• تمدید ویزای توریستی کانادا

  Visa Extension

تمدید ویزای توریستی کانادا

یکی از سوالات متداولی که در ذهن متقاضیان ورود به کانادا وجود دارد این است که با ویزای توریستی خود چه مدت می‌توانیم در کانادا بمانیم؟ سوال دیگری که بسیار از ما پرسیده می‌شود این است که چه زمانی نیاز به تمدید ویزای توریستی کانادا داریم؟

ویزای توریستی سندی است که به اتباع کشورهای خارجی اجازه می‌دهد به صورت قانونی به کانادا سفر کنند و مدتی معین (معمولا 6 ماه) را در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا در دو نوع ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود صادر می‌شود.

دارندگان ویزای توریستی کانادا حداکثر تا پایان مدت تعیین شده می‌توانند در کشور کانادا اقامت داشته باشند. در صورتی که این افراد بخواهند مدت اقامت خود را تمدید کنند، حداقل 30 روز قبل از پایان مدت زمان تعیین شده اولیه باید درخواست تمدید ویزای خود را ارائه دهند. در این حالت حتی اگر اعتبار ویزای فعلی به پایان برسد و هنوز درخواست متقاضی در دست بررسی باشد، باز هم می‌تواند به اقامت در کانادا ادامه دهد. اصطلاحا در این حالت شما دارای “وضعیت معین ” هستید. همچنین، در زمانی که با ویزای توریستی در کانادا اقامت دارید و شرایط لازم برای یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا را کسب کرده‌اید، می‌توانید درخواست خود را برای صدور مجوز اقامت دائم ارائه کنید.

تمدید ویزای توریستی کانادا

چگونگی تمدید ویزای توریستی کانادا

ممکن است در حال حاضر شما با ویزای توریستی در کشور کانادا باشید. اگر تمایل داشته باشید بیش از مدت اعتبار ویزای خود در این کشور بمانید، باید برای تمدید ویزای توریستی کانادا خود اقدام کنید. برای این کار، پر کردن فرم IMM 5708 لازم است.

در صورتی که درخواست شما برای ادامه اقامت در کانادا مورد تایید قرار گیرد، یک “مدرک اقامتی” (Visitor record) به عنوان توریست دریافت خواهید کرد. این مدرک:

 • سندی است که در آن مدت اقامت مجاز شما تعیین شده است.
 • دارای تاریخ انقضا است. بدیهی است که در این تاریخ (یا پیش از آن) باید کشور کانادا را ترک کنید.

توجه داشته باشید که داشتن مدرک Visitor Record تضمین‌کننده امکان ورود مجدد شما به خاک کانادا نیست. به عبارت دیگر، اگر پس از دریافت این مدرک به کشوری دیگر سفر کنید، بازگشت شما به کانادا (حتی در مدت اعتبار این مدرک) تابع شرایطی خواهد بود. بنابراین، اگر قصد خروج از کانادا را دارید، باید نسبت به دریافت یک مجوز ورود نظیر ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

فرم IMM 5708 چیست؟

اگر قصد تمدید ویزای توریستی کانادا خود یا دیگر اعضای خانواده را داشته باشید باید فرم IMM 5708 را پر کنید. IMM 5708، در حقیقت درخواست متقاضی برای تغییر شرایط اقامت، افزایش مدت اقامت یا اقامت در کانادا به عنوان یک توریست یا دارنده مجوز اقامت موقت است. به عبارت دیگر، این فرم برای تغییر برخی شرایط اقامتی در مجوزهای اقامت موقت کانادا (از جمله ویزای توریستی) استفاده می‌شود.

این فرم به هر تعداد دفعاتی که بخواهید، قابل ارائه است. به این ترتیب، مجوز اقامتی شما با ارسال این فرم و تایید آن توسط افسران اداره مهاجرت تمدید می‌شود.

فرم IMM 5708 تاثیری بر روی تغییر وضعیت یک دانشجو یا کارگر موقت در کانادا نمی‌گذارد. در نتیجه، اگر می‌خواهید مجوز تحصیلی یا مجوز کاری خود را تمدید کنید، به نوعی دیگر از درخواست تمدید نیاز دارید.

تمدید ویزای توریستی کانادا

چه شرایطی برای تمدید ویزای توریستی کانادا لازم است؟

 • در زمان درخواست تمدید ویزا باید در خاک کانادا باشید.
 • در این زمان باید گذرنامه‌ای داشته باشید که مدت اعتبار آن برای مدت اقامت شما کافی باشد. (بیشتر از شش ماه)
 • باید هزینه مربوط به تکمیل فرم IMM 5708 را پرداخت کنید.

برای تمدید ویزای توریستی کانادا باید مطمئن شوید هر مجوز دیگری (مجوز کاری یا تحصیلی) که دارید، همچنان دارای اعتبار است. همچنین، این مجوز نباید تداخل یا تناقضی با ویزای توریستی شما داشته باشد.

ادامه همین موضوع …

2 پاسخ
 1. Massoud.tk
  Massoud.tk می گوید

  درود،مدت اعتبار پاسپورت وویزای توریستی من تا اواخر نوامبر تمام میشود.میخواهم مدت بیشتری در کانادا بمونم.چه باید کرد

  پاسخ
 2. شهره
  شهره می گوید

  سلام .با عرض پوزش .اعتبار پاس و بالطبع ویزای تورییتی من تاتاریخ ۲۰۲۲/۹/۱۱ یا یه عبارتی ۱۴۰۱/۶/۲۰میباشد و هم اکنون به مدت سه ماه تمام است که در کشور کانادا اقامت دارم .از آنجا که فعلا قصد بازگشت به ایران را ندارم ،چنانچه شش ماه اقامتم در کشور کانادا تمام شود با توجه به الزام به خروج پس از شش ماه و بعد ورود دوباره آیا راهی وجود دارد که بدون خروج و ورود مجددا بیش از شش ماه در کانادا اقامت داشته باشم‌؟سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *