هزینه تحصیل در کانادا

انواع هزینه تحصیل در کانادا برای تحصیلات بین المللی

مقدار هزینه تحصیل در کانادا همواره یکی از دغدغه های دانشجویان بین المللی است. اگر تصمیم دارید برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا درخواست دهید، باید از هزینه های مختلفی که این کار برای شما در پی دارد، مطلع باشید. در این زمینه چهار نوع هزینه وجود دارد که باید آن‌ها را پرداخت کنید. این هزینه ها عبارتند از:

  • هزینه های مربوط به درخواست
  • هزینه های مربوط به شهریه (هزینه تحصیل)
  • هزینه های مربوط به درخواست ویزا
  • هزینه های مربوط به زندگی

برای این که در کانادا تحصیل خود را ادامه دهید، سالانه به حدود 20 هزار دلار کانادا سرمایه برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی نیاز دارید. اطلاع از این امر برای شما بسیار مهم است، زیرا در زمان درخواست اخذ ویزا باید این مبلغ را داشته باشید. زمانی که برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، لازم است ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی را دارید. با این کار، شانس شما برای اخذ ویزا بیشتر می‌شود.

در این‌جا این هزینه ها را با هم بررسی می‌کنیم.

هزینه درخواست

معمولا درخواست بررسی مدارک تحصیلی شما به ازای هر موسسه آموزشی در کانادا بین 30 تا 150 دلار هزینه در بر دارد. اگر تمایل دارید به صورت دقیق از هزینه درخواست مطلع شوید، می‌توانید به صفحات مربوط به آن در بخش Study Hub مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل

با توجه به این که چه برنامه تحصیلی را دنبال می‌کنید، در چه سطح می‌خواهید به تحصیل بپردازید و چه موسسه آموزشی را انتخاب می‌کنید، هزینه تحصیل در کانادا متفاوت است. به هر حال، این هزینه بین 7 تا 30 هزار دلار خواهد بود. در نظر داشته باشید که در بیشتر موارد، کالج ها نسبت به دانشگاه ها هزینه تحصیلی کمتری دریافت می‌کنند.

همچنین، هزینه تحصیل در بیشتر زمینه‌های آموزشی کمتر از 15 هزار دلار در سال است. برای این که به صورت دقیق از هزینه تحصیل در کانادا مطلع شوید، می‌توانید به بخش Study Hub در وب‌سایت ما مراجعه کنید.

هزینه ویزا

اخذ مجوز تحصیلی (Study Permit) در کانادا نیز 150 دلار هزینه دارد. البته ممکن است این هزینه ها با توجه به کشور و ملیت درخواست ‌دهنده بیشتر شود.

هزینه‌ های زندگی

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. این هزینه را باید حداقل بین 8 تا 15 هزار دلار کانادا در یکسال در نظر بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *