شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

الزامات و مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کانادا

سعی ما این است که مراحل پذیرش شما در دانشگاه‌های کانادا را آسان‌تر کنیم. اگر در مورد شرایط تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز برای مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد اطلاعاتی ندارید، این مطلب برای شما است. بیش از 3,000 رشته مختلف برای تحصیل در کانادا وجود دارد که شما می‌توانید برای آن‌ها درخواست پذیرش کنید. اگر به دنبال آشنایی با دانشگاه ها و کالج های کانادا هستید توصیه می‌کنیم حتما بخش Study Hub ما را مشاهده کنید.

مطالعه کردن

سوال رایج در مورد ادامه تحصیل در کانادا

سوال مشترک بسیاری از دانش‌آموزان این است که “آیا باید تحصیل فعلی خود را به پایان برسانم تا بتوانم برای تحصیل در کانادا؛ درخواست پذیرش خود را ارائه دهم؟”

پاسخ این سوال، منفی است. برای مثال، اگر در حال حاضر مشغول تحصیل در دبیرستان هستید، نیازی به گرفتن دیپلم ندارید. همین که در سال آخر دبیرستان باشید، می‌توانید درخواست پذیرش در کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی را ارائه دهید. در صورتی هم که تحصیل دوره متوسطه را به اتمام رسانده‌اید، باید گواهی دیپلم خود را در زمان درخواست پذیرش تحصیلی ارائه دهید. این مسئله در مورد مقاطع تحصیلی بالاتر نیز صدق می‌کند.

دانش آموزان دبستانی

الزامات تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

برای این که بخواهید در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید، باید در حال حاضر مشغول به تحصیل در سال آخر دوره دبیرستان باشید. برای اقدام به درخواست پذیرش در دانشگاه، تنها به رونوشتی رسمی از ریز نمرات دوره دبیرستان نیاز دارید. البته اگر دیپلم خود را گرفته‌اید، گواهی دیپلم شما نیز باید برای درخواست پذیرش دانشگاه ارائه شود. به هر حال، شرایط تحصیل در کانادا به شکلی است که ارائه دیپلم الزامی نیست. در صورتی که هنوز موفق به دریافت آن نشده‌اید، همان گواهی ریز نمرات کافی است. علاوه بر این، یک رونوشت از پاسپورت خود را نیز باید ارائه دهید.

نکته: گواهی ریز نمرات و دیپلم باید توسط یک دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

شرایط تحصیل در کانادا

الزامات تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

شاید تصمیم داشته باشید که برای مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل در کانادا بپردازید. در این صورت، یکی از شرایط تحصیل در کانادا در این مقطع، داشتن مدرک دیپلما یا کارشناسی است. البته اگر هدف شما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است، توجه داشته باشید که برای بیشتر رشته‌های تحصیلی داشتن مدرک کارشناسی و طی دوره چهار ساله دانشگاهی الزامی است. علاوه بر این، شاید لازم باشد اطلاعات تماس اساتید قبلی خود را به عنوان مرجعی برای تایید تحصیلی ارائه دهید.

شاید هنوز به عنوان دانشجو در حال تحصیل هستید و مدرک خود را دریافت نکرده‌اید. در این حالت، می‌توانید یک رونوشت رسمی از ریز نمرات تمامی دروسی که گذرانده‌اید را ارسال کنید. همچنین، برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها نیز ملزم به ارائه مدارکی نظیر توصیه‌نامه، رزومه، پایان‌نامه، GRE یا GMAT هستید. علاوه بر این موارد، ارائه یک رونوشت از پاسپورتتان نیز الزامی است.

بیش از 1000 رشته تحصیلی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادا وجود دارد که می‌توانید اقدام به ارسال درخواست پذیرش کنید. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات هر رشته خاص و آگاهی دقیق‌تر از شرایط تحصیل در کانادا با ما تماس بگیرید.

نکته: تمامی اسناد ارائه شده باید توسط یک دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

شرایط تحصیل در کانادا

الزامات مربوط به سطح تسلط بر زبان انگلیسی

برخی از موسسات آموزشی دارای کلاس‌های ESL هستند. کلاس‌های ESL (که مخففEnglish as a Second Language است) برای دانشجویان خارجی تشکیل می‌شوند تا به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود مسلط شوند. با این حال، تعدادی از این موسسات، آموزش دوره‌های ESL را ارائه نمی‌دهند. در این صورت، شما برای پذیرش در این موسسات آموزشی نیاز دارید که حداقل نمراتی را در آزمون‌های زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL کسب کنید.

یادگیری زبان انگلیسی

پذیرش مشروط در موسسات آموزشی

البته، اگر نمره‌های لازم را در آزمون‌های زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS به دست نیاورده‌اید، باز هم جای نگرانی نیست. شرایط تحصیل در کانادا به گونه‌ای است که در این شرایط هم همچنان می‌توانید در هر زمینه‌ای که مورد علاقه شما است، تحصیل کنید. برای حل این مسئله باید در همان دانشگاه یا کالجی که پذیرفته شده‌اید، به تحصیل زبان انگلیسی بپردازید. مدت این دوره به سطح مهارت شما در زبان انگلیسی وابسته است و از دو ماه تا یک سال زمان نیاز دارد. پس از طی این دوره می‌توانید برنامه تحصیلی اصلی خود را شروع کنید.

اگر نمره لازم در آزمون‌های TOEFL یا IELTS را کسب نکرده‌اید، می‌توانید درخواست پذیرش برای تحصیل در کانادا را بدون این نمرات برای ما ارسال کنید. به این ترتیب، ما از دانشگاه مورد نظر برای شما یک نامه پذیرش مشروط اخذ می‌کنیم. این نامه نشان‌دهنده این است که دانشگاه مذکور شما را پذیرفته است. با این حال، در ابتدا باید یک دوره آموزش زبان انگلیسی را با موفقیت به پایان برسانید. پس از طی این مرحله، می‌توانید به تحصیل در رشته دلخواه خود بپردازید.

در زمانی که به صورت مشروط پذیرفته شده باشید، دانشگاه در ابتدا یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی از شما خواهد گرفت. نمره‌ای که در این آزمون کسب می‌کنید، مشخص می‌کند که دوره فراگیری زبان انگلیسی شما چقدر طول خواهد کشید. همان‌طور که پیش از این گفته شد، این مدت بین 2 ماه تا یک سال خواهد بود.

شرایط تحصیل در کانادا

سخن آخر

اکنون شما از الزامات و مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آگاه هستید. با ما می‌توانید شرایط تحصیل در کانادا را برای خود فراهم کرده و برای پذیرش در یکی از 3,000 رشته تحصیلی اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *