پذیرش تحصیلی در کانادا

 • ویزای تحصیلی کانادا

  Study Permit

پذیرش تحصیلی در کانادا

در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا شده و مشغول به تحصیل هستند بیش از 450,000 نفر است و البته این آمار دائماً در حال افزایش است. دلیل اینکه این دانشجویان در میان گزینه‌های مختلف برای تحصیل در کشورهای پیشرفته، کانادا را انتخاب می‌کنند مزایایی است که این کشور برای دانشجویان خود فراهم می‌آورد.

افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند در نهایت مدرک معتبر بین المللی دریافت کرده و می‌توانند به عنوان متخصصِ رشته‌ی خود در کانادا یا کشورهای دیگر مشغول به کار شوند. علاوه بر این، شهریه و هزینه های زندگی در کانادا به مراتب کمتر از سایر کشورهای پیشرفته است.

پذیرش تحصیلی در کانادا

چه گزینه‌هایی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

 • می‌خواهم در مورد روش‌های تحصیل در کانادا بیشتر بدانم

  روش‌های زیادی برای اینکه بتوانید پذیرش تحصیلی در کانادا را از یکی از موسسات آموزشی آن دریافت کرده و به عنوان یک دانشجو وارد کانادا شوید وجود دارد. برای مثال می‌توانید با مجوز تحصیل در کانادا که اصطلاحاً به آن Study Permit می‌گویند وارد این کشور شوید. همچنین در بعضی موارد نیز می‌توانید بدون داشتن این مجوز مشغول به تحصیل گردید. یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در کانادا این است که همزمان با تحصیل می‌توانید به کار نیز مشغول شوید.

  با این حال گام اول برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کانادا، پیدا کردن یک موسسه آموزشی کانادایی و برنامه آموزشی مناسب است که با اهداف و انگیزه‌هایتان همخوانی داشته باشد. شما می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در مورد دانشگاه های کشور کانادا را در قسمت Study Hub وبسایت ما بدست آورید.

  پس از کسب اطلاعات بیشتر در این بخش می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و در مراحل انتظار برای دریافت مشاوره پذیرش تحصیلی در کانادا قرار بگیرید. 

 • هنوز موسسه آموزشی مناسبم را پیدا نکرده‌ام

  همانطور که در بالا هم اشاره شد گام اول برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، پیدا کردن موسسه آموزشی است که برایتان جذابیت دارد. مهم نیست که اهداف تحصیلی شما چیست، کانادا بهترین مؤسسات را دارد و مطمئنا یکی از آنها مناسب شما خواهد بود.

  پس از پیدا کردن موسسه مورد نظر باید تقاضای پذیرش تحصیلی کنید و بتوانید از موسسه‌ی آموزشی خود نامه پذیرش و یا اصطلاحا Letter of Acceptance بگیرید. تنها در این صورت است که می‌توانید مجوز تحصیل در کانادا را بدست آورید.

  هنگامی که از بین موسسات آموزشی مورد نظر خود چند گزینه را انتخاب کردید، می‌توانید فرم ارزیابی رایگان را در وبسایت ما پر کنید تا از نحوه گرفتن پذیرش تحصیلی در کانادا و همچنین مجوز تحصیل مطلع شوید.

 • در یک موسسه آموزشی کانادایی پذیرفته شده‌ام

  پس از پذیرش در موسسه مورد نظر خود، زمان درخواست برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا فرا می‌رسد. بدون مجوز تحصیل هم می‌توانید از دوره‌های آموزشی بهره ببرید اما یادتان باشد که این کار تنها برای دوره‌های کمتر از 6 ماه امکان پذیر است. قبل از اینکه به کانادا بیائید بهتر است اطلاعات لازم برای کار کردن در هنگام تحصیل را نیز از اینجا کسب کنید.

 • من در حال تحصیل در کانادا هستم و می‌خواهم پس از اتمام تحصیلاتم باز هم در این کشور بمانم

  پس از اتمام تحصیلات در کانادا، این کشور سعی می‌کند تا شما را تشویق به ماندن، کار کردن یا سهیم شدن در اقتصاد و فرهنگ خود کند. در همین راستا ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل هم بشوید. در نهایت شاید بتوانید اقامت دائم خود را از طریق روش تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) و یا روش تجربه کبک (Quebec Experience Class) بدست آورید و به این کشور زیبا و پیشرفته مهاجرت کنید.

 • می‌خواهم همزمان با تحصیل کار کنم

  در بسیاری از مواقع می‌توانید همزمان با تحصیل در کانادا، به کار نیز مشغول شوید. پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب کار در حین تحصیل در کانادا را مطالعه فرمائید.

 • می‌خواهم تمام مؤسسات آموزشی کانادایی را بشناسم

  قبل از اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به قسمت Study Hub مراجعه کنید تا از انواع مؤسسات آموزشی در سرتاسر کانادا مطلع شوید.

پذیرش تحصیلی در کانادا

تحصیل در کانادا

 • مجوز تحصیل در کانادا: روش استاندارد برای تحصیل در کانادا کسب مجوز تحصیلات کانادایی یا همان Study Permit است.
 • تحصیل بدون مجوز تحصیل: در بعضی شرایط خاص می‌توانید بدون داشتن مجوز نیز به تحصیل بپردازید. اطلاعات بیشتر در این زمینه را از اینجا بخوانید.
 • کار کردن همزمان با تحصیل در کانادا: برای کسانی که به پول بیشتری هنگام تحصیل نیاز دارند، این امکان فراهم شده که بتوانند همزمان با تحصیل؛ کار کنند. در مورد کار کردن همزمان با تحصیل بیشتر بدانید.

کار پس از تحصیل در کانادا

یکی از مزایای بسیار مهم تحصیل در کانادا این است که پس از فارغ التحصیلی می‌توانید مجوز کار پس از تحصیل دریافت کنید که در منابع رسمی و معتبر از آن به عنوان Post Graduate Work Permit یاد می‌شود. افرادی که دارای این مجوز هستند می‌توانند در کانادا بمانند و بیش از سه سال در این کشور کار کنند. آن‌ها می‌توانند وارد بازار کار کانادا شوند و تجربه ارزشمند حرفه‌ای کسب کنند و در نهایت برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.

در مورد مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی بیشتر بدانید.

پذیرش تحصیلی در کانادا

انتقال وضعیت به اقامت دائم در کانادا

شاید به عنوان فردی که تازه می‌خواهد در این راه قدم بگذارد فکر کنید که همه چیز با گرفتن پذیرش تحصیلی در کانادا آغاز شده و با پایان یافتن تحصیل شما خاتمه می‌یابد.

لطفا همین الان این فکر را از سر خود بیرون کنید ! کانادا از دانشجویان بین المللی که تحصیلاتشان را به پایان رسانده‌اند می‌خواهد که بخش بزرگی از نسل بعدی افراد مقیم این کشور را تشکیل دهند. برنامه‌های زیر چنین فرصتی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد:

 • مهاجرت به کانادا از روش تجربه کانادایی (Canadian Experience Class or CEC)

این برنامه به افرادی که در کانادا تحصیل یا کار کرده‌اند این فرصت را می‌دهد که برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.

 • مهاجرت به کانادا از روش برنامه‌های انتخاب استانی (Provincial Nominee Programs or PNP)

استان‌های کانادا برنامه‌های خاصی برای مهاجرت دائمی فارغ التحصیلان به این کشور دارند

 • طبقه تجربه کبک (Quebec Experience Class)

این برنامه به کسانی که در کبک تحصیل یا کار کرده باشند این فرصت را می‌دهد که برای همیشه و به عنوان یک مقیم دائم کانادا، به این استان مهاجرت کنند.

ادامه همین موضوع …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *