مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

مزایای تحصیل در کانادا

چرا کانادا یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی است؟ به راستی مزایای تحصیل در کانادا چیست؟ کمی فکر کنید و ببینید چرا با وجود «رویای آمریکا» باید مقصد خود را کمی به سمت شمال کج کرده و تحصیل در کانادا را انتخاب کنید؟

رسماً یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی است!

کانادا بعضی از بهترین مناظر دیدنی جهان را در اختیار دارد! البته این مناظر فقط محدود به برف و سرما نیست، چیزی که شاید درباره کانادا شنیده باشید. کانادا یک کشور چهار فصل است. بعضی از مناطق کانادا، هیچ‌وقت رنگ برف و سرما را نمی‌بینند و دمای آن‌ها ممکن است به بالای 30 درجه نیز برسد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص فصل زمستان کانادا می‌توانید مطلب فصل زمستان کانادا و چگونگی مواجهه با آن را بخوانید.

کانادا دارای چندین شهر بزرگ و مدرن است. با این حال، باید برای گشت و گذار در استان‌های مختلف، وقت بگذارید و جغرافیای متنوع آن را از نزدیک ببینید. در طول مسافرت خود، از دیدن پارک‌ها، ذخایر ملی، حیوانات وحشی، کوه‌ها و سواحل مختلف تعجب خواهید کرد! مناظری مانند آبشار نیاگارا، پارک ملی بنف و کوه‌های راکی.

اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد جغرافیا، شهرها، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا بیشتر بدانید توصیه می‌کنیم حتما مقاله معرفی استان ها و قلمروهای کشور کانادا را مطالعه نمائید.

پارک ملی بنف کانادا

درحقیقت سازمان ملل متحد، کانادا را به عنوان بهترین مکان زندگی پایدار در جهان معرفی کرده است. هرچند مناظر طبیعی در این انتخاب نقش دارند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد. برخلاف آمریکا، بهداشت و درمان در کانادا رایگان است. مسئله‌ای که انتقاد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را برانگیخته است. کانادا در مقایسه با همسایه خود آمریکا، یکی از امن‌ترین و آرام‌ترین نقاط جهان است. این چیزی است که باعث می‌شود بسیاری از والدین، تحصیل در کانادا را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

کیفیت بالای آموزش

یکی از مزایای تحصیل در کانادا وجود سطح آموزش عالی بسیار بالا در کانادا است. مدارک تحصیلی کانادا، توسط بسیاری از کارفرمایان سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود. مدارک این کشور در سطح مدارک تحصیلی امریکا، انگلیس و سایر مقاصد تحصیلی برتر جهان، در نظر گرفته می‌شود. همه این عوامل باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، تحصیل در کانادا را انتخاب کنند.

چهار دانشگاه کانادایی، در فهرست 100 دانشگاه برتر سال 2014 – 2015 معرفی شده توسط نظام «رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های آموزش عالی تایمز» (Times Higher Education World University Rankings) قرار دارند: دانشگاه‌های تورنتو، مک‌گیل، بریتیش کلمبیا و مک‌مستر. تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک‌گیل، در کنار دانشگاه دی‌مونترال و دانشگاه آلبرتا در رده‌بندی QS از بهترین دانشگاه‌‎های جهان در سال 2014-2015 نیز، جزء 100 دانشگاه برتر هستند. در حقیقت، دانشگاه تورنتو در هر دو رده‌بندی، جزء 20 انتخاب اول است.

مزایای تحصیل در کانادا

ملت چند فرهنگی

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی چند فرهنگی بودن کشور کانادا است. بعضی افراد از این‌که می‌بینند کانادا تا چه حد چندفرهنگی است، تعجب می‌کنند. کانادا یک کشور مهاجرپذیر است که طی یک و نیم قرن گذشته، بیش از 15 میلیون مهاجر جدید را پذیرفته است. آیا می‌دانستید کانادا، اولین کشوری بود که در دهه 60، سیاست چند فرهنگ‌گرایی را مطرح، و ارزش نژادها و قومیت‌های مختلف را برجسته کرد؟ با این‌که در گذشته اصطلاح «چندفرهنگی» به اندازه امروز متداول نبود، اما کانادا همواره درصدد ارتقاء آن بوده است. یک سوم کانادایی‌ها اصالت غیرکانادایی دارند. سرشماری اخیر نشان می‌دهد یک پنجم کانادایی‌ها به هیچ‌یک از دو زبان رسمی این کشور، یعنی انگلیسی و فرانسوی صحبت نمی‌کنند. (توجه داشته باشید که اکثر فرانسوی‌زبانان کانادا، در استان کبک سکونت دارند، با این‌حال در اغلب مناطق این کشور می‌توان افراد فرانسوی زبان را مشاهده کرد).

بعضی از بزرگترین گروه‌های قومی کانادا شامل اسکاتلندی‌ها، ایرلندی‌ها، آلمانی‌ها، ایتالیایی‌ها و چینی‌ها است. با وجود چنین تنوع فرهنگی گسترده‌ای، می‌توان انتظار فعالیت‌های فرهنگی بی‌شماری را در این کشور داشت. شاید این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب تحصیل در کانادا توسط دانشجویانی باشد که از فرهنگ‌های مختلف می‌آیند.

دانشجویان بین المللی

هزینه پایین

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در کانادا هزینه‌های پایین در این کشور است. به عنوان یک کشور بزرگ غربی که دارای چندین شهر بزرگ است، هزینه زندگی در کانادا به مراتب کمتر از انگلیس یا امریکا است. با اینکه تورنتو گران‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود، هزینه زندگی در آن، هنوز هم به طور قابل‌توجهی کمتر از زندگی در لندن، نیویورک یا سیدنی است. این بدان معناست که حتی با وجود کمتر خرج کردن پول نیز می‌توانید لذت زندگی در یک شهر مدرن مانند تورنتو، مونترال یا ونکوور را تجربه کنید.

علاوه بر این، به دلیل برخورداری دانشگاه‌های این کشور از بودجه عمومی، هزینه تحصیل در کانادا بسیار کمتر از دانشگاه‌های آمریکایی است. اهدای بورس‌های تحصیلی برای دانشجویان خارجی نیز مانند برنامه بورس تحصیلی اتباع کانادایی، با استقبال دولت این کشور روبرو می‌شود.

هزینه زندگی در کانادا

برنامه‌های پس از فارغ‌التحصیلی

یکی از مهم‌ترین سؤالات دانشجویان بین‌المللی هنگام تصمیم درمورد انتخاب محل تحصیل این است که: «آیا می‌توانم بعد از فارغ‌التحصیلی در آن کشور بمانم و کار کنم؟» بعضی از دانشجویان می‌خواهند به جای بازگشت به خانه، زندگی خود را به طور کامل تغییر دهند. با این حال، باید مطمئن باشید که اجازه اقامت قانونی در کشور مقصد را داشته باشید. دانشجویانی که تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند، اجازه دارند پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک دانشگاهی خود، به مدت یک سال در این کشور مشغول به کار شوند. این یکی از بهترین مزایای تحصیل در کانادا است. همچنین بعضی قوانین به دانشجویان خارجی اجازه کار همزمان با تحصیل را می‌دهند. برای آگاهی بیشتر در خصوص برنامه کار پس از تحصیل حتما مقاله اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی را بخوانید.

به علاوه، 90% فارغ‌التحصیل‌های مؤسسه‌های کانادایی، ظرف مدت 6 ماه شغل پیدا می‌کنند. بهبود چشم‌انداز شغلی یکی از انگیزه‌های اصلی اکثر دانشجویان بین‌المللی است. بنابراین این خبر خوبی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *