قانون مجوز کار پس از تحصیل در کانادا به روزرسانی شد

Post Graduation Work Permit – PGWP

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان فارغ‌التحصیل خارجی که منتظر صدور مجوز کار پس از تحصیل در کانادا هستند، می‌توانند کانادا را ترک کرده و مجددا به آن بازگردند. در قانون جدید، صلاحیت آن‌ها برای کار تمام وقت در کانادا پس از بازگشت، همچنان حفظ می‌شود.

دانشجویان خارجی، در هنگام انجام فرآیند بررسی مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) نیازی به ماندن در کانادا ندارند.

از 21 فوریه، فارغ‌التحصیلان خارجی واجد شرایط برای دریافت مجوز کار در کانادا به صورت تمام وقت می‌توانند کشور را ترک کنند. این افراد در صورت ترک و ورود مجدد به کشور قادر به حفظ مجوز خود برای اشتغال قانونی در کانادا خواهند بود.

دانشجویان خارجی باید قبل از اتمام مجوز تحصیل خود، برای مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (به اختصارPGWP) درخواست دهند. به این ترتیب مجوز کار در کانادا برای آن‌ها صادر می‌شود. فرآیند بررسی درخواست PGWP حدود 90 روز طول می‌کشد.

مجوز کار در کانادا

متقاضیان PGWP برای کار در کانادا، باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • هنگام درخواست PGWP باید مجوز تحصیلی معتبر داشته باشند.
  • برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده و مدرک یا گواهی‌نامه دریافت کرده باشند.
  • دانشجویان تمام وقتی باشند که حداقل در یک برنامه آموزشی بیشتر از هشت ماه، بعد از دوره متوسطه شرکت کرده باشند. این دوره‌ها باید به صورت تخصصی یا حرفه‌ای در مؤسسات آموزشی تعیین شده برگزار شده باشند.
  • در طول دوران تحصیل خود بیش از 20 ساعت در هفته کار نکرده باشند.

اگر دولت فدرال مجوز کار را صادر نکند، فارغ‌التحصیل باید به محض اطلاع، کار خود را متوقف کند.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

PGWP و اقامت دائم کانادا

ممکن است بعضی از دانشجویان خارجی پس از اتمام دوران تحصیلاتخود، واجد شرایط دریافت اقامت و مجوز کار پس از تحصیل در کانادا با استفاده از برنامه PGWP باشند.

اگر درخواست آن‌ها برای مجوز کار در کانادا تأیید شود، می‌توانند به مدت 8 ماه تا 3 سال در این کشور مشغول به کار شوند.

اگر هدف نهایی این افراد اقامت دائم کانادا باشد، PGWP کمک مهمی به آن‌ها است. تجربه کاریِ به دست آمده از این طریق مسیر دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سیستم ورود سریع یا همان Express Entry را برای این افراد تسهیل می‌کند.

ورود سریع، سیستم مدیریت سه برنامه اصلی مهاجرت در کلاس اقتصادی به کانادا است: برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه تجارت حرفه‌ای فدرال و کلاس تجربه کاری کانادا.

مهاجرین واجد شرایط، بر اساس فاکتورهایی که برای تعیین موفقیت آن‌ها به عنوان نیروی کار در کانادا در نظر گرفته شده، رتبه‌بندی می‌شوند. سن، مدرک رسمی زبان، تحصیلات و تجربه کاری، از جمله مواردی است که در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) در نظر گرفته می‌شود.

افرادی که نمرات CRS بالایی دارند، شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم کانادا (ITA) از طریق قرعه‌کشی‌های منظم برنامه ورود سریع را دارند.

دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا و داشتن تجربه کاری در کانادا، فاکتور بسیار مهمی در امتیاز نهایی CRS است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *