• رد درخواست ویزای توریستی کانادا

    Visitor Visa Refusal

رد درخواست ویزای توریستی کانادا

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که تعداد رد درخواست ویزای توریستی کانادا رو به افزایش گذاشته است. در حال حاضر درخواست ویزای بسیاری از افراد تبعه برخی کشورهای خاص که می‌خواهند به عنوان توریست یا دانشجو به کشور کانادا سفر کنند، رد می‌شود. دلیل این اتفاق، تمایل تعداد زیادی از سیاستمداران برای تغییر سیستم موجود است.

بررسی آمار رد درخواست ویزای توریستی کانادا

تنها در سال 2017 نزدیک به 600,000 درخواست ویزای توریستی برای اقامت کوتاه‌مدت در کانادا رد شده است. به طور کلی، این نوع ویزا برای دارندگان آن‌ها امکان سفر و اقامت موقت در کانادا را به عنوان توریست، تاجر، دانشجو یا شرکت‌کننده کنفرانس‌ها و … فراهم می‌آورد. همچنین، از این نوع ویزا برای بازدید از اعضای خانواده یا دوستان مقیم کانادا نیز می‌توان استفاده کرد. تعداد رد درخواست ویزای توریستی کانادا در سال 2017 بیش از 25 درصد از کل درخواست‌های ویزا بوده است.

همه درخواست‌های ویزای توریستی با یک سری معیار مشابه مورد بررسی قرار می‌گیرند. با این حال، در برخی موارد با توجه به کشور محل اقامت متقاضی و کشوری که متقاضی تبعه آن است، برخی عوامل دیگر نیز در نظر گرفته می‌شود. احتمال رد درخواست ویزای متقاضیان کشورهایی که امنیت سیاسی و اقتصادی کمتری دارند، بسیار بیشتر است. در واقع، بسیاری از کشورهای آفریقایی و خاورمیانه با میزان قابل توجه 75 درصدی رد درخواست ویزای توریستی کانادا مواجه هستند.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا

متاسفانه این سیاست رد درخواست‌ها تاثیرات منفی داشته است. در بسیاری از کنفرانس‌ها، برخی از سخنرانان و مدعوین نمی‌توانند حضور پیدا کنند. همچنین، تعدادی از افراد مقیم کانادا قادر به دیدار اعضای خانواده خود در کشور کانادا نیستند.

آمار رد درخواست ویزای توریستی کانادا در سه ماهه نخست 2018 به 30 درصد از کل درخواست‌ها رسید. به این ترتیب، به نظر می‌رسد مقامات مهاجرت کانادا تصمیم به تعریف مجدد سیستم رسیدگی به درخواست‌های ویزای توریستی دارند تا شرایط منصفانه‌تری از نظر آن‌ها ایجاد شود.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا

به چه دلایلی درخواست ویزای توریستی کانادا رد می‌شود؟

یکی از رایج‌ترین دلایل رد درخواست ویزای توریستی کانادا این است که متقاضی نمی‌تواند افسر مهاجرت را متقاعد کند که در پایان مدت تعیین شده، کشور کانادا را ترک خواهد کرد. گاهی مواقع ممکن است افسر مهاجرت بنا به دلیلی معتقد باشد که فرد متقاضی حتی پس از اتمام مدت اعتبار ویزای خود باز هم در کشور کانادا اقامت خواهد داشت. در این شرایط احتمال رد شدن درخواست ویزا بسیار بالا است.

در زمانی که متقاضی درخواست ویزای توریستی را برای ارائه آماده می‌‌کند، حتما باید مدارک بازگشت خود را نیز ارائه دهد. این مدارک می‌تواند شامل بلیط خریداری شده برای برگشت از سفر یا مدارک اثبات‌کننده توانایی مالی وی برای بازگشت باشد.

علاوه بر این، چنانچه متقاضی ویزا نتواند ثابت کند که قادر به تامین هزینه‌های خود و همراهانش در طول اقامت در کانادا است، به احتمال زیاد درخواستش رد خواهد شد.

همان‌گونه که پیش از این گفته شد، افسران کانادایی در هنگام ارزیابی یک درخواست ویزا، کشورهای اقامت و تابعیت متقاضی را نیز مد نظر قرار می‌دهند. این عوامل تا حدود زیادی غیرقابل تغییر هستند. بنابراین، متقاضیان کشورهایی که میزان رد درخواست ویزای بیشتری دارند، باید از تکمیل بودن همه مدارک لازم مطمئن شوند. به این ترتیب، می‌توان امیدوار بود که درخواست ویزا مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا

آیا کانادا سیاست خود را در مورد رد درخواست‌های ویزای توریستی تغییر خواهد داد؟

نتایج حاصل از گزارش اخیر باعث شده فشارهای زیادی بر روی دولت کانادا وارد شود. این فشارها برای تغییر روش‌های بررسی و رد ویزاهای توریستی است. میزان رد درخواست‌ها در حال حاضر باعث می‌شود سالیانه در حدود نیم میلیون نفر از توریست‌های متقاضی نتوانند به این کشور سفر کنند. این مسئله تاثیر منفی قابل توجهی بر روی صنعت توریسم کانادا می‌گذارد.

علاوه بر این، افزایش رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر روی طیف وسیعی از صنایع دیگر نیز تاثیرگذار است. در بسیاری از موارد، کنفرانس‌های دانشگاهی نمی‌توانند دانشمندان و نخبه‌های علمی برخی کشورهای آفریقایی و خاورمیانه را جذب کنند. حتی گزارش‌های تجاری بین‌المللی نشان می‌دهد که این افزایش رد درخواست‌های ویزا بر روی رشد اقتصادی کانادا نیز تاثیر منفی گذاشته است.

به هر حال، فقط گذشت زمان نشان می‌دهد که دولت کانادا چگونه با این مشکل برخورد خواهد کرد. ویزاهای توریستی یکی از رایج‌ترین انواع اقامت موقت در کشور کانادا به شمار می‌روند. در نتیجه، هر گونه تغییر در سیستم صدور آن‌ها می‌تواند در روند مهاجرت به این کشور تاثیر قابل توجهی داشته باشد. با این حال، با عدم استقبال کشورهای دوست و همسایه با سیاست‌های دولت کانادا، به نظر می‌رسد بازنگری در روند بررسی و صدور ویزای توریستی از سوی این کشور ضروری است.

ادامه همین موضوع …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *