تحصیل در خارج از کشور – نکاتی که والدین باید بدانند

تحصیل در خارج از کشور

تصمیم گرفتن در مورد تحصیل در خارج از کشور مسئله‌ی مهمی به شمار می‌آید که بر روی ادامه زندگی فرزند شما بسیار تاثیرگذار است. این اتفاق را می‌توان نخستین گام فرزند شما برای ورود به یک دنیای کاملا جدید دانست. در صورت انتخابی صحیح، فرزند شما فراتر از تصوراتتان در این دنیای جدید موفق به کسب دانش و تجربه خواهد شد.

این‌جا مسئله این است که تحصیل در خارج از کشور به همان اندازه که هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، ممکن است برای والدین ترسناک باشد. شاید خود والدین افرادی ماجراجو باشند. با این حال، این مسئله اهمیتی ندارد، زیرا فرستادن فرزند به کشوری جدید و غریب در حالی که والدین هم هیچ ارتباطی با آن‌ها ندارند، می‌تواند نگران کننده باشد. در این مطلب به مواردی می‌پردازیم که والدین در زمان تصمیم‌گیری برای تحصیل در خارج از کشور فرزندشان بهتر است آن‌ها را در نظر بگیرند.

چرا تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم است؟

شاید اتخاذ تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور فرزندتان در ابتدا بسیار سخت به نظر برسد. با وجود این، باید بدانید که در نهایت شما از گرفتن چنین تصمیمی پشیمان نخواهید شد. تنها با گذشت یک ترم از تحصیل و زندگی در خارج از کشور، فرزندتان مهارت‌های منحصربه‌فردی به دست خواهد آورد. این مهارت‌ها به او در مسائل حرفه‌ای و شخصی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

تحصیل در خارج از کشور

مواجهه با دنیای واقعی

هنگامی که فرزند شما برای تحصیل به کشوری خارجی مهاجرت می‌کند، برای انجام کارهایی که به دانش بالایی نیاز دارند، مجبور می‌شود با دیگران به رقابت بپردازد. او به سرعت رشد خواهد کرد و یاد خواهد گرفت که چگونه باید با یک فرهنگ جدید سازگار شود. فرزند شما می‌آموزد که چگونه باید به شکلی مستقل زندگی کند. او با مسائل و چالش‌های جدید روبرو خواهد شد. شما به عنوان پدر یا مادر می‌توانید متوجه شوید که فرزند شما از طریق همین چالش‌هایی که در سن نوجوانی با آن‌ها مواجه می‌شود، مهارت‌ها، دانش‌ها و تجارب لازم را به دست خواهد آورد. به این ترتیب، او با دنیای واقعی روبرو خواهد شد.

یادگیری و استفاده از زبان دوم

هنگامی که تحصیل در خارج از کشور را برای تحصیل فرزندتان انتخاب می‌کنید، او بالاجبار مهارت‌های نوشتاری و مکالمه زبان انگلیسی و همچنین، مهارت‌های برقرار کردن ارتباط خود را به شدت بهبود خواهد داد. اعضای تیم ما با تجربه بسیار بالای خود می‌توانند به شما بگویند که فرزندتان با چه سرعتی می‌تواند خود را با فرهنگ جدید وفق دهد و زبان انگلیسی را بیاموزد.

تحصیل در کلاسی که همه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، هم به دایره واژگان انگلیسی و هم به ارتباطات فزرندتان کمک می‌کند. علاوه بر این، تنوع قوم و نژادی در کشور کانادا بسیار زیاد است. به همین دلیل، امروزه بسیاری از کارفرمایان این کشور به دنبال کارمندانی هستند که توانایی مکالمه با بیش از یک زبان را داشته باشند. بنابراین، فرزند شما نه تنها زبان جدیدی را می‌آموزد، بلکه می‌تواند از زبان مادری خود نیز بهره‌مند شود. در جامعه مدرن امروزی، داشتن ارتباطات جهانی به امری حیاتی تبدیل شده است.

تحصیل در کانادا

ایجاد ارتباطات جهانی و پیدا کردن دوستان بین‌المللی

از فوق‌العاده‌ترین ابعاد تحصیل در خارج از کشور این است که فرصتی برای برقراری رابطه‌های دوستانه با مردمی از سراسر دنیا برای فرزندتان مهیا می‌شود. یک نکته مهم را همیشه در خاطرتان داشته باشید: “فرزند شما هرگز تنها دانشجوی خارجی نخواهد بود.” او با بسیاری از افراد مشابه خودش مواجه خواهد شد. به این ترتیب، فرزندتان با مردم از سراسر دنیا دوست خواهد شد. او فراتر از چیزی که تصور می‌کنید، ارتباطات مختلف برقرار خواهد کرد. همین ارتباطات به او کمک می‌کند تا در مسیر حرکتی صحیح و مناسب باقی بماند. بسیاری از این دوستی‌ها برای مدتی طولانی ادامه خواهد یافت. این‌گونه است که دایره اجتماع پیرامون فرزندتان رشد پیدا خواهد کرد.

تحصیل در خارج از کشور

ایجاد اعتماد به نفس و حس استقلال

تحصیل در خارج از کشور باعث می‌شود که اعتماد به نفس فرزند شما افزایش پیدا کند. این اتفاق به او می‌آموزد که چگونه باید به صورت مستقل زندگی کند. فرزند شما یاد خواهد گرفت برای مسائلی که به آن‌ها معتقد است، ایستادگی کند. همچنین، او می‌آموزد که اهداف بزرگ‌تری را برای خود ایجاد کند. فرزند شما نه تنها این اهداف را به دست خواهد آورد، بلکه در گذر زمان بسیار قوی‌تر نیز خواهد شد.

تحصیل در کانادا

حس دلتنگی برای یکدیگر

در ایام قدیم، در هنگام مهاجرت برای تحصیل در خارج از کشور، ارتباط فرزند با والدین به حداقل ممکن می‌رسید. با این حال، امروزه فناوری دچار پیشرفت عظیمی شده است. به همین دلیل، برقراری ارتباط با عزیزانی که بسیار دور از شما زندگی ‌می‌کنند، بسیار راحت خواهد بود. شما می‌توانید از طریق پیام‌های متنی و تصویری، تماس تلفنی، تلگرام، اسکایپ، وایبر، واتساپ و بسیاری موارد دیگر، با فرزندتان ارتباط برقرار کنید. به هر صورت، فاصله بین شما بسیار زیاد است و در مناطق زمانی متفاوتی قرار دارید. این مسئله هم به راحتی قابل حل شدن است: می‌توانید ساعتی را پیدا کنید که هم برای شما و هم برای فرزندتان مناسب است.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که نمی‌خواهید فرزندتان خجالتی باشد و نتواند با افراد هم‌سن خود ارتباط برقرار کند. یک راه ارتباطی مشترک مناسب را بین خودتان و فرزنتان پیدا و مشخص کنید. همین ارتباطات باعث می‌شود فرزندتان استقلال فکری و عملی پیدا کند و سرعت رشدش بیش از حد تصورتان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *