معرفی آزمون های تمرینی آیلتس برای دانشجویان خارجی

آزمون های تمرینی آیلتس

شاید شما هم مانند بسیاری از متقاضیانِ دریافت مدرک زبان آیلتس به دنبال اطلاع از انواع آزمون های تمرینی آیلتس باشید. توصیه می‌کنیم این مطلب جامع را تا پایان مطالعه کنید.

دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور، اغلب باید در آزمون آیلتس (سیستم بین‌المللی ارزیابی زبان انگلیسی) شرکت کنند. این آزمون، مهارت‌های زبان انگلیسی را در بخش‌های نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن ارزیابی می‌کند.

مطالعه برای آزمونی مانند آیلتس می‌تواند استرس‌آور باشد. یک جستجوی اینترنتی ساده، میلیون‌ها محصول آمادگی برای این آزمون را به شما نشان خواهد داد. دانستن اینکه کدام محصول بازدهی بیشتری دارد، دشوار است. استفاده از روش‌های مختلف بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی اهمیت بسیاری دارد. با این وجود، آزمون های تمرینی آیلتس یکی از مؤثرترین راه‌هایی است که می‌توانید برای ارتقاء آمادگی خود استفاده کنید.

انجام آزمون‌های مشابه آیلتس به شما کمک می‌کند تا با قالب این آزمون آشنا شده و استرس خود را کاهش دهید. همچنین این آزمون ها نقاط ضعف شما را نشان داده و مشخص می‌کنند که عملکرد شما تحت فشار استرس چگونه است. از این گذشته، در هر صورت تمرین، عالی است!

برای کمک به شما، در ادامه 5 نمونه از بهترین آزمون های تمرینی آیلتس را برای دانشجویان خارجی معرفی کرده‌ایم.

آزمون آیلتس

1- آزمون آیلتس کانادا (رایگان)

آیلتس کانادا وب‌سایت و منبعی است که توسط IDP Education ساخته شده است. IDP یک سازمان آموزش بین‌المللی و یکی از سه مالک آیلتس است. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید، در یکی از بهترین آزمون های تمرینی آیلتس شرکت کرده‌اید.

این وب‌سایت با ارائه اطلاعاتی درباره مکان برگزاری آزمون و ارائه یک منبع مفید، به دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا کمک می‌کند. علاوه بر این، IDP آزمون‌های تمرینی قابل بارگیری را نیز برای آزمون‌های عمومی و دانشگاهی آیلتس ارائه می‌دهد.

آزمون آیلتس کانادا، نتایج امتحان را تجزیه و تحلیل می‌کند، همچنین زمان‌بندی آزمون و محتواهای مورد انتظار را توضیح می‌دهد. در این آزمون برگه‌های سؤال، فایل‌های صوتی و برگه‌های پاسخنامه نیز مانند آزمون اصلی شبیه‌سازی شده است. درنتیجه می‌توانید تجربه کاملی از شرکت در این آزمون کسب کنید.

2- IELTS Essentials Computer-Delivered IELTS (رایگان)

Essentials یکی دیگر از آزمون های تمرینی آیلتس ارزشمندی است که توسط IDP Education اداره می‌شود. در اینجا می‌توانید آزمون خود را رزرو کنید و درمورد آیلتس اطلاعات بیشتری به دست آورید.

IELTS Essentials، پرسش‌هایی از مهارت‌های شنیدن، خواندن و نوشتن را به صورت رایانه‌ای مطرح می‌کند. این آزمون‌ کامپیوتری، امکان دستیابی به نتایج بهتر در آزمون آیلتس را فراهم می‌کند.

در حالی که محتوای آزمون آیلتس رایانه‌ای با آزمون کاغذی یکسان است، روش اجرای آن به ناچار متفاوت است. شما می‌توانید یک روز قبل از آزمون اصلی خود، شرکت در این آزمون رایانه‌ای را تجربه کنید. این آزمون هم یکی از شبیه‌ترین آزمون های تمرینی آیلتس به آزمون اصلی است.

آزمون زبان

3- آزمون تمرینی IELTS.org (رایگان)

org یکی از مراکز رسمی آزمون آیلتس است. این وب‌سایت، اطلاعات کاملی مربوط به آزمون آیلتس را برای افراد و سازمان‌ها ارائه می‌دهد.

به همین دلیل، آزمون‌های آن‌ مانند یک جزوه کامل به امتحان اصلی شما کمک خواهد کرد. شرکت در آزمون های تمرینی آیلتس و به طور خاص این آزمون، بهترین روش برای متقاضیان مضطرب است تا آرامش خود را به دست آورند. بدین ترتیب آن‌ها می‌دانند در روز آزمون، چه چیزی انتظار آن‌ها را می‌کشد. IELTS.org تعداد زیادی سؤال در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد که می‌توانند از آن‌ها برای آمادگی در آزمون تمرینی خود استفاده کنند.

4- آزمون های تمرینی آیلتس بریتیش کانسیل (رایگان)

بریتیش کانسیل (British Council) سازمانی است که تخصص آن در زمینه‌های فرهنگی و آموزش بین‌المللی است. بریتیش کانسیل نیز یکی دیگر از صاحبان آیلتس محسوب می‌شود. وب‌سایت آن‌ها دسترسی آسانی به فرآیند امتحان و نحوه رزرو آن دارد.

رزرو آزمون از طریق بریتیش کانسیل، امکان دسترسی رایگان به دوره آماده‌سازی آیلتس آنلاین، به نام «جاده‌ای به سمت آیلتس» را نیز به دانشجویان خارجی می‌دهد. همچنین آزمون‌های شبیه‌سازی شده فوق‌العاده‌ای را برای کلیه بخش‌های آزمون‌های دانشگاهی و عمومی ارائه می‌دهد.

آزمون های تمرینی آیلتس

5- کتاب آیلتس دانشگاهی کمبریج یا کتاب آیلتس عمومی (قیمت هر یک 53/10 دلار)

آیا یادگیری از کتاب برای شما ساده‌تر است؟ این دو کتاب درسی توسط اداره ارزیابی مهارت زبان انگلیسی کمبریج، سومین مالک آیلتس منتشر شده است.

هر کتاب دارای 144 صفحه است. هر صفحه پر از جزئیات مربوط به هر بخش آزمون و سیستم امتیازدهی آن‌ها است. همچنین این کتاب ها چهار آزمون شبیه‌سازی شده نیز دارند که دقیقاً مشابه آزمون واقعی هستند. پس در نتیجه این 2 کتاب می‌توانند نقش آزمون های تمرینی آیلتس را برای شما ایفا کنند.

کتاب‌های آیلتس کمبریج، همراه با پاسخنامه، نوار صوتی، نمونه سؤالات نوشتن و شنیدن ارائه می‌شود. بنابراین با تهیه این کتاب‌ها، دیگری چیزی کم نخواهید داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *