی برای همه متقاضیان سوپر ویزای کانادا الزامی است. فرم‌ها و دستورالعمل‌های این معاینه پس از ارسال درخواست سوپر ویزا توسط دفتر ویزا به متقاضیان ارائه می‌شود.

ادامه همین موضوع …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *