دریافت اقامت دائم کانادا به واسطه تحصیل و کار

اقامت دائم کانادا

شروع تحصیل در کانادا به صورت آنلاین، در ترم پاییز 2020، می‌تواند شما را برای کار در کانادا آماده کند. همچنین می‌تواند شانس شما را برای دریافت اقامت دائم کانادا را از طریق سیستم ورود سریع، برنامه انتخاب استانی یا سایر برنامه‌های مهاجرتی افزایش دهد.

در سال‌های اخیر، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا (PR) رقابتی‌تر شده است.

متقاضیان برنامه‌های مختلف مهاجرت، در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند. در این میان، فقط افرادی که بالاترین امتیاز را داشته باشند، برای دریافت اقامت دائم کانادا دعوت می‌شوند.

داوطلبانی که می‌خواهند شانس خود را برای دریافت اقامت دائم ارتقا دهند، می‌توانند مسیر آموزش را در پیش بگیرند. البته داشتن منابع مالی کافی برای تحصیل در کانادا اهمیت بسیاری دارد.

اقامت دائم کانادا

کانادا شرایط بسیار جذابی را برای دانشجویان بین المللی محیا کرده است

کانادا، اگر نگوییم بهترین، یکی از بهترین شرایط جهان را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می‌دهد.

این شرایط به دنبال تغییرات اخیر در سیاست‌های مهاجرپذیری کانادا، حتی جذاب‌تر هم شده است.

سیاست جدید کانادا به دانشجویان بین المللی امکان می‌دهد تحصیلات خود را به صورت آنلاین از ترم پاییز 2020 آغاز کنند. این دانشجویان حتی با تحصیل غیرحضوری نیز، امکان دریافت مجوز اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا را خواهند داشت.

اگر هدف اصلی شما به دست آوردن اقامت دائم کانادا است، استفاده از مسیر آموزش به چند صورت به شما کمک خواهد کرد.

ابتدا باید بدانید در سیستم رتبه‌بندی متقاضیان مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا ، چه چیزهایی اهمیت دارند. کانادا معیارهایی مانند سن، مهارت زبان، تحصیلات و سابقه کار را ارزیابی می‌کند.

تحصیل در کانادا، شرایط شما را در سه بخش از معیارها تقویت می‌کند: زبان، تحصیلات و سابقه کار. البته بیشتر دانشجویان بین المللی از نظر سن نیز جوان هستند.

دنبال کردن مسیر آموزش به شما کمک می‌کند، در یک محیط انگلیسی و یا فرانسوی زبان قرار بگیرید. محیطی که از ورود شما به اقتصاد و اجتماع کانادا حمایت می‌‌کند.

همچنین می‌توانید یک مدرک تحصیلی معتبر به دست آورید که به اشتغال شما در کانادا کمک می‌کند. البته این کار به افزایش امتیازهای شما در برنامه‌های مختلف مهاجرتی نیز منجر می‌شود. چه به دنبال دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مجموعه ورود سریع باشید، چه برنامه انتخاب استانی (PNP)، چه سایر برنامه‌های مهاجرتی، داشتن یک مدرک تحصیلی کانادایی امتیاز بیشتری نسبت به سایر مدارک تحصیلی خواهد داشت.

کار در کانادا

امکان کار در کانادا در دوران تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی

یکی از امتیازات منحصر بفرد کانادا این است که به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد، حین تحصیل در کانادا کار کنند. همچنین برای این دانشجویان، پس از اتمام دوره آموزشی نیز مجوز اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) صادر می‌شود.

با داشتن مجوز تحصیل در کانادا می‌توانید حداکثر 20 ساعت در هفته، در تعطیلات یا دوران تحصیل خود کار کنید.

بسیاری از دانشجویان نیز واجد شرایط دریافت PGWP هستند. این مجوز بسته به طول دوران تحصیل دانشجو در کانادا، تا سه سال اعتبار دارد. PGWP به شما امکان می‌دهد برای هر کارفرمای مورد علاقه خود کار کنید (مجوز اشتغال آزاد).

به‌علاوه، همسران و شرکای عرفی دانشجویان خارجی (ازدواج غیررسمی)، که مجوز PGWP داشته باشند نیز می‌توانند برای دریافت مجوز اشتغال آزاد اقدام کنند.

کسب تجربه کار در کانادا در طول دوران تحصیل، اهمیت بسیاری برای دانشجویان دارد. این کار امتیاز آن‌ها را در انواع برنامه‌های مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کانادا بالا می‌برد. لازم به ذکر است در همه برنامه‌های مهاجرتی، سابقه کار در کانادا امتیاز بیشتری از سابقه کار در سایر کشورها دارد.

چطور می‌توانید از طریق تحصیل برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید؟

مسیر دستیابی به اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل، می‌تواند چیزی شبیه این باشد:

مُنا به یکی از مؤسسات آموزش عالی کانادا می‌رود و یک دوره دو ساله را در رشته مدیریت بازرگانی می‌گذراند. پس از اتمام دوره، مُنا شرایط لازم برای دریافت PGWP به مدت سه سال را دارد. البته حداکثر مدت این مجوز، سه سال است.

سپس او به عنوان تحلیل‌گر اقتصادی، در یکی از شرکت‌های حوزه فناوری کانادا استخدام می‌شود. مُنا پس از یک سال کار تمام‌وقت، سابقه مورد نیاز برای ورود به برنامه‌های اکسپرس انتری را دارد.

مُنا پس از ارسال مشخصات خود در سیستم اکسپرس انتری، دعوت‌نامه درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کند. درنتیجه به راحتی به هدف اصلی خود، یعنی مهاجرت به کانادا دست پیدا می‌کند.

این فرصت برای افرادی که می‌خواهند اقامت دائم کانادا را از طریق مسیر آموزش و تحصیل به دست آورند، فراهم شده است. با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا، کانادا شرایط را برای آغاز تحصیل دانشجویان بین المللی در ترم پاییز ساده‌‎تر کرده است.

ویزای کاری کانادا

سیاست جدید PGWP به دانشجویان کمک می‌کند تا دریافت اقامت دائم کانادا را از پاییز 2020 آغاز کنند

ممکن است به دلیل شرایط موجود نتوانید خود را برای شروع ترم پاییز به کانادا برسانید. با این حال، هنوز هم می‌توانید تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع کنید. حتی با تحصیل آنلاین هم واجد شرایط دریافت PGWP خواهید بود.

هنوز فرصت زیادی تا شروع ترم پاییز 2020 باقی است. شما می‌توانید از این فرصت، برای ارسال مدارک به مؤسسات آموزشی منتخب کانادا (DLIs) و اخذ مجوز تحصیلی استفاده کنید.

DLIها مؤسسات آموزش عالی (مانند کالج‌ها و دانشگاه‌ها) هستند که توسط دولت فدرال برای میزبانی دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده‌اند.

شما باید یکی از برنامه‌های آموزشی مقدماتی را به مدت دو سال یا بیشتر بگذرانید. همچنین لازم است تا 31 دسامبر 2020 خود را به کانادا برسانید. در این صورت، پس از اتمام تحصیلات می‌توانید برای دریافت PGWP سه ساله درخواست دهید که این موضوع کمک به دریافت اقامت دائم کانادا میکند.

دولت کانادا یکی از بزرگترین نگرانی‌های دانشجویان بین المللی را مورد توجه قرار داده است. اگر این دانشجویان به دلیل محدودیت‌های مسافرتی ناشی از شیوع ویروس کرونا نتوانند خود را به کانادا برسانند، بدون هیچ‌گونه جریمه‌ای، می‌توانند تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع کنند.

آموزش آنلاین در ترم پاییز 2020، تحصیل در کانادا را ارزان‌تر از قبل می‌کند

داشتن منابع مالی کافی برای ادامه تحصیل در کانادا اهمیت بسیار بالایی دارد. خوشبختانه سیاست‌های جدید کانادا امکان تحصیل در این کشور را ارزان‌تر از قبل کرده است. دانشجویان بین المللی می‌توانند ترم پاییز را به صورت آنلاین و در کشور خود بگذرانند. درنتیجه، با پس‌انداز هزینه چند ماه زندگی در کانادا، تا پایان سال 2020 به این کشور بیایند.

پس از عزیمت به کانادا نیز می‌توانند در کنار تحصیل، کار کنند. با این کار علاوه بر کمک به تأمین هزینه‌های تحصیل در کانادا می‌توانند برای آینده نیز پس‌انداز کنند.

علاوه بر این، کانادا در حال حاضر یکی از ارزان‌ترین کشورهای غربی برای دانشجویان است. زیرا دلار کانادا نسبت به ارزهایی مانند دلار امریکا، یورو و پوند انگلیس ارزان‌تر است.

همچنین در کانادا، بورسیه‌های تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط وجود دارد.

بنابراین دانشجویان با شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین پاییز امسال، از یک آموزش باکیفیت و مقرون بصرفه بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر این، مجوز اشتغال در کانادا در طول دوران تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی را نیز دریافت می‌کنند. به همین دلیل در رقابت با سایر متقاضیانِ دریافت اقامت دائم کانادا در اولویت بالاتری قرار خواهند گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *